Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet tenni valamit, ha a...

Lehet tenni valamit, ha a szomszéd gyerekek felforgatják az utcát?

Figyelt kérdés

Pár éve költöztünk egy pici faluba, direkt olyan helyet kerestünk, ami csendes, nyugis, "nyugdíjas hely" (fiatal felnőttek vagyunk, a párommal ketten élünk együtt), beleszerettünk ebbe a faluba, kutya és gyerek alig van, autóforgalom ritka, nagyon jó csend volt.

Aztán pár hónapja beköltözött tőlünk átlósan szembe a család. 5 gyerek, mind bűn rossz, meg 2 kutya, amikkel abszolút nem foglalkoznak, ezért azok se bírnak viselkedni.

Alapvetően a normális gyerekeket csípjük a párommal, szóval nem vagyunk valami gyerekgyűlölő szívtelen állatok, de ezt már kissé nehezen viseljük. A hétvégente rendszeres reggel 6-os telitüdős ordítást már kezdjük megszokni, ahogy az esti lefekvés előtti bömbölést is, de azért kezd kicsit fárasztó lenni, hogy mióta ideköltöztek, nincs egy nap nyugi se. Ha otthon vagyunk, nem lehet olvasni, tanulni, dolgozni, a kertben pihenni, mert üvöltenek a kölkök. Nem tudom, mit csinálnak velük a szülők.. laktam már sokgyerekes család szembeszomszédjában, semmi baj nem volt velük, néha áthallatszott némi nevetgélés, dalolászás, kurjongatás... De ezek artikulálatlanuk ordítanak.

Emellett az utcán fociznak, meg mindent ott "játszanak", vagyis rongálnak amit érnek. Néha a kutyáikat nyúzzák, azok meg persze vonyítanak (a gyerekek egyébként szeretnek a faluban levő pár kutya felé is rugdosni, dobálni őket)

Szóltunk már a szüleiknek, de ők teljesen el vannak alélva a csemetéiktől, meg attól hogy "meghozták az életet egy ilyen unalmas helyre"..

Közben nekünk nincs egy csendes percünk, az autót már félünk a kerítésen kívül hagyni, a falubeli kutyákért meg aggódok. Az utcabeliek is hasonlókat mondanak, mikor szóba kerül a téma.

Lehet valamit tenni ilyen helyzetben? Vagy ennyi, kidobott pénz volt, amit a nyugis környéken levő házra költöttünk? :(

Mi tévők lehetnénk? Van erre megoldás, hogy nyugi legyen újra?


2018. ápr. 17. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Annyi bíztatót tudok mondani, hogy egyszer felnőnek és képernyő előtt zombuló kamaszok lesznek. Addig nemigen tudsz mit tenni, mert a gyerekzaj belefér a normál életvitelbe, akkor is, ha neked nagyon sok. Hiába szólsz, mert ha tudnának tenni valamit az ügyben, már megtették volna. A mi szomszédunk is állandóan zaklat, hogy a gyerek reggel meg egész nap rohangál, de ezt nem tudom megakadályozni. Nem bulizunk, nem hallgatunk még zenét sem, de a gyerek játszik, szaladgál, visongat, bőg, ez ilyen.
2018. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Átmennék és megkérdezném, hogy jelentsen e őket a gyámügynél, hogy verik a kölyköket, vagy miért ordítanak, mint a fába szorult?! És tényleg rájuk küldeném. Vagy éjszaka amikor alszanak, akkor odaállnék egy flexszel az ablakuk alá.
2018. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos ez ilyen. A sokgyerekes családokban ahol kertes ház van, nem sakkozni fognak meg amőbázni a közel azonos korú gyerekek. Ha felnőnek kissé, úgyis bezarkóznak majd gépezni meg az udvaron ordítás helyett bringázni mennek meg haverozni. Nagyobb gyereksereg bizony bevadul játék közben (írom ezt úgy, hogy én sem szeretem az őrjöngő gyerekeket, de pl. 8 éves fiam csendes, visszavonuló kisfiú, azonban ha pajtásokkal van akkor bizony játszótéren ők is hangosak és rohannak mint akit kerget az ördög)
2018. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi szomszédünk is ilyen, szombaton a gyerekeik drónja a szobánkba kötött ki, leszedve a függönyt ablak betörve


Általában minden dobálös ütős rugós játék itt köt ki.

Vettem már gumilabdát is mikor a rózsánkba ütötték, nem vagyok szívtelen de kezd elegem lenni.

2018. ápr. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fuhh, sajnállak titeket :( Én anyuka vagyok, van gyerekem, tehát nyilván nem utálom a gyerekeket, de tudom, mit élsz át... mellettünk is évekig lakott egy család, 3 gyerekkel (legyen 2, mert a 3. baba volt, mikor költöztek). Eleinte nem volt gond, az első volt csak meg, mikor jöttek. Megszületett a második, az első ezt úgy reagálta le, hogy folyton sikított, mint akit nyúznak, hogy figyeljenek rá. Elég szarul kezelte az anyja a helyzetet, folyton lepasszolta, lerázta szegényt a kicsi miatt. A kicsi nagyobb lett, akkor egymást nyúzták a kertben és visítottak, az anyjuk őket túlharsogva óbégatott nekik állandóan. Pezsgőt bontottunk, mikor elköltöztek.

Most is 3 gyerekes család lakik ott, de ők normálisak, nem üvöltenek folyton. A kettő között egy kétgyerekes család volt, azokkal se volt semmi baj.

Sajnos vannak ilyenek, és tényleg nem lehet velük mit kezdeni :/

2018. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Írtam, lakott már a szomszédban többgyerekes család (3 saját gyerek + 4 hasonló korú unokatesó akik majdnem minden nap ott voltak játszani)... Ott is volt néha kurjongatás, semmi probléma nem volt vele! Nem a játszadozó gyerekekkel van baj.


Ezek ÜVÖLTENEK. Nem az, hogy valamit kiabálnak, hanem egyszerűen csak ordítanak bele a vakvilágba, mintha nyúznák őket..

(Állítólag nincs mentális problémájuk)


A faluban levő kóbor kutyának kaját dobálnak a vonatsínekre mikor közeleg a vonat, hogy kimenjen elé.. (szerencsére a kutyának több esze van mint nekik, de ez döbbenet..)


Az utcában direkt rongálnak amit érnek, pl a ház előtti gyümölcsfánkat rendszeresen megtépik..


Szóval nem arról van szó, hogy eleven gyerekek játszanak, mi meg síri csöndet akarunk... Ez 5 rosszindulatú hülyegyerek, elnézést a kifejezésért. :(

2018. ápr. 17. 13:48
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Családsegítőt, gyámügyet rájuk küldeni

Ordítoznak? Rendőrség

2018. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

A rendőrség csinál valamit azzal, hogy gyerekek ordítoznak?

2018. ápr. 17. 14:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk párszor jelentgeted őket, hogy olyan volt mintha veszekedés hallatszott volna vagy egyebek, akkor lehet.

És tutira bekamuznám

2018. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Fene tudja, ha más nincs, lehet meg fogom próbálni. De veszekedés nincs, csak a kutyát szokták lecseszni meg a jó ég tudja, mit csinálni vele.

2018. ápr. 17. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!