Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez tudatos nevelés, vagy csak...

Ez tudatos nevelés, vagy csak nem törődik a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem, és nem akarok beleszólni más nevelésébe, de sokszor látok magam körül olyan rosszul viselkedő gyerekeket, hogy az szinte már felháborító, de nem is ez a baj, hiszen minden gyerek rossz hanem, hogy a szülők ezt mintha teljesen leszarnák. Főleg kissebb pár éves gyerekek olyan helyeken is, ahol sok ember van. Ordítanak, sírnak, hisztiznek, ha többen vannak kész káosz lesz úrrá mindenen körülöttük. Legutóbb a buszon egy hatalmas megkönnyebbülést éreztem amikor leszállt egy 5 fős gyerekcsoport. Miért nem szólnak ilyenkor a szülők? Vagy miért nem viszik el őket mondjuk játszótérre, vagy ilyesmi? Le kell vezetniük a gyerekeknek azt a sok energiát tudom, de miért publikus helyen? Nem arra gondolok, hogy verni vagy ordítani kell a gyerekkel, ha rossz, de a szülő dolga hogy megnevelje olyankor, nem? Nem csak hagyni, hogy kiörjöngje magát.

2018. nov. 8. 14:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Így van, egyetértek az utolsó néhány válaszolóval. Ezek az "anyák" félnek a gyerekeiktől és azt hiszik, hogy akkor fogja őket szeretni a gyerek, ha mindig mindent megengednek. Pedig a gyerekeknek kellenek a szabályok, a korlátok, az igazságos "szidás"! És nem, ez nem normális viselkedés főleg a példádban 5-8 éves gyerekektől! :D Ez színtiszta neveletlenség! Ilyenkor arra szoktam gondolni, hogy meg is érdemlik a szülők, néhány év múlva majd a gyereke simán bele fog rúgni vagy le fogja köpni...mert szabad.
2018. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

igen, biztos az apa/anya higgadt, nem idegbeteg beállítottságú.

De ha ilyen helyzet van azt úgy kéne kezelni, hogy elmenni onnan.

nem azt mondom, hogy ordítani kell a gyereknek,hogy csöndesebben, de ha felszavalod a faluvégén kurtakocsmát lágy selymes hangon, a pár éves embert nem érdekli.

2018. nov. 9. 21:56
 13/20 anonim ***** válasza:
63%

Elmész onnan, és...? Ez se működik minden gyereknél. Az én két évesem épp tegnap verte kí a hisztit az utca közepén. Az apjával sétáltunk (volna) a boltig. Leült a járdán, nem volt hajlandó jönni. Otthagytuk, mentünk tovább, befordultunk a sarkon, és vártunk. Jó harminc méterre voltunk, nem látott már minket. És nem jön utánunk. Ott ül és bömböl. Vártunk vagy két percet, muszáj volt visszamenni hozzá, mert a kósza járókelők akik arra jöttek is csak azt látják, hogy itt ül egy síró kisgyerek tök egyedül (akkor meg ezért leszel szaranya)...

Áruházban is fordult már elő. Otthagyom a sor közepén és nem jön, hiába tűnök el a polcok mögött, ott fetreng a padlón. És nem várhatók sokáig, mert jönnek más vásárlók, bámulják a polcot közben rátolják a kocsit, vagy ha észreveszik akkor meg útban van.

De volt már hiszti a vonaton is. Ignorálni kell, így bömböl pár percig aztán elunja. Ha megpróbálom csitítani, elterelni a figyelmét, bármit teszek amiből látja, hogy észrevettem, hogy sír, azt érem el, hogy rákapcsol a hangerőre, még jobban harsog a környék, és még tovább tart mire lenyugszik. Például ga ilyenkor megpróbálom megsimogatni, elkezdi ordítani, hogy "Hagyd abba!". Aki hallja azt hiheti, hogy verem.

Ignorálom igen, mert így járunk legjobban. Tudom, mert próbáltam. De vevő vagyok új ötletekre, ha van valakinek.

