Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Melyik a legjobb Speciális...

Tomszi 21 kérdése:

Melyik a legjobb Speciális iskola? A többi lent.

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy most volt édesanyám a 7 éves öcsémmel (1 osztályos) Gyógypedagógiai szakvizsgálaton, hogy mennyire iskola érett (útólag küldték el) és megállapították, hogy diszlexiás és ebből kifolyólag kialakult nála szorongásos depresszió tünetek, az alap IQ tesztje is csak egy 5 gyermeké, de itt közre játszót, hogy az apja lelépet, és sürgősen beutalták egy nagyobb kivizsgálásra és azt mondták, hogy ha ott is rossz eredmény lesz Speciális iskolában kell tanulnia, de ez a fajta iskola csak 3 helyen van az országban és akkor költözniük kell. Ilyen esetben lehet lakás támogatást vagy pénzbeli támogatást kapniuk? Segíteni fognak nekik? Mert sajnos nincs anyagi fedezetük költözésre.
2019. jan. 5. 07:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Utolsó!

LEÍRTAM, hogy 17 éve Szakértői bizottságban dolgozom!

Tehát légyszíves ne világosíts fel, hogy milyen a munkánk. Először is, amit a kérdező írt az biztos, hogy nem igaz. Diszlexiás ezt írta, de a diszlexiát csak a szakértői állapíthat meg, s a leírásból látszik oda most küldték őket. 7 éves, most elsős, diszlexiás ez miatt sem lehet, mivel még mos tanul olvasni, hogy lehetne diszlexiás? Ahhoz el kell maradnia olvasásból, de még meg se kellett tanulnia. Azt írja a kérdező, hogy 2 éves elmaradása van, tehát az IQ-ja valószínű, hogy 70 alatti. Ezért küldték tovább, hogy megállapítsák, hogy fenn áll-e az értelmi fogyatékosság, s ezért emlegették a speciális iskolát.

A mi megyénkben minden speciális iskolát ismerek, sehol sem ülnek egy osztályban az elsősök, a nyolcadikosokkal, s bizony nagyon jó személyi, tárgyi feltételeik vannak, sokkal jobbak némelyik helyen, mint a normál iskoláknak. A Te helyzeted teljesen más, autizmus merült fel... Azért ott biztos, hogy nehezebb homogén csoportokat találni, mivel autista, s autista között hatalmasak a különbségek. Azt meg légyszíves még csak fel se tételezd, hogy mi bárki kedvéért mennénk a börtönbe, hogy meghamisítsuk az eredményeinket, hogy egy gyermeket speciális iskolába helyezzünk.

2019. jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én meg bementem és láttam, hogy az elsős a 8. osztályossal van együtt! Ismerősöm is mondta, hogy 5 évig integráltba járatta az autista fiát, ahol idegileg kicsinálták. Átvitte ide, és 2 hónap után bejelentették neki, hogy a gyermek nem képes felfogni a normál tananyagot, csökkentett tanterv. 9. évfolyam után 6. osztályról kapott volna bizonyítványt. Amikor nem tetszett neki, azt mondták, hogy a szülőnek ebbe nincs beleszólása, és amúgy is elfogult a gyerekével, nem látja mire képes és mire nem. Egyébként ott minden szülőnek azt mondják, hogy a gyerek sajnos nagyon gyenge képességű, nem lehet tanítani. Ismerősöm elhozta a gyereket, magántanuló, 8. osztályos 4 feletti bizonyítvánnyal. De anyuka tanítja otthon. Képesítés nélkül. Akkor a szakképzett gyógypedagógus miért nem volt erre képes?! Mert nem volt hozzá kedve!!!

Több szülővel is beszéltem, aki jóhiszeműen betette a gyerekét a speciális iskolába, és a vége az lett, hogy kiderült, óriási hiba volt.

Lehet, hogy a Bizottságban dolgozol, ahogy írtam is, nem kérdőjelezem meg senkinek a jóhiszeműségét. De az íróasztal mögül nem tudod, hogy mi van az iskolákban. Az alulfizetett, alulmotivált pedagógus is a minimum ellenállásra törekszik. Több szülővel beszéltem, akik így jártak, mozgok ilyen körökben, hidd el.

