Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jól tettem, hogy elvettem a...

Jól tettem, hogy elvettem a telefont?

Figyelt kérdés
Már év eleje után nem sokkal észrevettem, hogy a 13 éves lányom jegyei romlanak. Kilátásba helyeztem a büntetést, amit be is tartottam, nem volt telefon, amíg ki nem javította a jegyet. Visszakapta, de kevesebbet használhatta, ennek ellenére még rosszabb jegyek jöttek, és hiába kérdeztem, mit nem tud, mindig jött, hogy már mindent megtanult. Ami érdekli, abból ötös, amit megköveteltem (idegen nyelv), abból tavalyi ötösből lerontott hármasra, és - számunkra - elfogadhatatlan lett a félévije. Elvettem a telefont, este fél órára visszakapja, számítógép sincs, csak hétvégén 2 órára, és mindennap gyakorlás. Persze duzzog, de nem érdekel. Szerintetek ez be fog válni? Nagyon fontos lenne, hogy kijavítsa a hármasait.
2019. jan. 30. 16:37
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Okoskodni könnyű a többi háttérismeret nélkül. Nem vagyok tanár. Nem az én dolgom tanítani, nem az én dolgom lenne elmagyarázni sem az anyagot, hanem a tanáré, ill. a korrepetitoré, ami azonban még a környéken sincs. És tavaly is ugyanezek a tanárai voltak, nem a tanár hibája, hogy idén lusta lett. Az én dolgom (a szülői feladatokon kívül (amibe az érzelmek is beletartoznak, mielőtt ebbe kötsz bele) az, hogy kikérdezem a leckét, illetve ha nem megy, segítek, gyakorlunk. Szégyen, hogy az iskolában nem tanítják meg a gyerekeket, hogyan kell tanulni, és rettenetes a követelmény. A sportról meg csak annyit, hogy a környéken (60 km-es körzetben) semmilyen sportklub nincs, az iskolában csak foci van, ami nem koedukált, ergo csak fiúknak. Még úszni sem viszik őket. Bármilyen hihetetlen, ilyen is van, nem csak nagyvárosokból áll Magyarország. Egyébként pedig a lányom hetedik osztályos, milyen pontszámokról beszélsz? Azt is olvashattad az egyik kommentemben, hogy nem Magyarországon folytatja a tanulmányait. Minden összevetve teljesen felesleges volt ideírnod, mivel érdemben nem válaszoltál.
2019. febr. 7. 15:29
 22/36 anonim ***** válasza:

A jegyek romlása abból is eredhet, hogy nehezedik a tananyag és egyre többet kell tanulni, esetleg nem érti teljesen a tananyagot. Nekem az általános iskola még végig úgy ment, hogy az órán figyeltem, és megjegyeztem mindent, otthon csak leckét írtam, és max. a verseket és töriből az évszámokat tanultam meg. Aztán jött a gimi, ott már komolyabban kellett volna tanulni, de nem igazán tudtam, hogyan kell. Az órán figyelés már kevés volt, főleg reál tárgyakból és töriből (a nyelvekkel nem volt gondom). Ha valami nem ment bele a fejembe, mert nem értettem, azt elkönyveltem magamban, hogy nekem ez nem megy, és jöttek a rosszabb jegyek.

Később az egyetemen jöttem rá, hogyan tudok hatékonyan tanulni, hogyan osszam be a tanulnivalót és mikor fog jobban az agyam.

Még az is egy kérdés, mennyire és mennyi ideig tud koncentrálni. Lehet, hogy időnként kell egy kis szünet, amikor kicsit lazíthat, ehet valamit vagy mozoghat, aztán folytathatja.

A mobil elvétele nem rossz ötlet, de büntetés helyett lehet jutalomként is megfogalmazni. Ha készen van a tanulással, x időre megkapja a telefonját. El lehet neki magyarázni, mekkora időrabló a mobilozás, netezés (elveszi az időt hasznosabb tevékenységektől), és milyen káros hatásai lehetnek (függőség kialakulása, látásromlás stb.).

