Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet reagálni egy...

Hogyan lehet reagálni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van a sógornőmnek egy 22 hónapos kislánya. Körülbelül 9 hónapos kora óta heti szinten, egész napra le van adva a nagymamához vasárnaponként. Nála van ilyenkor vagy 9 óra hosszát egyhuzamban. Ilyenkor mindent ő rendez, etetés, altatás, pelenkázás, stb. Anyósom ezt önként vállalja, szeret a gyerekkel lenni. Eddig nem is volt probléma, de pár hónapja a kislány egyre akaratosabb, és nehéz dűlőre jutni vele.


Múltkor én és a párom is a család nyaralójában töltöttük a vasárnapot, meg anyósom is. Én nem is tudtam, hogy hozzák a sógornőm kislányát is. Mi akkor egész nap kerítést festettünk.


A kislány nagyon kajla volt, nem akart enni, aludni, anyósom alig tudta elaltatni, és ebédeltetni is csak keservesen. A kislány folyton elszaladt volna, meg röhögcsélt közben. Délután jöttek érte sógornőmék, van egy 3 hónapos kisfiuk is. Ő pont szoptatott volna, anyósom meg megint csak nem tudta megvacsoráztatni a kislányt, mert állandóan bohóckodott. Ott volt a sógorom is, ő sem tudta igazán kezelni a dolgot. Sógornőmnek kellett lerendezni a gyereket, de nagyon dühös lett, mert meg kellett szakítsa a másik szoptatását. Végül közölte a kislánnyal, hogy akkor vacsora nélkül fekszel le. Anyósommal meg 20 percig kiabált, hogy mi az, hogy mi nem tudunk bánni a gyerekével, nem tudunk parancsolni neki, hogy lehetünk ennyire határozatlanok.


Hozzáteszem, hogy én meg a párom dolgozni voltunk kint aznap, és egyébként sem ismerjük annyira a kislányt, mert nem vagyunk vele olyan sokat. Én havonta látom pár órára.


A párom végül megunta a sógornőm kiabálását, és kicsúszott a száján, hogy elsősorban a szülő dolga megnevelni a gyerekét, nem a rokonságé. Ő ismeri a legjobban, hisz ő van vele napi szinten. Ha meg nem tetszik, ahogyan itt "nem tudnak bánni vele", akkor ne passzolja le ide egész napra.


Sajnos ebből óriási sértődés lett. Hogyan kéne egy ilyen szép helyzetben viselkedni?


Teszem azt hozzá, hogy én sem szívesen kiabálnék más gyerekével, és nem mondanám neki kapásból, hogy akkor vacsora nélkül fekszel le. (Sógornőm végül így rendezte le.)


Ti egyébként otthagyjátok a gyerketeket egész napra anyósnál, apósnál?


2018. júl. 17. 13:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azért is kérdeztem, hogy kéne kezelni ezeket a cifrább helyzeteket, mert kellemetlen. Én ugyan csak körülbelül havonta egy napot vagyok így, hogy együtt van mindenki a rokonságban, de mindig van valami ilyenből balhé. Ha a kislány elesik kint a homokóznál, a sógornőm akkor is jól letermti azt, aki épp a gyerek 3 méteres körzetében volt, mert nem tudta elkapni. Így én meg a párom inkább el sem visszük magunkhoz a kislányt. Bár ez sem biztos, hogy jó.
2018. júl. 17. 14:38
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

De miért kéne nektek bárhova is elvinni a kislányt?

Rátok nem bízta.

2018. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

kb 1 éves kora óta mamázik rendszeresen a gyerekem egész napokat. És igen, sajnos a mamák hibája, ahogy náluk viselkedik a gyerek. A fiam otthon azt a magatartást, azt a hangnemet nem engedi meg magának, amit a mamánál (anyósomnál) igen., És ott sajnos velünk szembe is, mert OTT szabad, mert a mama nem szól érte, a mama tűri. a mama még tutujgajta is hozzá, hogy szegény jajj most éhen marad, nem akar vacsorázni, nem kér inkább egy kis csokit/pudingot?


Sajnos ez örök ellentét a szülők és a nagyszülők között... én abszolút megértem sógornődet. Vannak ilyen értetlen nagymamák :/

2018. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Volt már több alkalommal, hogy mondta, hogy nálunk hagyná hetente pár órára, míg a körmösnél van, ilyesmik. De úgy voltunk vele, hogy jobb kerülni a balhét abból, ki, mit enged meg neki, meg mit nem. Az eddigi tapasztalatainkból kiindulva.
2018. júl. 17. 14:47
 15/21 anonim ***** válasza:
49%

Ajjaj, na most megy át kamuba. Ne told tol!

3 hónapos iszisz baba mellől kozmetikushoz körmöt csináltatni?

Írj ki egy másik kérdést, hátha ott neked adnak igazat, de ezt ne bővítsd egyértelmű marhaságokkal! :)

2018. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nem azóta, hogy megszületett a kisfiú is, hanem még a kisfiú születése előtt. Terhes tornára is járt hetente, amíg még tehette. Ott a nagymama volt a bébicsősz.
2018. júl. 17. 14:55
 17/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem nagyon értem, hogy ezzel az egésszel neked mi dolgod van. Rendezzék le ők, nem?
2018. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ezt!

Az égvilágon senki nem fogja leszólni a sógornődet, amiért heti egyszer "lepasszolja" a majdnem 2 éves gyerekét. Még én sem, aki majdnem 3 év alatt 2 (!) egész alkalommal hagytam anyósra és anyukámra, azt is az elmúlt fél évben és ebből az egyik édesapám temetése volt.

2018. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
53%
Sima testvér féltékenység. Akinek pár hónapos az öcsikéje, az tol még ennél cifrábbakat is. Most nem kéne elvinni anyától, mert eleve hiányolja őt.
2018. júl. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
38%
De lökött a sógornőd! Nem elég hogy lepasszolja a kislányt, még bunkó is. Egy ilyen nőnek én se vigyáznék a gyerekére. Hiszen kerítést festeni mentetek, nem bébiszitterkedni.
2018. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!