Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez tudatos nevelés, vagy csak...

Ez tudatos nevelés, vagy csak nem törődik a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem, és nem akarok beleszólni más nevelésébe, de sokszor látok magam körül olyan rosszul viselkedő gyerekeket, hogy az szinte már felháborító, de nem is ez a baj, hiszen minden gyerek rossz hanem, hogy a szülők ezt mintha teljesen leszarnák. Főleg kissebb pár éves gyerekek olyan helyeken is, ahol sok ember van. Ordítanak, sírnak, hisztiznek, ha többen vannak kész káosz lesz úrrá mindenen körülöttük. Legutóbb a buszon egy hatalmas megkönnyebbülést éreztem amikor leszállt egy 5 fős gyerekcsoport. Miért nem szólnak ilyenkor a szülők? Vagy miért nem viszik el őket mondjuk játszótérre, vagy ilyesmi? Le kell vezetniük a gyerekeknek azt a sok energiát tudom, de miért publikus helyen? Nem arra gondolok, hogy verni vagy ordítani kell a gyerekkel, ha rossz, de a szülő dolga hogy megnevelje olyankor, nem? Nem csak hagyni, hogy kiörjöngje magát.

2018. nov. 8. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Várom a tanácsod, hogy egy hisztikorszakban lévő 3-4 évest hogyan is kell "nevelni"...


Ezt a kérdést olvasd vissza, amikor anya leszel.

2018. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
😂😂😂😂😂 Mert a gyerek nem úgy működik, hogy tobzódik éppen, te meg higgadtan, észérvekkel kioktatod, hogy nem helyénvaló a magatartása, erre ő megszeppen és csendben meghúzza magát.
2018. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Mert a hiszti egyik hatásos és ajánlott kezelési módja az IGNORÁLÁS.

Addig úgy se megy át az infó, míg ordít.

Ott a hiba, ha utána nem beszélik meg. De ezt te már nem láthatod.

2018. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Hát én azt hittem szuper anya leszek. Sokat foglalkoztam gyerekekkel évekig előtte. Mikor a másfél évesem először feküdt le hisztizni egy barkács áruház közepén visítva két polc közé, picikét megzuhantam 😀😀😀
2018. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Max, ha apa de ezt nem azért írtam mert gyerek fobiam van, hanem a szülőkön nem tudok kiigazodni. Elmesélek egy történetet, hogy érthetőbb legyen. Egy barátnőmmel elmentünk egy kávezóba, ott is inkább felmentünk az emeletre, mert ott csendesebb, nyugodtabb a légkör, mint lennt. A másik asztalnál ott üllt 2 nő meg 1 férfi, jól szituált embereknek tűntek, fiatal szülők, egymással beszélgettek, míg 3 gyerek kb 5-8 évesek szabadon lettek eresztve azt csináltak amit akartak. Kiabáltak, sírtak, kergetőztek, fellöktèk egymást, és a szülőknek duzzogtak, ők meg max annyi, hogy ne csináld mégegyszer.

Az egyik nő próbálta unottan nyugtatni a gyerekeket, de közben nem is figyelte őket, csak így ne csináld ezt, ne csináld azt, ülj le, ne kiabálj, halkabban legyetek, de azokat persze nem is érdekelte, ugyanúgy folytatták. Volt ilyen kisasztal direkt unatkozó gyerekeknek, volt papír meg kréta amit elkezdtek szétmorzsolni, meg összekenni vele a padlót, meg a falat, amit ugye majd a dolgozóknak kell lekaparni a zsíros irkafirkákat. akik amúgy lennt voltak, de ha fennt is lettek volna, nem szólhatnak rá gyerekekre. Elkezdték széthordani a székeket az üres asztaloktól, amire az említett anya annyit mondott, hogy "vidd vissza azt a széket a helyére".

Végén már úgy ittam a kávét, mint a vizet, csak menjünk már, pedig mi csak nyugodtan be akartunk ülni kávézni. Fejfajascsillapítót kellett bevennem a sok kiabálás, nevetés, sírás, duzzogás, futás, széktologatas stb után. A felnőttek dolga lett volna, hogy visszafogják a gyerekeket nem? Nem csak rezognaltan mondogatni h ezt ne, azt ne mint egy robot. Pár gyerek teljesen tönkre tud tenni egy programot mert a szülők nem tudják/ nem merik/ nem akarják megregulazni a gyerekeit.

2018. nov. 8. 14:42
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

"pedig mi csak nyugodtan be akartunk ülni kávézni. "


Lehet a szülők is. A gyerekek meg rég látták egymást, így jól szórakoztak együtt.

A szülők meg egymással beszélgettek.


Én ezzel nem értek egyet, de ez nem a szülő hibája, hanem a helyé.

A pultosnak-felszolgálónak kellett volna szólni, hogy a gyerekek zavarják a nyugalmat.


(vendéglátós voltam - most anya vagyok)



Amúgy meg ez a sztori és a kérdésed nem függ össze. Attól még lehet jól nevelve egy gyerek, hogy 1 alkalommal jól elszórakozik egy rég nem látott baráttal/unokatesóval...stb.

2018. nov. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Csak nem tudják hogy kell csinálni. 4 gyerekem van, egyetlen egyszer próbáltak meg hisztizni, ott lettek hagyva. Többet meg se próbálták és mindenhol szépen viselkedtek kisebb korukban is. Te vagy a főnök, nem a gyerek.
2018. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudatos nevelés, hanem ez a "gyerekem rabszolgája vagyok" típusú szülők általános viselkedése. Fél konfliktusba keveredni a saját gyerekével, ezért nem szól rá. Sőt, ők meg vannak győződve róla, hogy ilyenek a gyerekek, ez a normális.

Ezzel nem azt mondom, hogy az enyém aztán mindig rendesen viselkedik, volt, hogy végigüvöltötte a boltot, de nem hagyom szó nélkül.

2018. nov. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
2 gyerekem van. Az étterem, a kávézó a bevásárlóközpont sőt még a reptér és a repülő sem ismeretlen számukra. Sosem verték magukat a földhöz és nem is őrjöngtek. Érdekes,pedig tényleg anya vagyok....
2018. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Mert már anyukát sem nevelték meg rendesen, az ilyen gyerekek anyja is csak nőtt, mint a fű és le volt xarva magasròl.
2018. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!