Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen kislánnyal? Ti hogyan kezelnétek a helyzetet?

Figyelt kérdés
A kislánynak van valamilyen gondja, de az anyja nem akar erről tudomást venni. Ha beszélek hozzá csak bámul, mint borjú az újkapura, nem fogad szót, semmilyen bünti nem használ, és csak nevet rám gúnyosan. Ha nem a saját szememmel látom el sem hiszem. Mintha egyáltalán nem jutnának el a szavak a tudatában. Alvásnál eljárkál az ágyából, és ha vissza akarom kísérni, megfeszíti magát. Szándékosan bántja a csoporttársait, aztán meg csak nevet rajta.
2018. márc. 6. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Te ki vagy a történetben?
2018. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, hogy egyáltalán mennyi idős, meg hogy te ki vagy, mióta ismered.
2018. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A kislány 3 vagy 4 éves és én vagyok az óvópedagógusa.
2018. márc. 6. 13:50
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudod mennyi idős a gyerek, akinek az óvónője vagy?
2018. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Reméltem, hogy nem ezt válaszolod és csak egy túlbuzgó anyuka vagy.

Nem azt tanítják, hogy hogyan kell az ilyen szituációkat kezelni? Vagy a diplomához mondóka és éneklés szükséges?

Valószínűleg érzi a gyerek, hogy megteheti veled és azért csinálja. Remélem nem az én gyerekem óvónője vagy, mert különben kereshetek másik ovit.

2018. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg furcsa, hogy nem tudod, mennyi idős.

ÉS a többi pedagógus mit mond, nekik nem furcsa? Mert gondolom nem te egyedül vagy azzal a gyerekkel.

Meg a védőnője esetleg?

2018. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem kell nekem esni oké? Kezdő pedagógus vagyok, nem magyarországi. A kolléganőimmel is ilyen és ők sem tudják kezelni a problémát, mert mint említettem, fogalmunk sincs, hogy mi a kislány baja. Tanácsért jöttem ide, nem pedig azért, hogy bunkóskodjatok.
2018. márc. 6. 14:19
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Te vagy az, aki a határom túli "óvónő", aki rendszeresen kérdez? :)


Még jó, hogy itt némileg jobb a képzés, mert egy plüsst se bíznék ilyen alkalmatlan "pedagógusra".

2018. márc. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

"Kezdő pedagógus vagyok,"

Én meg kezdő orvos. Leírja nekem valaki, hogy kezdjem el a vakbél műtétet? Fontos, 10 perc múlva bemosakodom. 😃


Kérdezz idősebb és tapasztaltabb kolléganőt. Egy "mezei" anyuka honnan tudja mit kéne csinálni?

2018. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy még nincs elég tapasztalatod, de ez idővel változni fog. Addig is használd azt a tudást, amit 3 évig megszereztél az egyetemen és a gyakorlat alatt. Beszélj egy idősebb óvodapedagógussal. Nem bántásból mondom, de ha te sem tudod, hogy kell kezelni egy ilyen helyzetet, akinek diplomája van erről, akkor idegenként hogyan segítsünk neked?


Először is, mondd el az anyjának, hogy mit tapasztalsz a kislánnyal kapcsolatban, ez is a feladatod.

2018. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!