2019. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Azóta kijavította a biosz kettesét ötösre, a kémiát négyesre, és magától hozza a füzetet mindig, ha valami nem tiszta neki. Eddig bevált a telefonos dolog, főleg, mivel sokkal több időt vagyunk együtt. (Igaz, a munkámat így éjjelre toltam ki, de nem számít.)
2019. febr. 9. 19:01
 24/36 anonim ***** válasza:

Kérdező: 1. ahogy írták előttem az anyag évről évre nehezedik.

2. Megsúgom, 2019 van, itt már felsőtől rá kell gyúrni az egyetemi felvételikre, mert különben semmi esélyed. Főleg, ha külföldön akarsz menni.

3. Te magad írod, hogy nem vagy tanár, akkor mégis miként tudod miként kellene tanítani?

2019. febr. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
33%
Igen, jól tetted. A tinik tök idióták tudnak lenni, simán elrontják a továbbtanulásukat dacból, vagy nemtörődömségből. A szülő dolga ezt lehetőleg megakadályozni. Nem attól leszel mó szülő, hogy azt csinál, amit akar, mondván magától kell tanulnia, hiszen magától tanul. De ha nem teszi, de amúgy képes rá, akkor ráhatással. Én is vettem már el netet. Nem minden gyerek képes önmagát korlátozni egy olyan addiktív dologgal kapcsolatban, mint a telefon, tablet stb.
2019. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

én nekem az nem tetszik, hogy elveszed a mobilt,de aztán visszaadod neki fél órára, meg hétvégén 2 órára stb. ebben hol a bünti? hisz bepótolhatja ez alatt azt amiről lemaradt, nálunk ha szobafogság volt nem mehettem ki 2 órára játszani hétvégén, ha elvettek valamit, addig nem kaptam vissza amíg a bünti tartott vagy amíg a jegy nem lett jobb. És a többieknek meg:

mi az már, hogy nem kell tőle csak 5-öst várni? Ugyan mi dolga van ilyenkor a gyereknek, főleg 7.-ként amikor már számítanak a jegyek a felvételinél? A gyereknek most az iskola a munkahelye, ha úgy tetszik és csak annyi dolga van hogy tanuljon -.-" ha most nincsenek feléje elvárások, akkor hogy a fenébe tanulja meg a következetességet az életben :P

2019. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Utolsó:

"Csak tanulnia kell." Aha. Ez igaz. De ha bent van az iskolában 7-8 órát, aztán hazamegy és tanul, akkor mikor csinál bármit is szabad akaratából?

Van egy különbség a munkahely es az iskola közt: egy felnőtt, ha ledolgozza a 6/8/12/akárhány órát a munkahelyén, hazamegy, és ennyi. A gyári munkás nem fogja hazavinni a szalagot, hogy otthon gyártson még pár konzervet, az orvos nem viszi haza a betegeket, hogy otthon is gyógyítsa őket. Az iskolából viszont a gyerekek hazacipelik a könyvet, füzetet és otthon is tanulnak. Miért ne csinálhatnák utána, amit szeretnének?

És igen, az is igaz, ha a felnőtt hazamegy, még nekiáll mosni, főzni, stb...

De ő is volt gyerek, akkor rá főztek meg mostak, és a mostani gyerekek is lesznek felnőttek, akik majd így tesznek munka után. Most meg gyerekek.

És nem kell mindenből kitűnőnek lenni. Senki sem lesz értékesebb, mert el tudja mondani magáról, hogy a centripetális gyorsulásból ötös dogát írt. Kit érdekel, ha egy bunkó, akivel két szót nem lehet váltani? A másik meg ugyan hármas, de órákig elnevetgélsz vele es ha bajban vagy segít. Meg minek várnánk el bárkitől is, hogy MINDENBŐL jó legyen? Te gondolom 3 nyelven beszélsz, úszol, karatézol, hegedülsz, szabadidődben exponenciális egyenleteken töröd a fejed, amikor nem, verseket elemzel, táncbajnokságot nyertél (balett és szalsz pl), remekül tudsz főzni, a házadat te tervezted és építetted fel, meg persze a csempét a konyhában te tetted le, kimeszeltél, bevezetted a vizet, összeszerelni egy íróasztalt meg nem akadály. Minek támasztunk irreális elvárásokat mások felé? Aztán mindenki csodálkozik, hogy nincs rendben az önértékelése. Ha nem megy a biosz, semmi gond. Hozza ki magából a legtöbbet, ami ha 4-es, akkor az, ha épp 2-es, akkor az. És ügyes. A magyar meg megy neki, jó belőle és ami még fontosabb: élvezi. Akkor úgyis ilyen irányba fog tovább menni, soha életében nem kell majd neki az egysejtűekkel foglalkozni. És vica versa.

