Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Melyik a legjobb Speciális...

Tomszi 21 kérdése:

Melyik a legjobb Speciális iskola? A többi lent.

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy most volt édesanyám a 7 éves öcsémmel (1 osztályos) Gyógypedagógiai szakvizsgálaton, hogy mennyire iskola érett (útólag küldték el) és megállapították, hogy diszlexiás és ebből kifolyólag kialakult nála szorongásos depresszió tünetek, az alap IQ tesztje is csak egy 5 gyermeké, de itt közre játszót, hogy az apja lelépet, és sürgősen beutalták egy nagyobb kivizsgálásra és azt mondták, hogy ha ott is rossz eredmény lesz Speciális iskolában kell tanulnia, de ez a fajta iskola csak 3 helyen van az országban és akkor költözniük kell. Ilyen esetben lehet lakás támogatást vagy pénzbeli támogatást kapniuk? Segíteni fognak nekik? Mert sajnos nincs anyagi fedezetük költözésre.
2019. jan. 5. 07:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Szia, ha szellemileg nem visszamaradt, akkor elvileg az iskolák befogadják, mert ma az az eljárás, hogy még az enyhén autista gyerekeket is integrálják. A tartósan beteg gyerekekre édesanyádnak magasabb családi pótlék is jár, ami talán egy kis segítség, de ehhez be kell szerezni az orvosi igazolásokat. Vannak magániskolák, ahol foglalkoznak problémás gyerekekkel, azok fizetősek, de egyes önkormányzat támogat ebben. Ezeknek kéne utánajárni, segítséget kérni a védőnőtől, hogy merre induljatok el. A teszttől annyira nem kell megijedni, egy felmérésből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni 7 éves korban. Kérjétek, hogy meg lehessen ismételni.
2019. jan. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is most volt akkor tagintézményi vizsgálaton, s továbbküldték szakértői bizottsághoz. Ott, ha kiderül, hogy enyhe értelmi fogyatékos, mivel ezek szerint az a gyanú, akkor jöhet szóba a speciális iskola. Azt nem tudom, hogy honnan vetted, hogy 3 helyen van. Minden megyében van ennél sokkal több. Általában a nagyvárosokban. Integrációi is elképzelhető, de az többnyire nem eredményes, tehát ha az a cél, hogy a gyermek jusson is valamire, akkor én biztos nem integrálnám. Első válaszolónak írnám, hogy magasabb összegű családi pótlék nem jár, ahhoz középsúlyos értelmi fogyatékosnak kéne lennie minimum, a kérdező leírásából az autizmusra sincs utalás. Támogatás az utazási kedvezményben kimerül, kollégiumba is szokták ilyenkor adni a gyerekeket.
2019. jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A vizsgálatot végző személy mondta, hogy ez a fajta speciális iskola csak Szegeden, Pécsen és Budapesten van nem én találtam ki. Nem autizmus vagy bármi hasonló betegség gyanús. Csak ki van készülve, hogy az apja lelépet ezután anyu nem törödött vele annyit amennyit kellett volna, az iskolában sokat piszkálják és csúfolják, a diszlexia miatt nem megy neki rendesen a tanúlás ezért van a korához képest vissza maradott (nem kezelték neki oviban).
2019. jan. 5. 11:51
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok. 17 éve dolgozom a szakmában (szakértői bizottság). Olyan speciális iskolát még sose hallottam, ami ezen a három helyen lenne. Tehát itt anyukád valamit félre értett. Amúgy ha van 2 éves értelmi elmaradása, akkor egyértelmű, hogy az enyhe értelmi fogyatékosság gyanúja merült fel (bármi is ennek az oka).
2019. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor felmerűlt az enyhe értelmi fogyatékosság gyanúja ezért küldték tovább. De nem volt vele semmi gond születésénél vagy kisgyermek korábban, mért pont most? Amúgy Bács-Kiskun megyeiek.
2019. jan. 5. 13:41
 6/21 anonim ***** válasza:
Sajnos az enyhe értelmi fogyatékosság nem "feltűnő". Nagyon sokszor csak az iskolába kerülés környékén derül ki. Oka pedig nem minden esetben deríthető ki. Gondolom a nagyobb városokban ott is van speciális iskola (nem ismerem a megye iskoláit). Neten meg tudod keresni.
2019. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

Kérdés, hogy mit szeretnél. Sajnos a legtöbb speciális iskolában az az eljárás, hogy elüldögél ott a gyerek, aztán délután meg hazaviszik és legalább le van tudva az iskolakötelezettség. Viszont nem nagyon szokták erőltetni, hogy a gyermek képességei szerint azért haladjon is az iskolában.

Az én fiam magatartászavaros. Beszédértési zavarból alakult ki, hiába hordtam 3 éves korától mindenhova, senki nem segített. Logopédiai óvoda kellett volna neki, és van is a közelben, de nem írták ki neki. Nem értettem miért, talán borítékot vártak? 5 évesen még nagyon sok mindenben el volt maradva, nagyjából mindenben, amihez a beszédértés kellett. Iskola nincs a közelben ilyen, a fővárosban volt, úgy tudom mára az is bezárt. Eszembe nem lett volna emiatt költözni. Nálam egyértelmű volt, hogy integrálni kell. Szeretném azért, ha felnőtt korában el tudna menni dolgozni, és ne nekem kelljen eltartani, mert még olvasni sem tanították meg az iskolában.

Milyen kódot kapott? Tényleg a legtöbb rendellenességet integrálnak, a fiamnak pl. az jött ki, hogy 80-as az IQ-ja (Amúgy nem reális, de szóbeli teszt volt). Nem merült fel a speciális iskola (ja, amúgy itt nincs is.)