2018. nov. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
Két-három gyerekkel nehezebb lehet, de: nekem egy gyereknél nagyszerűen működött az, hogy foglalkoztam vele! Most válasszuk ketté a hisztit és az öncélú kiabálást, rohangálást! Soha nem engedtem el magam mellől nyilvános helyen a gyereket, tömegközlekedési eszközön meséltem neki, vittünk képes könyvet, játszottunk kitalálóst, persze normál hangerővel, más nyilvános helyen is lekötöttem a figyelmét. Hisztinél pedig próbáltam elterelni a figyelmét, és igen, mindig magyaráztam neki, hogy hogyan nem illik viselkedni, és mit fognak szólni az emberek. És jé! Megértette! Nem mondom, hogy soha nem csúszik be nyilvános helyen egy feleselés vagy nyávogás, de olyannak neveltem a gyerekemet, hogy figyeljen a környezetére, hogy igenis fontos, más mit gondol róla, milyennek látja. És boltban nem pakol, nem rohangál, nem bontja ki a csokit, nem eszi meg a kiflit fizetés előtt! Az előző válaszokból láttam, hogy valaki tudatosan nem törődik a gyerekkel, amikor az hisztizik, de az esetek többségében a szülők lusták a gyerekkel foglalkozni, lekötni a figyelmét! Egyszerűbb a telefont nyomkodni, amíg a gyerek lebontja a boltot, kávézót vagy szétnyivákolja a tömegközlekedési eszközt. Persze nyilván vannak nagyobb mozgásigényű, elevenebb gyerekek, két-három gyerekkel pedig biztosan egészen más, de valamilyen szinten minden szülő kötelessége, hogy foglalkozzon a gyerekkel, és kialakítsa bennük a kulturált viselkedés igényét.
2018. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
13-as! Az enyém is pont ezeket csinálta. Aztán kiderült, hogy autista.
2018. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#15 Amikor nincs rajta épp a hiszti, akkor viszont rendkívül bújós, mondatokban beszél, idegenekkel is összebarátkozik, mostanában a játszóházban is együtt játszik először látott gyerekekkel, és a bölcsiben sincs semmi gondja. Nem hinném, hogy autista lenne.
2018. nov. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
nem tudhatod egy gyerek vagy szülő miért viselkedik ugy ahogy. ha engem látál 3 évesemmel,azt hinnéd h nem is hallom meg a hiszijét,kiabálását,és nem értenéd miért huz kfelé engem a boltbol,és én max pokerarccal fogom a kezét és várom a soromat a pénztárnál....mig nem volt gyerekem hasonloan gondolodtam mint te,aztán a második (3 éves) gyerekem auti gyanus.szóval nehéz vele,egyszerüen retteg ha be kell menni egy boltba aplázában,és vannak helyzetek hogy nem hagyhatom otthon...ha őrjöngve hisztizik,nem lehet kizökkenteni,megnyugszik,és ujra ugy fog tünni neked mint ha egy jolnevelt átlagos gyerekem lenne.
2018. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen rossz kölyköket fel kell pofozni könyörtelenűl.
2018. nov. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
gondolom troll vagy, de ha nem én nem erre gondoltam, hogy így kell nevelni...
2018. nov. 24. 20:38
 20/20 anonim ***** válasza:

Boltba menni, közlekedni muszáj. Ott jól jön a környezet megértése.

Beülős helyre, moziba, színházba, úgy lehet gyereket vinni, ha előtte elmondom mire számítson. Ha helyesen mérem fel képes-e elfogadhatóan megülni. Helyben pedig, a gyakorlás idején, tehát az első alkalmakkor, igenis a teljes figyelmemet rá kell szánjam, csak így taníthatom meg a helyes, tapintatos viselkedést neki.

Három fiú anyukájaként nagyon álságosnak tartom azt a szülői hozzáállást,(amit leírtál) hogy szólok, mondom, csak jár a szám, hadd lássák , hogy nevelve van a gyerek, de én se gondolom komolyan.

2018. nov. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!