Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Melyek a jelei annak hogy egy...

Melyek a jelei annak hogy egy gyerek beszédfogyatékos?

Figyelt kérdés

A lányom lassan 2.5 éves. Nem beszél. Illetve csak döngicsél mint a méhecske. Fülorrgége pipa. Tsmt torna, gyógypedagogus, jelenleg dévényeshez jarunk laza/feszes arcizmok miatt. Testvére is van 20 hó a különbség. Szereti az öccsét olyan kis gondoskodó nővérke :)

Költöztünk is a tesó születése előtt. Tudom hogy ez mind sok volt, bár a költözéssel nem igazán vesztett. Mostanában sokat motoszkál a fejemben a beszédfogyatékosság. Olvasgatok neten tudom hogy ennek több foka van és hogy csak szakemberek mondhatják ki. De mégis milyen jelei vannak (azon kívűl hogy nem igazán akar beszélni, szavakat kimondani) a beszédfogyatékossagnak?



#Beszédfogytékos
2018. jún. 19. 15:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Vidd el nevtanba. Mi jelenleg f 8010 kóddal vagyunk sni státuszba sorolva. Nálunk viselkedés zavar is párosult. Azt tsmt tornával egész jól helyre hoztuk. 3 éves kora előtt kezdtük ezeket. 3.5evesen kezdte a heti 3 logopediat 1 konduktort, ezt megelozte nyáron lovasterapia. Most amit elertunk hogy a beszedertes egész jó, de a beszéd egy 1.5 éves szintjén van, aminek örülünk. Ősszel kezdjük a logi ovit, várom nagyon.
2018. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Utolsó valaszoló kitartást nektek! A beszédertése az jó, a gyógyped szerint sincs azzal probléma(bár én már semin nem.lepődnék meg). Nem.tudtam hogy a nevtanhoz csak úgy elviszi az ember. A védőnő legutóbb azt mondta nyaron szünet van ott is és mivel nyáron tölti a 2.5 éveg ezért ősszel vigyük. De lehet utánakérdezek...
2018. jún. 22. 21:59
 13/18 anonim ***** válasza:
Övön keresztül jelentkeztünk, add be a papírt, nekünk is 2.5 hónap volt a várakozás, ne ezen múljon.
2018. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem beszédfogyatékosság, inkább megkésett beszédfejlődés. Kisfiam is ilyen volt, 2-3 éves koráig csak annyit tudott mondani, hogy "nem". (Előtte már több szót is mondott, de 2 éves kora körül leállt, elnémult.) Két és fél éves korában már nagyon aggódtam, mert a bölcsiben se fejlődött hangyányit sem. Úgy láttam, hogy a hangképzés nem megy neki, voltunk logopédián, de elküldtek azzal, hogy várjunk még, egyébként sincs kapacitásuk ilyen pici gyerekekkel foglalkozni, tele vannak 5-6 évesekkel. Magán logopédus nem tudott érdemben segíteni (beszédindításhoz nem értett), így abbahagytuk, aztán 3 éves korában, nyáron spontán beindult a beszéde.

4 éves korától járunk fejlesztő tornára, és végre nagycsoportban a logopédia is elkezdett foglalkozni vele. Addigra már csak kisebb hangképzési hibák maradtak.

Megértem, hogy aggódsz, ahogy én is aggódtam, de úgy látom, mindent megteszel, hogy javuljon a helyzet. Ne ess kétségbe, nagy esély van rá, hogy hamarosan meg fog szólalni.

2018. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt sajnos majd csak az idő fogja eldönteni, beszédfogyatékos-e a kislányod, vagy csak megkésett a beszédfejlődése. Utóbbi esetben idővel beszélni kezd, és be fogja hozni a többieket. A másik esetben sajnos minőségileg másképp alakul majd a beszéde, sokkal tovább vét majd ragozási hibákat, lassan bővül a szókincse, esetleg az ismert szavakat is nehezebben idézi fel. A beszédhibák is sokszor makacsul megmaradnak ezeknél a gyerekeknél, a szokásos mennyiségű pöszeségterápia és otthoni gyakorlás nem hoz kielégítő eredményt. Esetleg sikerül kialalkítani a hangokat, direkt helyzetben már utánad mondja "kád", de saját beszédébentovábbra is t-t mond k helyett. Náluk iskoláskorban várható, hogy gond lesz az olvasás-írás tanulással (ezért kezdik sokan logopédiai osztályban az iskolát), később az idegen nyelvekkel, helyesírással. Ez elég rosszul hangzik, de időben kezdett, és kitartóan végzett terápiával nagy mértékben enyhíthatők ezek a hátrányok, főleg ha a gyerek amúgy jó képességű.

Keressetek beszédindításban jártas logopédust, és amíg nem találtok próbáld beszerezni Egresi Erika: Beszédindító című könyvét. A gyerekek mindennapi életéhez kapcsolódó történetecskék, és közösen végezhető tevékenységek szerepelnek benne. Jelenleg sajnos csak az őszi kötet létezik, de abból is sok minden megvalósítható. Valójában semmi extra, csak magától talán nem gondol rá az ember, hogy ilyen pofon egyszerű dolgokat lehet és érdemes a beszéd beindításához és a később logopédiai munka előkészítéséhez csinálni.

2018. jún. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Válaszolo! Teganap kaptam kézhez a könyvet! Nagyon tetszik! Köszönet az ötletért! Voltunk közben a nevelési tanácsadóban. Szervi és idegrendszeri probléma nem valószínü hogy van. Szeptembertől lesz kiscsoportos beszédindító foglalkozás oda fogunk járni.
2018. júl. 11. 14:19
 17/18 anonim válasza:
Szia! Mi lett veletek?
2021. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves valaszolók! Nem tudom olvassátok-e még a kommentemet, de leírom. A lanyomnál 3 eves kora után indult be rohamtempóban a beszédfejlödés. Azonban iden tavasszal kiderült Asperger szindrómával avagy enyhe fokú autizmussal él. Értelmileg nem érintett, okos szép lány. Most mar tudom azért kezdett későn beszélni és azért döngicsélt (a diagnózist felallíto gyogyped azt mondta már akkor gondolni kellett volna erre amikor zümmögve kommunikált)
2021. jún. 21. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!