Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ép értelmű autista iskolázása?...

Ép értelmű autista iskolázása? Nálatok mit jelent? Hova jár?

Figyelt kérdés
Nehezen dolgozom fel,hogy a tanulmányait tekintve 4 5 jegyekkel kicsinálta a tanár. Mondtuk,hogy szivesen elvinnénk,ha lenne a közelben olyan iskola,de nem érdekelte. Most elkeseredésünkbe egy csökkent értelmi képességűek sni tagozatába írattuk. Próbálom nyugtatni magam,hogy jól döntöttünk, de néha elkap a sírás,hogy elvágtuk a jövőjét ezzel. Viszont lelkileg egy nyugodt környezetben lesz. Nálatok hogy van? Hogy megy a suli? Most lesz harmadikos a gyerekem.

2018. aug. 7. 17:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom. Nincs a közelben esetleg másik normál suli, ahol figadnák?

Az én fiam Sni-s f80-as kóddal, beszédhibás. Neki a szakértői bizottság nem is engedte, hogy a városunk egyetlen speciális iskolájába járjon, mivel csak értelmi fogyatékosok járhatnak oda. Neki is normál az IQ-ja. Annyi, hogy kétszer járja az első osztályt, amit én szerettem volna, mivel az osztályfőnöke nem nagyon akart vele foglalkozni, csak a jobb képességű gyerekekkel foglalkozott többet, kedvenc gyerekekkel. Most egy 21 fős osztályban lesz és magyar tanárja gyógypedagógus végzettségű. Remélem jobb lesz. Esetleg neked is megoldás lehetett volna az iskolában másik osztályba vinni, bár írtad, hogy az igazgatónő is kiabált veled a gyerek miatt. Ebben az esetben inkább kerestem volna egy másik normál iskolát, ahol fogadnak autista gyerekeket. Ugyanakkor mit mond a szakértői bizottság?

2018. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb, ha hétvégente ti foglalkoztok vele otthon, és tanítjátok neki a normális tananyagot. Hagyjátok abban a közösségben, ahol jól érzi magát. Ha tanulással nincs gond, akkor egy idő után egyedül is tanulhat, és 9.-től mehet gimibe is. A legfontosabb, hogy elfogadó környezetben legyen, ahol jól érzi magát!!!!!
2018. aug. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Azt még én is belátim,hogy neki kislétszámú csoport a jó. Csak bosszant,hogy nincs normál tanmenetes kislétszámú suli,csak speciális,csökkent értelmi képességűeknek. Most 21-en voltak az osztályban és 2 évig elhanyagolta a tanár az integrálását. A többi suliban 30 körüli a létszám. Második évben nem lehet évet ismételni a párhuzamos osztály tanárai pedig mégrosszabbak. Nagyon letargikus vagyok,mert félek,hogy rosszat tettünk,de ennél a tanárnál és iskolában nem akartuk hagyni. Viszont csak rosszabb integráló iskolák vannak a városban. Ezért maradt ez a verzió,de attól tartok nagyon le fog maradni a tanulásban. Csak remélem,hogy idővel felzárkózik.
2018. aug. 8. 10:11
 14/36 anonim ***** válasza:
90%

Ha ép értelmű a gyerek, bizony rosszat tettetek, hogy kivettétek az integráló folyamatból. Lényegében gyengeelméjű gyerekek közé viszed, akik mellett nem fog tanulni, lemarad, elkallódik.


Valamelyik környékbeli falusi iskola nem opció? 10-15 km-t megérné utazgatni egy rendes suliért.

Még nincs minden veszve ;)

2018. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
90%
Ha esetleg írnál várost, lehet, hogy lenne konkrét javaslat.
2018. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
87%
Én is azért kérdezgettem, hogy tudja-e az iskola, hogy mit vállalt? Szakértői Bizottság beleegyezett? Én ilyen javaslatot biztos nem adtam volna (szakértőinél dolgozom 17 éve). Nálunk a megyében találtunk volna biztosan jobb megoldást.
2018. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Iskola kezdés előtt a szakértői azt írta a papírra,hogy integrálva és szegregálva is oktatható. Szülőként mi is látjuk,hogy nehezen integrálható. Ha elmegyünk valahova sokszor borzalmasan viselkedik. Nehéz vele nagyon. Nehezen motiválható . Csak amit ő akar. Ha meg szigorúan fogjuk,az is visszaüt,mert akkor dafke nem fogad szót. Szóval értem a tanár elutasítását,de a módszereivel nem értettem egyet és akkor minek ment integráló suliba dolgozni. A környező városokat is megnéztük. Nálunk van kb 10 integráló iskola. A környékünkön 4 szegregált iskola,de mindegyik 70 IQ alattiaknak van,kivéve ez,ahol azért egy iskolában vannak.
2018. aug. 8. 12:22
 18/36 anonim ***** válasza:
92%
magántanulói státusz nem jöhet szóba? nem marad le, saját ütemében tud dolgozni, és maradhat a normál suliban jogviszonyban.
2018. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
A szakértőiben azt mondták,hogy a magántanulói státuszt csak nagyon indokolt esetben kapja meg a gyerek. Röviden, nem kapja meg.
2018. aug. 8. 12:50
 20/36 anonim ***** válasza:
84%
És az nem idnokolt este, hogy nem találtok neki befogadó intézményt? ők melyiket jelölnék ki erre?
2018. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!