Kedves kérdező! Javaslom keress egy hasonló csoportot a FB-on, ott saját tapasztalatokkal rendelkező szülőkkel beszélhetsz, akár a kérdéses iskolába járó gyermek szüleivel is kapcsolatba léphetsz. Nem kétlem, hogy van az országban olyan speciális iskola, ahol valóban tanítanak is valamit a gyerekeknek. Beszéltem ilyen szülővel is (nem a mi városunkból, itt csak negatív tapasztalatok vannak). Menjetek be az iskolába, beszéljetek az osztályfőnökkel, nézzétek meg az osztályt, esetleg üljetek be órákra, ha lehet. Nagyon fontos kérdés, hogy mi fog a bizonyítványban szerepelni. (Na, a mi esetünkben erre nem kaptam egyenes választ, pedig többször is feltettem) A táci autista tagozaton pl. normál bizonyítványt kapnak a gyerekek, amivel tovább is tudnak tanulni. De nem mindenhol! Nagyon nem mindegy.

2019. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

A fiamra már 5 évesen mondták, hogy diszlexiás, mivel a jobb-bal oldalakat keveri, és azt is mondták, hogy a beszédfogyatékosok sokszor diszlexiásak.

Egyébként Nevtan is mondhatja.

Most 8 éves, és még mindig le van írva a papírra, hogy diszlexiás, nem is értem, a legjobban olvas az egész osztályban!!! (Zárójelben jegyzem meg, heti 4 óra logopédia van neki kiírva 3 éve, soha nem kapta meg. Soha! Heti két óra csoportos gyógypedagógiát kap. Semmit nem ér. Gondolom ez is elképzelhetetlen az íróasztal mögül.)

Én nem tudom ki küldi börtönbe a Bizottság tagjait, de konkrét eseteket tudok, amikor nem tudtak kijelölni iskolát a magatartászavaros gyereknek, mert mindenhonnan kirúgták, és a vége az lett, hogy kapott a gyerek egy szellemi fogyatékos kódot. Fellebbezni lehet, ha a szülő nem ért egyet a diagnózissal, de hogy ezért börtönbe kerüljön valaki, az nevetséges. A pszichológia nem egy egzakt tudomány, elég szubjektív. Ismerek olyan kisgyereket, akit 3 különböző pszichológus vizsgált, 3 különböző dolgot mondott rá.

Ismerek olyat is, akire 5 évesen rámondták, hogy súlyosan szellemi fogyatékos. Aztán kapott egy gyógyszert figyelemzavarra, 1 év alatt felzárkózott, és most 3. osztályos integrált iskolában!

Ismétlem, a fiam nem autista, Vadaskert is vizsgálta, ott kizárták.

Csak ilyen iskola van itt! Nagyon el vagy te varázsolva az íróasztalod mögül, hogy mi megy ebben az országban, az katasztrófa az oktatás területén!

Kérdező, bocsánat a sok offért. De csak azt tudom javasolni, hogy FB szülőcsoportokat keress.

2019. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hú - Ha látom ez már egy kicsit veszekedésbe torkollott :(.

Először is még egyszer leszögezném, hogy az öcsém biztos, hogy nem szellemi fogyatékos vagy bármi egyéb Ápoló vagyok és volt dolgom beteg gyermekekkel és felnőttekkel. Az öcsémnek az olvasással vannak gondjai 3 betűnél többet nem tud össze olvasni, pszichésen befelé van fordulva mióta az apja lelépet (nagyon apás volt és nem látogatya), csináltak neki alap IQ teszttet és 94 %-os lett erre mondták, és hogy csak 7 évesen pálcika embert tud rajzolni így jött szoba a 2 éves visszamaradás. Meg, hogy néha dührohamot kap. De amúgy általában ha olvassa neki valaki a szöveget könnyen tanul pl;vers.

2019. jan. 7. 11:25
 15/21 anonim ***** válasza:

Akkor újra tisztázzuk! Se autistáról, se beszédfogyatékos, se diszlexiás gyerekről nem beszéltem. Őket többnyire integrált keretek között nevelik. Nekik (kivéve autista) nincs szegregált intézmény ahova járhatnának! Íróasztal nem jelenti azt, hogy nem látjuk a valóságot. Ha azt kérdezte volna a kérdező, hogy mit csináljon a diszlexiás testvérével biztos nem ezt válaszolom. Pontosan tudom mennyire "szar" a helyzet az oktatásban. Mint a diszesek, mint a figyelem-magatartászavaros gyerekeknél.

De a kérdező speciális iskolát kérdezett, ott 99%-ban értelmi fogyatékosok vannak, vagy vannak speciális iskolák még érzékszervi, illetve beszédfogyatékosoknak. A beszédfogyatékosoknak, diszeseknek való iskola tényleg elég ritka, de pl. Kaposváron is van, de ezt a várost nem említette a kérdező.

Tehát ez így elég zavaros...

Aki azt írta, hogy a nevtan (Pedagógiai Szakszolgálat)is adhat diszlexia diagnózist az biztos, hogy téved!!! Nézze meg a papírját, max. diszlexia gyanú lehet rajta.

