Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Párom egyik gyereke (10,5...

Párom egyik gyereke (10,5 éves fiú) állandóan hivogatja párom, kb mindenhová akar vele menni. Mit lehet vele kezdeni? Most válnak. Engem a gyerek szeret mert mindig hiányol, de nagyon bosszantó a dolog (hivogatas) páromnak is.

Figyelt kérdés
Ha még rászól 5ből 2-3 alkalommal megsertodik. Ha az anyja rászól valamiért sokszor úgy beszél vele mint a kutyával,nem ért belőle. Aztán tíz perc múlva mintha ymsi sem történt volna. Ma is jövünk haza a munkából (20 perc háztól házig) 6szor hívta... Ha megkérdezzük tőle miért csinálja ezt nem mond semmit,van mikor egyik fülén be másikon ki. tudjuk... Párom is elrontotta,bár nekem nincs gyerekem de szerintem egy 10 éves meg kezelhető lenne. Az apja nem foglalkozik vele. Mit tegyünk vele? Orvos? Nagyon bosszantó a nonstop hivogatas,és hogy mindenhová menne az anyjával. Engem csak az utóbbi zavar,de látom paromon is H ideges a nonstop hivogatas miatt.. mit tanacsoltok?

#Shshsg
2018. szept. 11. 17:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Meg sem lettem lelki roncs mert felfogta meg,hogy ha azt idegesitem,akire számíthatok ,annak jó vége nem lesz... Na de nem vagyunk egyformák...
2018. szept. 11. 18:35
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincs napköziben? Lehet, hogy unatkozik vagy fél egyedül.
2018. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%

te epp minta gyerek voltal.

ugyes vagy,ulj elore.

nem minden gyerek ilyen tokeletes.

majdnem 12 eves a nagyfiam,6.osztalyos.mai napig felhiv akar az iskolabol is ha tortenik vele valami.barmikor hivhat.

egyaltlalan nem zavar.

o ilyen tipus,orulok neki,hogy meg engem tart a legfobb bizalmasanak.szeretnem ha kamasz koraban is engem hivna ha tortenik vele valami.

egyebkent egy tok normalis gyerek,rosszalkodik,neha kiakaszt,vannak baratai.de megis en vagyok a kozeppont szamara.

mi is elvaltunk,mar reg,de nagyon megviselte.mai napig rosszul erinti.

a 10 eves occse pont az ellenkezoje,o mar most inkabb magaba fordul,duhong ha valami baja van.alig lehet belole kiszedni,hogy mi a frasz tortent.sokkal,sokkal nehezebb vele mint a nagyfiammal.teljesen mas tipus a ket gyerek.valasnal a kicsi ugy tunt bevette a lecarom tablettat es egyaltalan nem erdekli a dolog.kozben pedig valoszinuleg o viselte/viseli nehezebben.

neha napoba telik mire nagynehezen vegre elmeseli,hogy azert ideges mert a Pisti a suliban ezt meg azt mondja rola.

legyetek azzal a szegeny gyerekkel turelmesek.az apja akarmilyen is,akkor is az apja.egy gyerek a legrosszabb szulot is kepes nagyon nagyon szeretni.kepesek magukat hibaztatni a valas,apa ivasa miatt is.beszelgessetek vele sokat,vigyetek ahova csak lehet.olyan nagyon sok helyre sztem nem mentek ahova nem mehetne egy 10 eves.

2018. szept. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet vele kezdeni?

Szeretni.

Ha szeretsz valakit, akkor próbálsz rájönni mi az igazi problémája, mi bántja, mik foglalkoztatják, hogy lehet ezen segíteni. Nem az kell neki, hogy megvegyen neki az anyja mindent, hanem hogy biztonságban érezze magát, elmondhassa mi van odabent a lelkében. Nem ordibálni kell vele hanem leülni és megkérdezni mi a baj.

Kommunikáció. A kommunikációtól működik jól egy párkapcsolat és működik jól egy szülő-gyermek kapcsolat.

Ha ti nem vagytok rá alkalmasak hogy megtudjátok mi a problémája akkor vigyétek el pszichológushoz. De csak szólok, hogy a pszichológus is csak onnan fog tudni rájönni mi a baj, hogy beszélget vele, meghallgatja amit mond. Ezt ti is megtehetitek ingyen.

2018. szept. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!