Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen kislánnyal? Ti hogyan kezelnétek a helyzetet?

Figyelt kérdés
A kislánynak van valamilyen gondja, de az anyja nem akar erről tudomást venni. Ha beszélek hozzá csak bámul, mint borjú az újkapura, nem fogad szót, semmilyen bünti nem használ, és csak nevet rám gúnyosan. Ha nem a saját szememmel látom el sem hiszem. Mintha egyáltalán nem jutnának el a szavak a tudatában. Alvásnál eljárkál az ágyából, és ha vissza akarom kísérni, megfeszíti magát. Szándékosan bántja a csoporttársait, aztán meg csak nevet rajta.
2018. márc. 6. 13:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem letaglózott, hogy egy óvodapedagógus a gyakorin kérdezi meg a mezei, laikus, éppen netező arc nélküli emberektől hogy hogyan kezeljen egy gyereket. Mintha egy szakács írna ide hogy a netezők szerint hogyan fűszerezze a ragulevest.


Szomorú.

2018. márc. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, te óvodapedagógus vagy és nem láttál még ilyen gyereket? Nekem kettő van, a környezetemben meg kb 5, de mind így viselkedik!!!
2018. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem értem, mire fel ez a bunkóskodás, én sem voltam veletek bunkó.

Nem, nem én vagyok a határon túli óvónő, aki állandóan kérdez. Ez az első ilyen jellegű kérdésem. Nagyon sokszor kérdeztem már az idősebb kolléganőimet, hogy mit kéne tennem, de ők sem tudtak érdemben válaszolni rá. Az igazgatónő már szólt az anyukának, de ő nem hajlandó ezzel foglalkozni.


Mellesleg azért kérdeztem, mert én még csak 4 hónapja dolgozom, soha nem találkoztam még ilyen gyerekkel.

2018. márc. 6. 17:44
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Felénk az ilyen problémás gyerekeket elküldik Nevelési Tanácsadóba. Van rá mód, hogy az óvoda által hivatalból küldik és nem teheti meg, hogy nem foglalkozik vele. Ha baja van jobb ha előbb kapja a fejlesztést. Nákunk sokkal kevesebbért is küldik a gyerekeket a nev.tanba, pl ha mozgásban nem olyan ügyes.
2018. márc. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldön élsz, lehet, hogy nem igaz, amit írok, de itt van óvodapszichológus, vele is beszélhetnél. Ő megfigyelheti a gyereket az oviban, tanácsot adhat, beszélhet a szülőkkel, stb.
2018. márc. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. márc. 6. 21:12
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kéne, hogy a hallása , látása rendben van-e.

Van-e értelmi, viselkedési zavarra infó?

(orvosa, védőnője tudhat dolgokat)

Megfigyelném, hogy igazán érti-e amit kértek tőle? Hogy kommunikál a gyerekekkel, vagy a saját szüleivel.

Ha semmi ilyen nincs, akkor bennem a szülői bántalmazás-elhanyagolás merülne fel, és a gyemekvédelemnek szólnék.

2018. márc. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdés otthon minden rendben van e. Mindig ilyen vagy ez egy új probléma. Szeme látása jó e. Pihen e eleget. Nem e egy fárafságon átlendült viselkedés. Milyen nevelést kapott? Ha túl nagy szigor sem jó de a nagyon engedékeny sem. Próbáltál már beszélni a kislánnyal? Lehet figyelmet akarja felhívni ezzel a viselkedéssel. Anyukával is lehet beszélni a gyerek szokásaifól stb. Amit én tapasztaltam, ha túl sok tv-t néz vagy nem neki mefelelő tartalmat akkor is agresszíabbá válhatnak. Nem unatkozik letudja vezetni a mozgás igényét, a feszültségét kitudja dolgozni stb. Ezt te mind felderítheted. Beszélges vele játsz vele hátha kierül mi a gond.
2018. márc. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!