Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg több autista van mint...

Tényleg több autista van mint régen vagy csak többen kapnak diagnózist?

Figyelt kérdés
Ha több van mi lehet a háttérben?
2019. febr. 8. 21:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"a "normál" iskolák legnagyobb része ma már integráló intézmény. Vannak gyógypedagógusaik (ilyen régen mint a fehér holló, kb annyi volt), vennek felzárkóztató órák, fejlesztések a normál iskolákban is. Van lehetőség mind az integrálásra mind pedig a differenciálásra is a normál tanmenet mellett. Ez azért nagy segítség."


Max. külföldön. Magyarországon alig van olyan iskola, ahol ténylegesen foglalkoznak velük, nem pedig csak elviselik őket. Ha van is, többszörös túljelentkezés van, alig jut be néhány gyerek azok közül, akiknek szükségük lenne rá. A legtöbb suli csak papíron integrált, és még ha fel is veszik a gyereket, nem tudnak mit kezdeni vele, se gyógypedagógust, se külön foglalkozásokat nem biztosítanak, mert pénz- és szakemberhiány van. Jó eséllyel olyan pedagógushoz kerül a gyerek, aki csak Wikipédiáról ismeri az autizmus fogalmát, ha egyáltalán nem lusta rákeresni, miután megkapja az autista gyereket az osztályába. Aki pedig kevésbé funkcionál jól, azt egymásnak passzolgatják a sulik, a normál iskoláknak túl problémás, a speciális intézeteknek meg túl normális, ezért se ide, se oda nem veszik fel, és kész tortúra, mire sikerül kikönyörögni egy helyet, ahol persze nem szívesen fogadják a gyereket, és úgy is bánnak vele. Ha meg nem is nagyon integrálható a gyerek, akkor még rosszabb. Szerencsésnek érezheti magát az, aki az ország másik végében talál iskolát, igaz, hogy 100-150 km-eket kell naponta utazni, de legalább ott tényleg van gyógypedagógus és fejlesztés is, és csak néha bántalmazzák a gyereket a "szakemberek", ha nem bírnak vele. Lehet, hogy jobb a helyzet, mint mondjuk 20 éve, de sajnos még bőven nem tartunk ott, ahol kellene :(

2019. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor nekünk szerencsénk van. Tényleg működik az integrálás, de amúgy sulin belül van autista tagozat is.

Sima önkormányzati (vagyis állami) iskoláról van szó egy kisvárosban.

2019. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem többen vannak. 35-40 éve 30fős osztalyokból nem volt "furcsa" gyerek.

"Divat lett, és igen, sok pénzt költenek a kezelésre.

2019. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Anno 30 éve a gyerekek kicsi korukban kint szaladgáltak, hintáztak stb stb. Az idegrendszerük nagyon jól tudott fejlődni. Most meg lehet nézni a sok gyereknevelést, ahol tiltás sincs szinte, csak anya kicsi majmocskája. Autizmust rávágják, aki 2 évesen nem beszél! Tudom, sok auti csoportban benne vagyok. Olyan gyereken is rajta van, akinek csak anyni a baja 1,5 évesen, hogy nem követi az utasításokat. B@sszus. Aztán ezek a szülők 5 év múlva reszketnek, hogy levehessék a diagnózist. Van olyan, aki üti rúgja, kvázza az anyját. De nem fegyelmezi, mert hát autista. E mögé bújik. szóval a környezet, a túlinger viszont a fontos ingerek hiánya okozza ezt az egész autizmus hisztériát. Na meg egyszerűbb magunk elé tenni és nevelni. Bocsánat, ha vkit megsértek, tudom milyen az autizmus, tudom az igazi autisták szülei vért izzadnak. Mondom ezt így, hogy auti gyanús 4 évesem van. Aki fényevő, nem eszik főtt ételt, azonnal kihányja. Sosem sikerült pisilnie peluson kívül, nem bírja a zajokat, mániákus bizonyos dolgokban. Nem engedem egyelőre a diagnózist, fejlesztést megoldjuk, de mivel pontosan tudom, hogy ebben a korban az idegrendszer éretlensége simán keverhető az autizmussal, így nem teszem tönkre az életét vele. Ha nem javul, akkor lesz diagnózis suli előtt.
2019. febr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!