Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jól tettem, hogy elvettem a...

Jól tettem, hogy elvettem a telefont?

Figyelt kérdés
Már év eleje után nem sokkal észrevettem, hogy a 13 éves lányom jegyei romlanak. Kilátásba helyeztem a büntetést, amit be is tartottam, nem volt telefon, amíg ki nem javította a jegyet. Visszakapta, de kevesebbet használhatta, ennek ellenére még rosszabb jegyek jöttek, és hiába kérdeztem, mit nem tud, mindig jött, hogy már mindent megtanult. Ami érdekli, abból ötös, amit megköveteltem (idegen nyelv), abból tavalyi ötösből lerontott hármasra, és - számunkra - elfogadhatatlan lett a félévije. Elvettem a telefont, este fél órára visszakapja, számítógép sincs, csak hétvégén 2 órára, és mindennap gyakorlás. Persze duzzog, de nem érdekel. Szerintetek ez be fog válni? Nagyon fontos lenne, hogy kijavítsa a hármasait.
2019. jan. 30. 16:37
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
47%
Ha magától nem tanul, nem sok esély van. Tudod van az a mondás, mindenki úgy b..sza el az életét, ahogy akarja. Tinikre pláne igaz. És hiaba minden érv, hiába magyarázol, lefogadom csak pislog bután.
2019. jan. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
68%

Én a helyedben, azt amit megkovetelsz tőle, vagy amiből rontott minden nap atneznem megcsinálta-e a házit, ha volt és kikerdeznem. Aztán HA tudja, akkor lehet telefonozni.

Marcsak azért is mert ugye tudja hogy akkoris lehet telefonozni este fél órát ha tanul és akkor is ha nem.. Motiválni kell, és sajnos öt a telefon motiválja. Használd ki.

Ajánld fel, hogyha megtanult és fél is mondta, vagy megmutatja h tudja (írsz minidogat neki otthon) és helyes, akkor lehet többet telefonozni..

De csak tipp.

2019. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Napsi2019 válasza:
66%

A teló mellett elvetted a laptopját is? Mert azon is jól tudunk kommunikálni. Nem árt a netet is lekapcsolni. Nekem 13 évesen volt pót mobilom is, amit a barátaimtól kaptam ilyen esetekre :)))

Muszáj lenne valamivel motiválni is, nem csak büntetni, az sokkal hatásosabb. Próbáld megvesztegetni valami ígérettel, ha javít. A szüleimnek bevált és gyorsan javítottam :)))

2019. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
52%

Miért nem elég a 3-as ?Nem kell tökéletességre nevelni...agyhalott..

Mi lenne ha nem a ki>>aszott magas elvárásaidat támasztanád elé,hanem megelégednél a képességeivel,esetleg segítenél neki? Mondjuk türelmesen és nem idegbeteg ..csa módjára..

2019. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
78%

És ha elveszed a telefont akkor jobban fog tanulni?

Sosem értettem ezt a középkori felfogást.

Ezzel azt éred el, hogy azért kell tanulnia, mert te mondtad. Nem saját maga miatt fog tanulni.

Magyarázd el neki, hogy később a továbbtanuláshoz fontos lehet. Mondd el neki, hogy milyen szar helyeken fog később dolgozni 22 műszakban ha nem tanul stb.


Attól, hogy elveszed a telefont nem fog leülni tanulni még többet.

2019. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
81%
Meséld el neki mennyibe kerül egy telo, amire vágyik és h azért mennyit kell dolgozni.. De ha tanul, jobb fizetése lehet (elvileg ugye..) és akkor már kevesebbet kell gurizni egy teloert.. Nem 2-3muszakba 140ezerert..(kb egy telo ára manapság)
2019. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Idegbeteg csa, aki írja. Egyébként az apja vagyok. Nem magasak az elvárásaim, ugyanis tudom, hogy sokkal jobban tud tanulni, idén rontott le. Többször bementem hozzá, amikor elvileg tanult, és ahelyett a youtube-ot nézte. Nem hármas a képessége.
2019. jan. 30. 17:23
 8/36 A kérdező kommentje:
A beszélgetés folyamatos, mindig helyesel, minden rendben, mégis gyenge jegyeket hoz. Álmodozik. Ami nem is lenne baj, ha nem a tanulás rovására menne.
2019. jan. 30. 17:24
 9/36 anonim ***** válasza:
90%
Most teszed tönkre. Beteges dolog mindenből 5öst várni. Ha van amoből jó ami érdekli az a fontos, ha a többi 3as az teljesen normális.
2019. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%
Egyet kell értenem az előttem szólóval, már csak tapasztalatból is. Én kb ilyen gyerek voltam, mint a lányod. Mindig volt eszem, de lusta voltam. Kb általános iskola 7.-8. Évében kezdődött a lecsuszas, amikor már nem érdekelt a tanulás, addig persze kitűnő voltam. De nem magam miatt, hanem mert szüleim azt mondták. Ha nem vittem haza ötöst, ment a veszekedés, büntetés, stb, de motiválni nem nagyon motiváltak. Gimnáziumban annyiban változott a helyzet hogy azokra a tantárgyakra amiket szerettem, azokra rendesen tanultam, és 5-ös voltam belőle, amiket még gyűlöltem és tudtam hogy nem fog kelleni a tovabbtanulashoz, szó szerint lesz*rtam épphogy kettes meglett belőlük. Nem szidni és büntetni kell a gyereket, jó lenne motiválni, el beszélgetni vele mik az elvarasaid és miért azok. 26 éves vagyok, a mai napig nem látom értelmét, hogy miért kellett MINDEN tantárgyból kitűnőnek lennem a szüleim szerint. Ja de várj tudom: hogy lehessen hencegni vele a többi szülőnek. Ennyi. Nem másért. Ne a saját elvarasaid eroltesd rá a gyerekre, beszéld meg vele ő mit szeretne, azért 13 évesen már lehet nagyjából gondolkozni ezen. Én orvos akartam lenni, ezért már általános utolsó két évében azokra a tárgyakra kellett koncentrálnom, hogy ilyen gimnáziumba felvegyenek (nekünk a gimiben volt biosz-kémia szak, amire nehéz volt bekerulni, de onnan könnyebb volt orvosira menni az emelt biológia és kémia óraszám miatt). Szóval ennyi idősen már azért el lehet beszélgetni a lanyoddal hogy mi szeretne lenni, és akkor ahhoz mérten felallitani az elvarasokat.
2019. jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!