Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jól tettem, hogy elvettem a...

Jól tettem, hogy elvettem a telefont?

Figyelt kérdés
Már év eleje után nem sokkal észrevettem, hogy a 13 éves lányom jegyei romlanak. Kilátásba helyeztem a büntetést, amit be is tartottam, nem volt telefon, amíg ki nem javította a jegyet. Visszakapta, de kevesebbet használhatta, ennek ellenére még rosszabb jegyek jöttek, és hiába kérdeztem, mit nem tud, mindig jött, hogy már mindent megtanult. Ami érdekli, abból ötös, amit megköveteltem (idegen nyelv), abból tavalyi ötösből lerontott hármasra, és - számunkra - elfogadhatatlan lett a félévije. Elvettem a telefont, este fél órára visszakapja, számítógép sincs, csak hétvégén 2 órára, és mindennap gyakorlás. Persze duzzog, de nem érdekel. Szerintetek ez be fog válni? Nagyon fontos lenne, hogy kijavítsa a hármasait.
2019. jan. 30. 16:37
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

Álmodozik 😊Te milyen tini voltál?

Biztos nem volt mobilod, volt helyette más.

Mivel írod, hogy nem vált be a telefon elvétele, mi a kérdés?

2019. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
85%

Hiába pontoztad le az elsőt, bár rosszul fogalmazott.

Ha a gyerek magától nem jön rá hogy ezzel a jövőjét teszi tönkre, nem sok mindent tudsz csinálni. Most a telefon, dacból rosszabb jegyek-utána mi fog jönni? És legfőképp hol lesz vége. Megutáljátok egymást? Valami mással kéne próbálkozni.

2019. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

1. Üljetek le megbeszélni, hogy hova szeretne menni továbbtanulni. Ha megvan az iskola, (ahova tényleg ő szeretene járni!), akkor azt is meg kell beszélni, hogy ahhoz, hogy oda fel vegyék, jól kell tanulnia. Menjetek nyílt napra, beszélgessetek már oda járó diákokkal. Ha tetszik neki, ez motiválja.


2. Ülj le vele tanulni. Ha valamit nem ért, magyarázd el neki. Akár viccet is lehet csinálni egyes tantárgyakból, pl töriből valakinek vicces neve van, nyugodtan lehet vele viccelődni. Így könnybben megmarad.


3. Nem minden tantárgy fontos. Ami kell a tovább tanuláshoz, abból próbáljon meg 4-5-ös lenni, a többit meg nem kell olyan komolyan venni. Ha szereti a rajzot, és jó benne, persze, nem kell csak azért is lerontani a jó jegyeket, de kit érdekel, ha fizikából nem szín ötös? Ha hoz egy hármast, az bőven jó. Nem lehet mindenki mindenből kiváló. Ha nem érdekli, nem valószínű, hogy ilyen irányba fog tanulni.


4. Néha csak úgy beszélgessetek. Nem az iskoláról, tanulásról, tananyagról. Arról ami őt érdekli. Ismerd meg.

2019. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem megy a nyelv akkor szerintem keress egy tanárt aki korrepetálja.

Nem tudom miből lett rossz, de elég bünti lenne ha amiből rossz jegyet szerzett mehet külön tanárhoz. Telót meg add vissza, de mond el milyen feltételeid vannak.

Ha hétvégén tudja a tanár fogadni akkor megy nincs hiszti vagy este 6ra matekra mint a fiam.

2019. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Senkit se pontoztam. Köszönöm a válaszokat! Nem várok kitűnő bizonyítvány, nem akarok hencegni senkinek, nagyon el vagytok ti tájolva. A továbbtanuláshoz szükséges jegyek legyenek jók, ez alap, nálatok nem? De pont azok nem mennek, amiből tanulni kell, történelem, matek, idegen nyelv. Mindig gyakorlunk, akkor megy neki, vagy ha nem, akkor új gyakorlást írunk fel. Lefektettem az alapokat, megbeszéltük, megértette. Nem hülye gyerek, kifejezetten okos, de lusta, és ez így nem mehet tovább, ezeken a jegyeken áll, felveszik-e az iskolába, ahová mennénk. Külföldre költözünk, nagyon várja évek óta, most jött el az idő, tudta, hogy kellenek a jó jegyek, mivel a választott iskolába csak négyes-ötössel veszik fel. Menni akar oda, és most maga is el van kenődve, hogy hoppá, talán nem elég az átlag.
2019. jan. 30. 18:49
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok azthiszem.

