Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 évesnél normális még a...

5 évesnél normális még a visítós hiszti? Hogyan lehet legjobban kezelni, illetve leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

A fiam alapvetően nem nehéz gyerek, de időnként rájön az öt perc és akkor mintha elszakadna nála a film.

Tegnap pl játszott, mondtuk előre, hogy nemsokára fürdés, aztán mikor odajutottunk, akkor elkezdett visítani, hogy ő nem akar. Ilyenkor csapkod, ordít, borzalmas. Persze beletettük a kádba, nem hagytuk rá, nem szoktuk megütni. Egyszer lenyugszik, utána fogalma sincs, miért csinálta. Ez nem azt jelenti, hogy nincs magánál, mert amikor közöltem vele, hogy vagy lenyugszik vagy lespriccelem a zuhannyal, az nagyjából használt, szóval felfogja, mi történik körülötte.


Hogy lehet ezt legjobban kezelni, hogy ne is jusson el erre a szintre?

Lehetőleg ne azt javasoljátok, hogy egy atyai pofon majd segít, mert nem hiszem, hogy a csapkodásra a csapkodás lenne a megfelelő válasz.



2018. júl. 23. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha többször figyelmeztetik egy ilyen helyzetben?

Mondjuk 15 perc múlva megyünk fürdeni, aztán szólsz mikor már csak 10 perc van hátra, meg akkor is ha 5.

Csak egy ötlet.. hátha így lelkileg jobban rákészül.


Egyébként oké nem javasoljuk a nevelő célzatú pofont, de a zuhannyal való lefröcskölés jó reakció volt a részedről szerintem. Hiszen azt írtad, rögtön magához tért. Viszont légy következetes, ha legközelebb esetleg nem használ ez az ijesztgetés akkor igenis fröcsköld le. Az csak víz, semmi baja nem lesz tőle :) Viszont megtanulja, hogy anya komolyan beszél.

2018. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a fröcskölést ne csináld, ahogyan pofon sem kell. 5 évesen már le lehet ülni vele megbeszélni ezt a dolgot. Légy következetes.
2018. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!