Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet reagálni egy...

Hogyan lehet reagálni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van a sógornőmnek egy 22 hónapos kislánya. Körülbelül 9 hónapos kora óta heti szinten, egész napra le van adva a nagymamához vasárnaponként. Nála van ilyenkor vagy 9 óra hosszát egyhuzamban. Ilyenkor mindent ő rendez, etetés, altatás, pelenkázás, stb. Anyósom ezt önként vállalja, szeret a gyerekkel lenni. Eddig nem is volt probléma, de pár hónapja a kislány egyre akaratosabb, és nehéz dűlőre jutni vele.


Múltkor én és a párom is a család nyaralójában töltöttük a vasárnapot, meg anyósom is. Én nem is tudtam, hogy hozzák a sógornőm kislányát is. Mi akkor egész nap kerítést festettünk.


A kislány nagyon kajla volt, nem akart enni, aludni, anyósom alig tudta elaltatni, és ebédeltetni is csak keservesen. A kislány folyton elszaladt volna, meg röhögcsélt közben. Délután jöttek érte sógornőmék, van egy 3 hónapos kisfiuk is. Ő pont szoptatott volna, anyósom meg megint csak nem tudta megvacsoráztatni a kislányt, mert állandóan bohóckodott. Ott volt a sógorom is, ő sem tudta igazán kezelni a dolgot. Sógornőmnek kellett lerendezni a gyereket, de nagyon dühös lett, mert meg kellett szakítsa a másik szoptatását. Végül közölte a kislánnyal, hogy akkor vacsora nélkül fekszel le. Anyósommal meg 20 percig kiabált, hogy mi az, hogy mi nem tudunk bánni a gyerekével, nem tudunk parancsolni neki, hogy lehetünk ennyire határozatlanok.


Hozzáteszem, hogy én meg a párom dolgozni voltunk kint aznap, és egyébként sem ismerjük annyira a kislányt, mert nem vagyunk vele olyan sokat. Én havonta látom pár órára.


A párom végül megunta a sógornőm kiabálását, és kicsúszott a száján, hogy elsősorban a szülő dolga megnevelni a gyerekét, nem a rokonságé. Ő ismeri a legjobban, hisz ő van vele napi szinten. Ha meg nem tetszik, ahogyan itt "nem tudnak bánni vele", akkor ne passzolja le ide egész napra.


Sajnos ebből óriási sértődés lett. Hogyan kéne egy ilyen szép helyzetben viselkedni?


Teszem azt hozzá, hogy én sem szívesen kiabálnék más gyerekével, és nem mondanám neki kapásból, hogy akkor vacsora nélkül fekszel le. (Sógornőm végül így rendezte le.)


Ti egyébként otthagyjátok a gyerketeket egész napra anyósnál, apósnál?


2018. júl. 17. 13:58
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Valami más módon kell segíteni a sógornődnek, mert három havi kialvatlansággal az anyák átmennek zombi üzemmódba. Idővel javulni fog, de most nem kell túlfeszíteni a húrt.
2018. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!