Én a helyedben kicsit békén hagynám. Engem is zavarna, hogy rosszabbul teljesít, de sztem, ha 3 as alá nem csúszik nem gond.. Ha olyan céljai lennének, amihez 5os kell, akkor hajtana saját magától. Sőt, lehet h saját maga veszi észre pár hét múlva, hogy tanulni kéne. Hagyd egy kicsit békén, az sem jó ha stresszeled..persze a telefont hagynám kicsit kevesebbre. Mondjuk este 1,5 órára.

2019. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
88%
Most olvasom az utolsó hozzaszolasod. Ha ő maga is észrevette, akkor tényleg hagyd békén 1-2 hetre. Ahhoz is idő kell h tudjon javítani.
2019. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
91%

"Mindig gyakorlunk, akkor megy neki"


Akkor csak stresszel, kifagy feleléskor?


Élénken emlékszem a tinikoromra, én is 7.-8. kezdtem lecsuszni. Mondjuk az még a régi rendszer volt, amit szerettem azt tanultam, a többi nem érdekelt. Iddgen nyelv jol ment arra hajtottam, fogalmam se volt mi akarok lenni egészen 44 éves korkmig :-D

Nyilvan dolgoztam mindig és azt amihez kedvem volt, sokáig szabadon főnök nélkül, jo későn lettem alkalmazott.

Nem mindenki tudja 13 évesen hova, merre, mi érdekli.

Az viszont biztos, hogy tiltással semmit sem fogsz elérni viszont a legjobb út a hazudozás táptalajának megágyazásához.

2019. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Nem szeretném elérni, hogy hazudjon, sosem hazudott eddig, mindig mindent megbeszélünk, még olyan ügyekben is a tanácsomat kéri, amihez semmi közöm, pl. barátnős kis balhék, a viszonyunk tehát bensőséges és nagyon jó. De nagyon elment a tipikus "máshol járok" kamasz irányba, ami - ismétlem - nem baj, álmodozni jó és kell, de ne menjen a dolgok rovására. Tegnap újra átbeszéltük, próbál javítani, belátja, hogy ez így nem működik. Pl. ma témazárót írnak, tegnap kikérdeztem, mindent tudott, de a kérdés, a doga hányas lesz. Állítása szerint nem szokott annyira izgulni, amiért leblokkolna. Köszönöm a válaszokat.
2019. jan. 31. 13:16
 20/36 anonim ***** válasza:
24%

Az fel se merült bennetek, hogy segítségre lenne szüksége a tanulásban? Magatokat felejtsétek már el könyörgöm. Tanárként dolgozol? Ha nem akkor ne akarj segíteni, mert nem tudsz tanítani.

Meg fel se merül bennetek, hogy talán a tanár nem tud tanítani?

Majd világéletemben hülye voltam a reál tárgyakból, fizikából konkrétan mindig épphogy átmentem évvégén, majd minden egyes tanévben kishíján megbuktam belőle. Általánis iskolában meg utána középiskola 10. osztályában is ugyanaz volt a fizika tanárom. Na, ő konkrétan nem tudott úgy tanítani, hogy megértsem. 11. osztályban kaptam új fizika tanárt, utána drasztikusan megváltoztak a jegyeim, 12. évvégén pont azért balhéztam össze sok osztálytársammal, mert miattuk nem maradt időm, hogy a négyesért feleljek. Leírom megint: addig minden évben szószerint épphogy átmentem fizikából. Nem osztályozott könnyebben, ugyanolyan kemény volt az anyag, csak teljesen más módszerekkel tanított, addig kb. azt nem tudtam elmagyarázni a gravitációt.

Meg már ott bukik az egész, hogy a végét azzal zárod, hogy fontos lenne kijavítani a hármasait és nem azzal, hogy milyen sportágra vigyed, amiből tudna országos bajnokságokat nyerni meg európai bajnokságokban is jó eredményeket érjen el a plusz pontszámok miatt, stb.. Most nem hajtottok rá kőkeményen a plusz pontszámokra utána az egyetemet felejtsétek el.

2019. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!