Sajnos nálunk az első iskolválasztás csúfos kudarcba fulladt. Teljesen objektíven elemezve a helyzetet is azt mondom, hogy egyértelműen az iskola volt a hibás. Szóval az is igaz, amit itt fent leírt valaki, hogy az integráció ebben a országban elég nehezen megy. Mi még próbálkozunk, a második iskolában most úgy néz ki, hogy elvan a gyerek, nem is rossz tanuló. De a tanítónők nagyon elfogadóak. Az előző helyen meg is mondta a osztályfőnök, hogy ő fel nem vette volna, reklamáljak annál, aki felvette, ő nem ért egyet az integrációval, nem gyógypedagógus, és vigyem innen a fogyatékos gyerekemet. (Amúgy sajnos a legtöbb tanár ezt gondolja.)

Nagy küzdelem ez, de én bevállalom. Ha speciális iskolába kerül a gyerek, akkor ott eltutujgatják, nem fogják a szülőket zargatni azzal, hogy ilyen meg olyan a gyerek, viszont tanulni sem nagyon fog semmit. Hacsak nincs magatartászavar is, mert azt nem tudják a speciálisban sem kezelni.

Tag vagyok ilyen fórumon a FB-on, és bizony többen írták, hogy iskola miatt költöztek, és a vége az lett, hogy kirakták a gyereket, mert nem tudták, nem akarták kezelni.

Szóval azért ezt jó alaposan meg kell gondolni. Nem megoldható egy félnapos iskola? Én most úgy hordom a gyereket, hogy nem marad napköziben. Itthon én tanulok vele délután. Macerás, de inkább, mint egy speciális iskola.

Speciális iskola esetén emelt családi jár. De költözésre semmi támogatást nem fogtok kapni.

Egyébként meg még nagyon sokat fog fejlődni. 7 évesen még nem kell leírni a gyereket. Én adnék neki egy esélyt integráltban mindenképpen.

2019. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Egy csomó szakmailag nem megalapozott dolgot írtál. A Te gyereked "beszédfogyatékos", teljesen más helyzet, mintha értelmi fogyatékos lenne. Nálatok többnyire csak az integráció a megoldható, míg az értelmi fogyatékosoknál van szegregációra lehetőség, ahol bizony nem a sarokban ül. Tanítják, s a képességeihez mérten kihozzák belőle a legjobbat a gyógypedagógusok. Hidd el tudom, mert minden nap ilyen gyerekeket vizsgálok. Látom, hogy integrált keretek közt "elveszik", alig tud valamit. Míg szegregált, speciális iskolában kudarc nélkül fejlődik, majd simán el tud végezni egy szakiskolát is a későbbiekben.

2019. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ja és emelt családi nem jár! Kizárólag akkor ha középsúlyos értelmi fogyatékos BNO F 71, súlyos fogyatékos BNO F 72, autista BNO F84, esetleg figyelemzavar egyes fajtái. Beszédfogyatékosság, tanulási zavar, enyhe értelmi fogyatékosság esetén nem jár!
2019. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó előtti. Sajnos amit leírsz, az csak az elméletben igaz. Az én fiamat is be akarták nyomni az autisták közé. Mert majd ott milyen jó lesz neki. Elmentem, megnéztem az osztályt. TRAGÉDIA! Aztán beszéltem anyukával, akinek oda járt a gyereke, menekültek onnan! Nem csináltak velük egész nap semmit, arra hivatkozva, hogy a gyerekek úgysem képesek rá. Az első osztályos gyermek együtt rajzolgatott egész nap a 8. osztályossal. Pedig egyénre szabott tantervet ígértek. De a tanároknak is egyszerűbb volt azt mondani, hogy a gyerek hüly.e, úgysem tudja megtanulni,mint erőlködni, hogy a fejébe verjék a minimumot.

A szellemi fogyatékra visszatérve, a kérdező azt írta, hogy a gyerek diszlexiás és szorong, nem azt írta, hogy szellemi fogyatékos! A gyakorlatban ez úgy működik, hogyha van a gyermeknek valami problémája, amit nehéz integrálni, akkor adnak neki egy olyan kódot, amilyen speciális iskola van a közelben. Esetünkben autista kódot akartak a fiamnak adni, pedig nem is autista. Nem engedtem, megmondtam, hogy teljesen kizárt a speciális iskola. Azért a szülőnek is a sarkára kell állni ilyen helyzetben, nem szabad a Bizottságnak mindent bevenni.

De nálunk a magatartászavaros gyerekeknek általában szellemi fogyatékos kódot adnak, mert azt be tudják iskolázni. Én értem a jószándékot az íróasztal mögül, de azt is tudom, hogy a szakértők keze is meg van kötve, és azért a gyerek hosszú távú érdekeit is nézni kell. Rendben van, hogy most bekerül egy speciális iskolába, ahol vakok között félszemű a császár elven elvan, mint a befőtt, nem sérül, lesznek sikerélményei, a szülők is nyugodtan elvannak, mert nincs konfliktus az iskolával, nem kell otthon leckét írni a tanulási zavaros gyerekkel. De aztán meg 16 évesen kiteszik egy 6 elemis szegregált bizonyítvánnyal, utána mit kezd vele a család?! Mert diszlexiás és szorong?! Ugyan már, azért gondold ezt még egyszer végig. Normál intellektusú gyerek legalább a 8 elemit végezze el, akár kettesekkel, különben egész életében a szüleinek kell majd eltartani.

2019. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!