Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek a gyereke diszlexiás...

Akinek a gyereke diszlexiás és/vagy diszgráfiás, sima általános iskolába járatja, vagy olyanba, ahol erre szakosodott tanárok dolgoznak?

Figyelt kérdés
természetesen nem az enyhe tüneteket mutató gyerekekre gondolok, hanem akik nagyon megszenvednek vele
2018. aug. 3. 07:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Úgy kiváncsi lennék, hogy akik ilyen okosak, van-e ilyen gyerekük, és mennyire járták körbe a témát.

Nekem ugyan nem diszlexes a gyerekem, de figyelemzavaros, beszédzavaros és egyáltalán nincs semmilyen speciális iskola sehol!!!

Vinné az ember speciális suliba a gyereket, ha lenne.

Na, meg azért azt ki is kéne írni. Logopédiai ovi még van a városban, de nem írták ki neki, mert hogy nem olyan súlyos. Konkrétan semmit nem írtak ki, mert értsem meg, hogy nincs gyógypedagógus, fejlesszem én otthon. Eszméletlen balhét vertem ki, még a vezetővel is beszéltem, megígértek mindent, aztán kijött a papír, hogy menjen be az oviban a csoportos logopédiai foglalkozásra. Aha, oda már eleve járt.

Magánúton fejlesztettük. Általános tanárhiány van, gyógypedagógus, logopédus meg pláne nincs ebben az országban, és pénz sincs rá, szóval jól hangzik itt minden, csak éppen a gyakorlat nagyon nem ezt mutatja.

2018. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11 Igen van ilyen gyermekem és ő már túl van ezen. Azért javasoltam, hogy hová forduljon a kérdező, hogy ne kelljen különbőző szar helyekrte menni a gyerekkel aminek a véáge az lesz, mint amit javasoltam.


A nevtan meg semmit nem ér, mert egy discalkuliás gyermeket (ismerösöm gyereke) csak számológép használatra javasolták, az ostobák.


Ahogy elment az intézetbe, egyből rögtön meg is lett a határozat, és a gyerek felmentést kapott matekból. kb. ennyit "ér" a nevtan.

2018. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%

*Logopédiai ovi még van a városban, de nem írták ki neki,


Mert ezt nem külön irják ki, hanem neked kellett volna utána menned.

2018. aug. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%

*Magánúton fejlesztettük


Az kevés ezeknél a gyermekeknél. Főleg a suli 1-4 osztálya a lényeg, no meg az óvoda. Meg az hogy otthon több órát még az ovi meg a suli mellett gyakoroltatni kell. Ha esik, ha fúj, ha van kedved, ha nincs.


Szóval az a helyzet, hogy ha az ember itt tanácsot ad, azt nem kicseszésből teszi, hanem mert ő már végig járta, és tudja a rövidebb és maximálisdan eredményes utját annak, hogy hogy lépj. Aki akarja az csinálja, aki meg nem, az fujjoghat itt, csak saját magát járatja le vele az olyanok előtt mint én, akik tudják mi hogy s meddig. pl.


Én annak idején nem hagytam magam lerázni, az idő meg engem igazolt.


Van aki hagyja, meg fujjog, hogy SNI, aztán amikor kiveszik a gyereket SNI-ből és kiderül hogy bizonyos dolgokban messze magasan a kortársai fölött áll, akkor meg les, és mélyen hallgat.

Aztán van olyan szülő, akit meg nem érdekel, hogy szerencsétlen gyereke mit össze küszködik, mert tesz magasról rá. És mindenki szemét-beleértve a pedagógust, csak önmaga nem.

2018. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

*Kérdező, nálam olyan súlyos diszgráfiát állapítottak meg első osztályban, hogy az óvodába akartak visszazavarni, ami amúgy valószínűleg lópikulát nem segített volna, mivel nem az érettségi szintemmel volt baj


De igen segített volna. Az agyi funkcióidat erősítették volna különböző gyakorlatokkal napi szinten.A logopédiai ovi nem egyenlő a normál ovival.Sokkal összetettebb, és nagyszerűen éls nagyon keményen dolgoznak a kisgyermekekkel..


Ennyit arról, hogy gondolkodsz.

2018. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%

Rólad meg annyit, hogy fingod nincs a helyzetemről, mellesleg ezt egy képzett gyógypedagógus mondta, akinek bocsánat, de jobban hiszek, mint valami gyakorisnak, aki idejön és kioktat mindenkit.

Nyilván ha plusz egy év óvodára lett volna szükség mindenképpen, mert pl nem bírok megülni a fenekemen vagy nem tudok 10-ig se számolni, akkor oda küldenek, csakhogy plusz egy év játék meg az egyszer már végigcsinált iskolafelkészítő foglalkozások pont olyanok lettek volna, mint halottnak a csók. Ennél többet meg nem nyújt(ott az állami ovi akkoriban). Külön fejlesztésre pedig nyugodtan járhattam első osztályosként is.

Természetesen az általad totál lehúzott, lefikázott, "semmitsemér" NEVELÉSI TANÁCSADÓ volt az, aki speciális foglalkozásokat nyújtott. Na ennyit arról is, hogy mikor is van szükség egyszerű fejlesztésre és mikor áll fenn olyan súlyos eset, ahol valóban kisegítő iskola kell.

Örülnék, ha nem okoskodnál bele a saját helyzetembe, amit mellesleg ugyanúgy végigjártam a szüleimmel együtt, mint te és a gyereked. Nem minden SNI-s, BTM-es, tanulási zavaros tanulónak kell kisegítő, ezt mindenhol egyénileg állapítják meg. Nagyon szánalmas automatikusan sértegetni és elítélni az ilyen kicsik szüleit, mert nem oda járatják a gyereküket.

2018. aug. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!