Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lopott a fiam néhány kártyát...

Lopott a fiam néhány kártyát a fogorvosnál. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
10 éves a kisfiam, nagy focirajongó. Mindene a foci, minden formában. Tegnap fogorvosnál voltunk, ahol a kis jutalmazós dobozban a sok mütyür és matrica kozött volt sok focis kártya is. Régebbi darabok, ma már nem beszerezhetők. (a fogorvos fiáé lehettek) Ebből a dobozból választhattak a fiaim jutalmat a bátorságukért. A nagyobbik fiam nem tudott ellenállni és egy helyett kb 10 kártyát elvett titokban. (nem vettem észre, az alatt történt, míg fizettem). Már hazafelé a kocsiban bevallotta és sírva kérdezte, hogy mi legyen most, szeretné meg nem történtté tenni. Természetesen beszéltünk, de enélkül is tudja, hogy rosszat tett, szégyelli magát. A kártyákat nekem adta. Ti mit tennétek? Vigye vissza és kérjen bocsánatot? Tegye vissza úgy, ahogy elvette? Vagy legyen elég a bűnbánat? Egyelőre annyit mondtunk neki, hogy Apával átbeszéljük a dolgot és eldöntjük mi legyen. Nem szívesen aláznám meg, már így is a szőnyeg alatt kúszik szégyenében.
2019. febr. 28. 08:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
14%
semmit, ez nem lopás. de megmondanám neki, legközelebb inkább kérje el, biztosan neki adta volna fogorvos, semmi szükség titokban elvenni.
2019. febr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ez nem igazán lopás kategória. Többet vett el... meg is bánta,átbeszéltétek.Én ennyiben is hagynám.
2019. febr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
19%
Én sem egrecíroztatnám ezért, ez még nem lopás. Felajánlották neki a kincsesbödönt és elkapta a hév. Én megmondanám neki, hogy felhívtam az orvost és elnézést kértem a nevében, a doktor úr megbocsátott és odaadnám a kártyákat neki. Semmiképp nem aláznám meg azzal, hogy vigye vissza és kérjen bocsánatot de legközelebb ha megyünk emlékeztetém, hogy ugye tudja-e hány kártyát szabad venni.
2019. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

Én azzal a lendülettel fordultam volna vissza, hogy akkor visszavisszük, és bocsánatot kér, hogy elvette.

Ha a doki azt mondja erre, hogy semmi baj, akkor persze megtarthatja, de szó nélkül nem veszünk el semmit.


Ezt azért, hogy megtanulja, hogy lopni nem szabad, és következménye van. Mert ha csak a "bűnbánattal" el van intézve, akkor máskor mást lop el, és nem baj, mert szánja, bánja???


Nálunk előfordult, hogy a 6 éves fiam egy rágót hozott ki fizetés nélkül a Tescoból, mert a kezében maradt véletlenül, én meg pakoltam, és a kasszásra figyeltem. Ahogy elléptünk a kasszától, akkor láttam, hogy a kezében a rágó, amit nem fizettünk. Ő is mondta, hogy hoppá, ezt nem rakta a szalagra. És bizony elmentünk a vevőszolgálatra kifizetni. No nem azért, mert a Tesco csődbe megy egy rágótól, hanem hogy lássa a gyerek, hogy tévedni emberi dolog, de nem zsebre rakjuk, hanem ugyanúgy kifizetjük, ahogy kellett volna.

Szóval szerintem gáz ez az "apával megbeszéljük". Mert ezzel azt sugallod, hogy a lopás akkor bűn, ha úgy dönt apa és anya...

És nem megalázás, hanem a tettei következménye. Nyilván nem ordítva cibálod a dokihoz, hanem szépen megbeszélve a dolgokat mentek be együtt, és akkor ő is úgy érzi, hogy a hibáját ki kell javítani.

2019. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%

Én megmondanàm neki, hogy többet ilyet ne csináljon. Ha szeretne többet, akkor kérdezzen rá legközelebb.

