Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jól tettem, hogy elvettem a...

Jól tettem, hogy elvettem a telefont?

Figyelt kérdés
Már év eleje után nem sokkal észrevettem, hogy a 13 éves lányom jegyei romlanak. Kilátásba helyeztem a büntetést, amit be is tartottam, nem volt telefon, amíg ki nem javította a jegyet. Visszakapta, de kevesebbet használhatta, ennek ellenére még rosszabb jegyek jöttek, és hiába kérdeztem, mit nem tud, mindig jött, hogy már mindent megtanult. Ami érdekli, abból ötös, amit megköveteltem (idegen nyelv), abból tavalyi ötösből lerontott hármasra, és - számunkra - elfogadhatatlan lett a félévije. Elvettem a telefont, este fél órára visszakapja, számítógép sincs, csak hétvégén 2 órára, és mindennap gyakorlás. Persze duzzog, de nem érdekel. Szerintetek ez be fog válni? Nagyon fontos lenne, hogy kijavítsa a hármasait.
2019. jan. 30. 16:37
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

először is én csak ilyenkor nem figyxelem hogy írok, mert veszettül nem érdekel:D másodszor amikor én hazamentem besegítettem a háztartásba. elmosogattam és söpörtem, lenéztem a nagyimhoz, hogy legyen társasága és ekkor még nem csináltam meg a leckét stb. és soha nem jutott eszembe, hogy ez milyen már...úgy voltam vele, hogy ez teljesen természetes, én tanulok cserébe a szüleim ellátnak mindennel amivel kell, pont. és mindegyik osztálytársam így élt, mert akkoriban ez még normális volt. Manapság viszont a szülő él a gyerekért, holott régen ennek oda-vissza kellett működnie, nem csak az egyik ad, a másik meg lógatja cserébe a lábait.

Meg aztán most sajnáljátok, hogy szegény gyerek,de amikor egy jó gimibe sem tud bejutni, csak valami alja gimibe akkor bezzeg az itteni válaszolók nem lesznek sehol, csak a gyerek szülei fogják ezt elszenvedni nem ti. Így könnyű a gyerek pártját fogni, hogy nektek nincs ez a felelősség a vállatokon...

2019. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Jól van, nagyon ügyes és okos vagy, hátba veregetheted magad, sőt még a keksz is jár🍪
2019. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
igazad van, azt hiszem van itt valahol keksz :D
2019. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
kérdező jól teszed, hogy aggódsz,de azért annak is nézz utána miért kezdett el romlani a jegye (az is lehet, hogy ezt a szintet nem érti). 13 évesen nem jó a 3-as zárás, felvételinél rontani fogja a pontszámot, szóval nem árt legalább 4-esre feljavítani (kivéve persze ha akkor sem érti, hogyha egész nap felette ül, van ez így)
2019. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
A kérdés januári, látom, azóta jöttek még válaszok. Köszönöm mindenkinek. A dolog azóta is működik, a lányom jól tanul, hozza a 4-eseket és 5-ösöket, magától jön, hogy fel szeretné mondani az anyagot. A duzzogás nulla.
2019. márc. 19. 18:27
 36/36 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2021. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!