Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek van beteg gyermeke,...

Akinek van beteg gyermeke, hogyan sikerült feldolgoznia magában azt hogy egy életen át így marad?

Figyelt kérdés
2018. júl. 30. 00:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
70%

20 as nak

nem, sajnos nem volt hajlando beszedni semmit, es kenyszeriteni itt legalabbis nem lehet senkit semmire ami akarata ellen van. kiskoru gyereket sem lehet pl. vervetelre vizeletvetelre stb rakenyszeriteni ha a gyerek nem engedi (ez kb 14 eves kortol ervenyes azt hiszem) akkor nem lehet elvegezni a vizsgalatot;-(

2018. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
8.-as. Régi a válasz már, de remélem azóta sikerült minden és jobban van a gyermek. Sok kisgyerek beszél későn, ez nem betegségfüggő. Segíthet a TSMT torna is esetleg beszédindulásban. Az inteligencia sem feltétlen sérült, ha későn beszél, van, hogy magasabb. Ha májbeteg a gyermek akkor a Semmelweis I Gyermekklinikán jó helyen kezelik. Ami a feldolgozást illeti ott pszichológus segítségét is lehet kérni. Nem tudom segít-e, de gondolj arra, hogy valaki betegséggel születik, de aki nem az is beteg lehet később. A felnőttek is bármikor. De szinte nincs is ember,a kinek idővel ne lenne problémája. A lényeg, hogy azt kell tisztázni önmagában az embernek, hogy mi dolga a világon, mert mindenkire szükség van. Lehet ő vigasztal majd másokat, vagy épp orvos lesz, aki gyógyít, és tudja milyen érzés nehézséggel küzdeni. De nem csak ez lehet cél, lehet csak simán boldognak lenni, örülni mindennek, mert bizony sokszor az egészségeseknek sem boldog az élete, de lehet boldog, akinek tartós betegsége van. Játszatok, kiránduljatok sokat, szeressétek egymást, másokat, és legyetek boldogok.
2022. jún. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

8as vagyok.


Már 6 éves a lányom. A májbetegségből diagnózis nélkül gyógyult 3 évesen. Mai napig nem derült ki,miért volt beteg.

Azóta ügyes,okos, szép kislánnyá nőtte ki magát. Viszont autista, agresszív. 3 éves koráig önbántalmazás volt jellemző, azóta pedig felnőttekkel szemben mutat agressziót. Engem képes kékre-zöldre verni,sokszor kezelhetetlen. Asperger szindróma diagnózist kapott,de szerintem nem az a baja. Ott nincs megkésett beszédfejlődés,és az agresszió sem jellemző. 5 éves korától ír-olvas,de pl. tegnap édesanyámnál voltunk, és egész nap csak ütlegelt minket.

Édesanyámmal mindketten pedagógusok vagyunk,bár én már nem abban dolgozom a lányom miatt. De még így sincs ötletünk a mai napig sem,hogy kellene vele bánnunk,hogy jó legyen....és ez a legszomorúbb. Hamarosan iskolát kell neki választani. Most még visszamarad oviba. De nem tudom,hova menjen...komolyan. Az oviban nagyon ügyes,nagyjából beilleszkedett,bár 1 kivétellel gyerekekkel nem játszik.


Meglátjuk,mi lesz.

2022. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
58%
Örülök, hogy jól van a kislány! Sokat olvastam ebben a témában, bár orvos nem vagyok. Lehet esetleg valamilyen hiánybetegség az agresszió, s talán a beszédkésés mögött. Zsíranyagcsere problémánál nem tudom, esetleg D vitamin omega 3 zsírsav szinttel is gond lehetett, ez pedig befolyásolhatta az idegrendszeri fejlődést. Lehet kérni olyan labor vizsgálatot, ami a mostani d vitamin szintről informál, és az alapján ha hiány van segíthet a D vitamin. A magnézium szintet is érdemes lehet nézetni, hiánya hasonló lehet. Esetleg a mozgásfejlődés, vagy a korai időszak kórházi hatásai jelenkeznek így. Esetleg óvodában kontroll alatt vannak az érzései, előttetek pedig ki meri fejezni otthon. Nem Nektek szól szerintem az agresszió, nem nevelési hiba. Remélem megoldódik minden.
2022. jún. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Köszi! A májbetegsége miatt állandóan vérvétele volt. Mostanság is van évente 1-2. A D vitamin nehezen szívódik fel neki,de egész évben kapja. Ha nyáron 1 hónap kimarad,már hiánya lesz. Szóval az nyomon van követve.
2022. jún. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem akkor a magnéziumot is nézik biztosan, SOTE-n szokták. Rendeződik majd minden idővel, szorítok Nektek!
2022. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Köszi
2022. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
58%
mindent fel lehet dolgozni. attol fugg mennyire beteg a gyerek, ha nem kepes onallo eletre (kommunikalas, eves, jaras stb) akkor keresnek szamara egy megfelelo intezmenyt es oda adnam be. en nem lennek kepes felaldozni az eletemet egy beteg gyermekert. Idovel minden seb gyogyul valamennyire. en elveszitettem a gyerekemet aki akkor 19 eves volt. ma tobb evtizeddel kesobb mar nem olyan szornyu mint az elejen az elso mondjuk 5 evben volt. lassan de megenyhul minden banat es megtanul az ember egyutt elni vele.
2022. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!