Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha nem köszön, akkor úgy...

Ha nem köszön, akkor úgy tehet, mintha nem ismerné?

Figyelt kérdés

Az őrületbe kerget a fiam, nem hajlandó tudomást venni osztálytársakról, tanítókról.

Lépten nyomon találkozunk velük a belvárosban, strandon, akárhol, és nem köszön, mert nem akarja megismerni őket. Nem ad rá magyarázatot, nem akar róla beszélni.

7 éves.

Volt másnál is hasonló probléma?

Mit tegyek?

Vagy hagyjam rá, majd ha kezdődik a suli, megoldódik?



2018. aug. 13. 11:04
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
23%
Olyan, aki már mindent megpróbált a gyerek meg xart a fejükre (mint mellesleg a tied is)
2018. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

Édes szívem... Hát te honnan tudod, hogy az én gyerekem xarik-e a fejemre vagy sem. és ha igen, akkor sincs a kérdésnek ehhez semmi köze.

De mint írtam, megkaptam a választ a kérdésemre. Hiteles helyről, szakembertől.

2018. aug. 16. 07:57
 33/47 anonim ***** válasza:
39%
Te magad elmondod. Hiába beszélsz neki, nem használ, akármit mondasz.Magyarul xarik a fejedre. Most még csak a köszönés miatt bizonyos embereknek. Majd kamaszkorában kérdezd meg a szakemberedet, hogy most se gondolja - e hogy nincs tekintelyed a gyerek előtt. Csak akkor már késő lesz.
2018. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Oké, leírtad a véleményedet (többször is), lépj túl rajta. Köszi.
2018. aug. 16. 09:57
 35/47 anonim ***** válasza:
39%
Szívesen. Egyébként nagyon nagyképű vagy meg lekezelő. m tudat alatt a gyerek is lenézi a többieket mert anya is lenéz mindenkit.
2018. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
72%
Te meg feszt osztod, nem ő a nagyképű...Próbálta veled megértetni, hogy ne írd le többször ugyanazt, egyszer is "vette" hogy az a véleményed. Miért hiszed hogy csak neked lehet igazad? Mit vársz, hogy azt válaszolja neked, hogy igen tökéletesen igazad van, hazamegyek és jól megverem a kölköt míg fejemre nem nő teljesen?
2018. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
77%

„Most még csak a köszönés miatt bizonyos embereknek. Majd kamaszkorában kérdezd meg a szakemberedet, hogy most se gondolja - e hogy nincs tekintelyed a gyerek előtt. Csak akkor már késő lesz.”


Szerintem meg azért van tele a világ frusztrált, intoleráns, hatalmaskodó, „felfele nyaló, lefele rugó” emberekkel, mert léteznek ilyen szülők, akik intézettel fenyegetik a gyereket, és azt gondolják, azért, mert 7 évesen egy nyáron át nem köszön az iskolai ismerőseinek, majd kamaszként anyagyilkossá válik.


Másrészt érdekes egyébként, hogy azt írod, a kérdező néz le mindenkit, mikor magad fogalmaztad meg azt, hogy mások lenézésre kéne nevelnie a gyerekét: „…és akkor nem foglak meglátogatni, mert szégyellem, hogy intézetis leszel, mint a (bodzaszedők).”

2018. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeteket :)

Gondoltam, hogy mag tudom ám védeni magam, csak baromira nem érzem szükségessgét, hogy egy vadidegennek magyarázkodjak arról, amiről ő merőben másként gondolkodik mint én.


.. a fenébe, és elkezdtem magyarázkodni, de inkább kitöröltem.

Nem a helyzetről és ezáltal (néhány mondat alapján) a gyerekről és rólam kialakult véleményre voltam kíváncsi (mint írtam is), hanem arra, hogy VOLT-E MÁSNÁL IS ILYEN? és HOGYAN LEHET MEGOLDANI? Mifelénk az intézettel és az azzal való fenyegetés, hogy majd szégyellni fogom nem fér bele sem ebbe a helyzetbe, sem sehova máshova az életünkbe.

2018. aug. 16. 12:01
 39/47 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nincs annál szánalmasabb, mikor egy egyébként is zavarban lévő gyereket percekig aláznak, hogy köszönjön már. (mert 90%-ban zavarában nem mer köszönni)

Én nem büntetéssel, hanem inkább jutalmazással próbálkoznék. Az ilyen nemszeretem mégis muszáj dolgoknál, nekük működik pl a matricázás. Ha ilyen gátlás van benne, akkor azt izomból nem lehet megoldani.

Egyébként, ha másnak köszön csak az osztálytársaknak nem, akkor az is lehet, hogy meglepődik. Az én fiam is elfelejt köszönni, ha valakit szokatlan helyzetben lát. Ő sem köszönt pl az óvónéninek az ovin kìvül eleinte. Hasonlóra én is emlékszem gyerekkoromból.

2018. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat :)

Remélem, jövő héten, ahogy kezdődik a suli, megint minden a helyére kerül.

2018. aug. 29. 09:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!