Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » CBD olaj bevált ADHD-s gyereknél?

Csutora73 kérdése:

CBD olaj bevált ADHD-s gyereknél?

Figyelt kérdés
Tapaszatlatokat várnék CBD olaj hazsnálatáról ADHD-s gyereknél, hogy hogy vált be, milyen adagolás, melyik termék? Minden érdekel. Elsősorban otthon az állandó ellenkezés okoz gondot, de magatartászavar mellett tanulási és elalvási nehézség is jelentkezik.

2018. aug. 17. 10:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy írtál! A viselkedése nem változott? Nyugodtabb nem lett tőle?
2019. aug. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
És így két év múlva sajnos azt kell írjam, hogy továbbiakban nem adtam a gyereknek a CBD olajat (én szedtem be elalvás javításra, arra nagyon jó). Helyette visszamentünk a gyerekpszichiáterhez és elkezdte szedni a Ritalin retardot (mellé ugyanúgy szedi a halolajat, d-vitamint, magnéziumot). Emellett kis létszámú osztályú másik iskolába váltottunk tavaly. mindezel együtt sem akar tanulni, a felső tagozat kínszenvedés. Sajnos, az a suli bedőlt, így most vissza kellett iratni egy általános iskolába és újra kell felvételiznie (közben ugye vírushelyzet és digitális oktatás is bejátszik). Szóval nem annyira ajánlom már a CBD olajat. A pszichiáter ráadásul azt mondta most, hogy amelyik gyerek szedte a CBD olajat, annál sokkal nehezebb beállítani a gyógyszert, mert sok cbd olaj tartalmaz valamennyi - ellenőrizetlen mennyiségű THC-t, ami maradandó nyomot hagy. Mondjuk ezt annyira nem értem, mert elvileg 2 hét alatt kiürül a szervezetből. Mindenesetre nekünk nem vált be. A gyógyszer sem hozott átütő eredményt eddig, de mellékhatása az meg van (étvágycsökkenés, gyomorpanaszok).
2020. szept. 6. 15:53
 23/24 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy megírtad!

Az enyém az utóbbi időben B-vitaminokat is kap, és úgy tűnik, nyugodtabb lett tőle, ritkábbak a dühkitörések és nem is olyan durvák. Volt, hogy elfogyott és ezért pár napig nem tudta bevenni, egyből feltűnt a viselkedésén...

Egy ismerőstől kaptam kipróbálásra kétféle DoTerra olajat, de eddig még nem adtam neki, mert egész jól megvagyunk mostanában. Inkább vészhelyzetre tartogatom.

#14

2020. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Szia!


Igen, ő is szed halolajat, B-vitamint, de multivitamin formában, emelt D-vitamint, flavonoidokat (lekvár formában), magnéziumot, cinket, ezeket is a gyerekpszichiáter javasolta és a magas dózist is megmondta. Most az új suliban nagyon sokat javult a tanuláshoz való hozzáállása, tanul, motiváltabb, szeret járni, a környezetváltozás jót tett neki, de szedi a Ritalint retardot is minden tanítási napon. Kiváncsi vagyok, hogy meddig jut el a felvételinél. Kis létszámú osztályt javasolnak, de most közepes létszámúba jár és nincs vele probléma. Neki a magatartása amúgy nyugodt, nem voltak dühkitörései sosem, kétévente egyszer került konfliktusba valakivel, de általában mást védett meg, vagy önvédelem volt.

2020. okt. 11. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!