Az meg, hogy majd mit kell tudnia... ennyi erővel ne kösd be a két éves cipőjét, mert majd be kell tudnia kötni magától 6 évesen. Meg ne hagyd rajzolni, mert majd írnia kell. Ne fésüld meg, mert majd tudnia kell magától. Sőt, minek etetik az anyák az újszülötteket? Hát később egyedül kell majd enniük. Tanulja meg, hogy nem eszik, csak szed magának!

2019. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek a 27#-tel.

Azt latom, hogy a 16 évesem 5.40-kor kell 2x mert 0. óra van, hazaér 4-re, eszik, és ül le tanulni legtöbbször este 10-ig.

Én kelek 7-kor, meló 8.30-17-hazajövök de akkor nincs az hogy kaja utan kezdem a melót...szóval ha innen nézzük a gyerek 2x annyit "dolgozik", meg akkor is ha ez "csak" tanulás. Közben irgalmatlan mennyiségű hülyeséget tanítanak, első gimiben egyetemi szinten -semmi értelme.

Nem kell mindenkinek mindent tudni, mert mindenhez 100%-on úgysem lehet érteni, ezt kéne ekfogadni.

2019. márc. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

mert a felnőttnek nem ez az élete? hazamegy a munkából és aztán happy az élet? akik ezt írták azok nem takarítanak, főznek és tesznek helyre dolgokat a ház körül és nem vásárolnak be soha. Az élet erről szól hogy suliban tanulsz és ha az iskolában figyelsz és nem lógsz, akkor a lecke gyerekjáték(tudom mert nálam ez volt). Otthon megcsinálod amit kell és a hétvége a szórakozás.

A felnőtt is dolgozik és otthon többnyire nem lógatja a lábát, hanem teszi a dolgát és csak hétvégén van szabadideje, ha szerencséje van.

Szeeeegény gyerek tennie kell a dolgát, úristen tanulnia kell és leckét csináln ia, jujj. Mintha nekem nem ezt kellett volna és az előttem levőknek sem ezt kellett volna csinálni, csak akkoriban még ez nem volt ennyire felnagyítva. Régen még a suli után a házba is be kellett segíteni, akkoriban több munkája volt a gyereknek mint ma szóval nem kell sajnálni azért ami a gyereknek alapfeladata, ja és ne higgyétek, hogy a suliban ezerrel tanulnak és feszülten figyelik a tanárt, hanem csak monotonon írják a szöveget közben megy a facebook ,insta stb. a szünetben pedig jókat csacsognak, szóval nem güzülnek bele a tanulásba...

2019. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Érdekes, te is nagyon figyeltél a suliban, a vesszők használata mégse megy - de azért gondolom nyelvtanból is kitűnő voltál (és a "bocs telorol vok" nem érdekel, én is) -, a szövegértés meg még úgyse.

"És igen, az is igaz, ha a felnőtt hazamegy, még nekiáll mosni, főzni, stb...

De ő is volt gyerek, akkor rá főztek meg mostak, és a mostani gyerekek is lesznek felnőttek, akik majd így tesznek munka után. Most meg gyerekek.".

Egyébként sajnálom az ilyen embereket, akik az egész életüket a "ha az én tehenem megdöglött, pusztuljon a szomszédé is!" elv alapján élik. Undorító ez a rosszindulat.

De legalább képesek vagytok órákon keresztül beszélni arról, hogyan kell a gyorsuló mozgást vektorokkal leírni:)

2019. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!