S igen, volt már rá példa, hogy kellett menni a bíróságra, ha a szülő perelt, s bizony ott minden vizsgálati eredményt megnéztek. Mi lett volna, ha hamisítottunk volna? Meg mi a fenéért is tennénk?

Amúgy nem pszichológus vagyok, hanem gyógypedagógus. Az IQ tesztek meg nagyon szigorú előírásoknak felel meg, ezt nem mindenki kénye-kedve szerint végzi, valamint a diagnózishoz sose egy tesztet végzünk.

2019. jan. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Akkor az IQ-tesztet beszéljük meg egy kicsit.

Ha egy laikusnak azt mondod, hogy IQ-teszt, akkor a Raven-teszt ugrik be neki, amelyben főként logikai tesztek vannak, és az átlag 100. Tehát ha valaki csak 100-at teljesít,akkor már nem valami okos, csak éppen átlagos. Ha meg 80-as, hát akkor már mindenki azt hiszi, hogy hü.lye. Ehhez képest a Szakértői Bizottságban csináltak a gyerekemmel egy komplex képességfelmérő tesztet, amely egyrészt szóban hangozott el (figyelemzavaros, beszédértési zavarral küzdő gyereknek), másrészt csak egyetlen egyszer mondták el (beszédértési zavaros gyereknek!)és időre ment (jó, ez a klasszikus IQ-tesztre is igaz). A fiam IQ-ja 80-as lett. Majdnem elsírtam magam, amikor megláttam. De azt mondták, hogy ne keseredjek el, ez egy átlagos IQ, 70 alatt van a fogyatékos.

Az óvodában, amikor meglátták azt mondták, hogy ez nem igaz, különösen értelmes a gyerek, főleg a logikai, matematikai feladatok terén! IQ 80-nal, ja. Ehhez képest, amikor vittem beiratni a gyereket az iskolába, az igazgatónő alig akarta felvenni, mondván, hogy hát jaj IQ 80!, vigyem már el a speciális iskolába. Mondtam, hogy le van írva, hogy integrálható. Mindenre fel voltak készülve!!! Most ehhez képest a fiam az osztályban a legjobb matekos, és a helyesíráson kívül mással nem nagyon van gondja. De ha hagyom, benyomják az autista tagozatra.

Utólag hallottam, hogy egy ismerősöm meg is fellebbezte ezt a fajta IQ-tesztet, és megcsinálták a gyerekkel a hagyományos Raven-tesztet, és kijött, hogy valami 130-as a gyerek IQ-ja. Szóval ezt sem kell annyira komolyan venni. Ez nem IQ, hanem inkább általános képességteszt.

Az emberrajz sem olyan fontos, mint mondják. Erre is van valami pontozási rendszer, és a fiam 5 évesen jóval magasabbat kapott mint 6 évesen, mert közben nem gyakorolta! A gyermekpszichiátrián meg azt mondta az orvos, hogy nagyon jó az emberrajza, mert vidám és mosolyog. Na, most akkor mi van?!

2019. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Igen a Raven teszt. Arra jó, hogyha már van egy diagnózis, akkor kontrollvizsgálaton használjuk. Amúgy sose használunk Ravent-t diagnózis megállapításához, mivel szakmailag nem igazán elfogadott. Csupán egy területet mér-logikus gondolkodás (többnyire jóval magasabb érték jön ki mindenkinél). A komplex tesztek használhatóak (WISC-IV és Woodcock-Johnson). Ezek amik szakmailag elfogadottak.
2019. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen, csak az a baj, hogy még a pedagógusok sem értik, hogy a 80-as eredmény az nem gáz. Nem így kéne értékelni ezt a tesztet, mert nehezíti a gyermek iskoláztatását.

Egyébként sem igazán jók ezek a tesztek. A lányom is sni-s, erősen figyelemzavaros ő is, matekból vannak súlyos gondok. Szókincse extán jó, megnyerte 5. osztályosan az iskolai szókincs versenyt. A Szakértői Bizottság meg a figyelmén kívül még azt hozta ki, hogy nagyon gyenge a szókincse. Amikor az osztályfőnök elolvasta, felhúzta a szemöldökét, aztán félrerakta, azt mondta ez az egész kb. arra jó, hogy a gyerek kapjon fejlesztést, de más semmi nem igaz belőle.

2019. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A diszlexia intelligencia független.
2020. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Igen és más oka is lehet.Diszlexiát 8 éves kor után lehet kimondása.Lehet más ok is a háttérben.
2021. aug. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!