De szerintem tanult belőle rendesen, már az is, hogy bevallotta sokat elárul róla. Nem hiszem, hogy többet elő fog fordulni

2019. febr. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%

Én is visszafordultam volna. Megmondtam volna, hogy nagyon örülök, hogy bevallotta, ügyes volt, így nem lesz semmi gond. De azok nem az övéi, más gyerek is szeretne belőlük, úgyhogy visszavisszük.

A tetteknek következménye van, ha később nagyobb bűnt követ el, akkor sem elég a bűnbánat, ezt meg kell értenie.

A dokinál nem kényszeríteném úgymond semmire, elmondanám helyette, hogy mi történt, elnézést kérnék, nem szivatnám fölöslegesen, ha úgyis zavarban van. De a dolgoknak ez a tisztességes menete, nem a legegyszerűbb kussolunk megoldás.

És kiemelném, hogy nagyon ügyes volt, hogy elmondta, ezért nincs is semmilyen büntetés, sőt, ha szeretne, kaphat hasonló kártyákat. Csak nem ez a menete.

2019. febr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kedves négyes! Lehetőségem sem volt visszafordulni.

három gyerekkel voltam, abból az egyikkel edzésre rohantunk, az öt hónaposnak pedig erősen uzsonnaidő volt. Apával pedig nem azt beszéljük meg, hogy bűn-e a lopás, hanem azt, hogy mi legyen a büntetés.

2019. febr. 28. 09:36
 8/31 A kérdező kommentje:
Én azt javasoltam, hogy legközelebb mondjuk el, h ezek neki nagyon tetszenek, szeretné megtartani őket és ajánlja fel, h a cserekártyáiból tesz helyettük a dobozba.
2019. febr. 28. 09:43
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Megdöbbentő, hogy itt mennyien elintézik az egészet azzal, hogy elég a megbánás, kapja meg nyugodtan a kártyákat. De legalább már értem, hogy az emberek jelentős részének miért egy büdös nagy nulla az erkölcsi és etikai érzéke és miért hiszi azt, hogy neki minden jár, ha meg lebukik elég a “Bocsi”. Hihetetlen, hogy mikor tanítjátok a gyerekeket. Döbbenet.


Kérdésre válaszolva: én visszamennék a fogorvoshoz és bocsánatot kellene kérnie. Megalázó? Helyes. Ugyanis elvenni ami nem a miénk, akkor is ha az ajándék célra van kitéve, LOPÁS, és meg kell tanulnia, hogy ilyet nem szabad csinálni. Soha semmit nem veszünk el engedély nélkül, ami nem a miénk.


Esetleg megbeszélném előzetesen a fogorvossal, hogy megyünk és hogy legyen kedves nekem asszisztálni. Például mondja meg a gyereknek, hogy semmi baj, amiért bevallotta megtarthatja a kártyák felét és legközelebb ha szeretne valamit kérdezze meg, hogy szabad-e elvenni.

2019. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50%

Ez alapból nem egy jó ötlet, mert az orvos dolgozik (nem egy ügyfélszolgálatos pultban tesz vesz), ha bent van nála páciens nyilván nem mehetsz be, fenntartani másokat ilyen piti dologgal meg nem illik.


A rágóelvétel az tényleges és valódi lopás, btk-ba ütköző cselekmény, és ott nem a 6 éves lopott, hanem te, mert nem nézted meg mit vett el a gyereked. Az nem ez az eset.


Ha fogorvost is be akarjátok vonni az ügybe, legközelebbi alkalommal vigyen a gyerek valamit a 10 kártya helyett, amit fogorvos oda tud adni pácienseinek. És kérjetek elnézést. Persze van következménye a dolgoknak, amit meg is kell tanulnia a gyereknek, de nem hiszem, hogy túl kell reagálni a dolgokat és nagy ügyet kell csapni a dolgokból. Mert egyrészt azt érheted el, hogy inkább nem szól, ha valamit elkövet, és magában örlődik ami a lehető legrosszabb opció.

2019. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!