Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha nem köszön, akkor úgy...

Ha nem köszön, akkor úgy tehet, mintha nem ismerné?

Figyelt kérdés

Az őrületbe kerget a fiam, nem hajlandó tudomást venni osztálytársakról, tanítókról.

Lépten nyomon találkozunk velük a belvárosban, strandon, akárhol, és nem köszön, mert nem akarja megismerni őket. Nem ad rá magyarázatot, nem akar róla beszélni.

7 éves.

Volt másnál is hasonló probléma?

Mit tegyek?

Vagy hagyjam rá, majd ha kezdődik a suli, megoldódik?



2018. aug. 13. 11:04
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
73%
Most megy elsőbe ha jól értelmezem? Akkor nem kell eröltetni.Majd a suliban megismeri őket.
2018. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Másodikos lesz.

A kis osztálytársai jönnek oda hozzá, köszönnek játszanának vele, ő meg csak néz ki a fejéből, meg sem mukkan, amíg odébb nem állnak. Mondom neki, hogy nem lesz ez így jó, mert mire kezdődik a suli majd már nem akar vele senki játszani, de hajthatatlan. Ő sem akar velük, csak x y gyerekekkel, de azokkal meg őgysem találkozik.

A tanítónéni hasonlóan járt. Ott van mellettünk, konkrétan kb 3 méterre, a gyerek meg csak bámul el mellette. Akkor köszönt csak, amikor a tanítónéni direkt odament hozzá, hogy elköszönjön és megsimogatta a fejét. De akkor is elfordulva motyogott valamit.

2018. aug. 13. 11:22
 3/47 anonim ***** válasza:
29%

Ráhagyni??? :O


Az én anyám már egész kicsi koromban finoman rászorított a kezemre, ha nem köszöntem valakinek.

7 évesen már bőven kellően nevelt voltam, ahhoz, hogy anyám nélkül is köszönjek, ha bemegyek egy boltba. Ismerősöknek meg végképp!

2018. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Nekem meg egyszerűen már nincs szívem folyamatosan ezzel zríkálni, mások előtt ezen vitatkozni, hogy de köszönjél kisfiam, muszáj köszönni, miért nem köszönsz? stb. Nem neveletlen a gyerek pedig.
2018. aug. 13. 11:24
 5/47 A kérdező kommentje:

Ráhagyni igen. Azon felül, hogy szekálom miatta folyamatosan, mit tehetnék? Üssem agyon, mert nem köszön?

Vagy tényleg mit tegyek? Használható öteltet szívesen fogadok.

2018. aug. 13. 11:26
 6/47 anonim ***** válasza:
86%

En a helyedben igenis rászólnék, higy Kisfiam, köszöntek.

Az 5 évesemre is rászólnék, de ha 7 éves lenne és ezt tapasztalnám, akkor is figyelmeztetném.

Boltba dolgozom, ott is számtalanszor tapasztalom, hogy köszönök gyereknek, anyukának, anyuka köszön a gyerek meg néz, mintha japánul beszélnék. És anyuka ráhagyja, amit én nem tartok egy jó ötletnek... Nyugodtan le is lehet pontozni érte.

2018. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Rászólok, mit írtam feljebb is. Volt már, hogy befenyítettem, hogy ha nem köszön, akkor kimegyünk a vízből... de ebből vajon mit szűr le a kis osztálytárs? Hogy úgy kell a gyereket kényszeríteni, hogy neki köszönjenek? Nekem pl ilyen köszönés nem is kellene.
2018. aug. 13. 11:39
 8/47 A kérdező kommentje:

"És anyuka ráhagyja, amit én nem tartok egy jó ötletnek"

de kélrek mondd meg, hogy azon felül, hogy rászólok (akár többször is), mit tehetek ilyen esetben? Meg nem verhetem a boltban mindenki előtt...

2018. aug. 13. 11:40
 9/47 anonim ***** válasza:
85%

7 éves. Nem 2. Ne zrikáld, meg szekáld, hanem ülj le vele nyugodtan megbeszélni, hogy ez neveletlen, barátságtalan dolog, és nem szabad így viselkedni. Akár kemenyebben is: "nézd, ha ennyire nem akarod érzékelni a külvilágot, akkor most egy kicsit nincs tablet. Majd lesz újra, ha hajlandó vagy az ismerőseidet, barátaidat felfogni magad körül!"


Másodikos iskolásnál ez a dacos nem-köszönés már nagyon nem állapot. Hass rá mert nem lehet ekkora gyerekre ráhagyni ha szándékosan viselkedik így.

2018. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon furcsán gondolkozol.


Ez nem zrikálás, hanem nevelés. És ezen a szakaszon rég túl kellett volna esni. Igen, vannak félénkebb gyerekek, akik valamiért nem mernek köszönni. A szülő feladata ezt helyretenni.

2018. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!