Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valaki adna tanácsot, hogy...

Valaki adna tanácsot, hogy mit csináljak vele? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nővérem lányáról lenne szó(5éves). 1-2 havonta én vigyázok rá 3-5 napokat, ilyenkor rendszerint ott alszok. Nagyon szeretem a kislányt, de szófogadatlan, gyakran nem tudok mit kezdeni vele. Ha nem játékról van szó nem tudok szót érteni vele. Öltözésnél csak eldobálja a ruhákat vagy elfut, enni nem akar, ha főzök, vagy bármi mást csinálok ami nem játék folyton rángat, hogy játszunk. Ha éppen nem az van amit akar dobálózik, délutáni pihi akkor se jön össze ha ott fekszem vele és eljátszom, hogy alszok. Próbáltam alkudozni, azután játszunk, ha végzek, segítsen nekem, elmegyünk a játszótérre ha jól viselkedik, ezek nem váltak be. Próbáltam vele beszélni, egyszer kiabáltam is vele, semmi haszna. Csak akkor fogad szót egy ideig, ha hívom nővéremet vagy anyumat és ők telefonon beszélnek vele, de nem hívogathatom őket mindig. Azt mondták, hogy csapjak a fenekére, de nem bírom megütni. Van bármi megoldás azon kívül, hogy megütöm? 2 nap után kikészülök, már ott tartok, hogy sosem lesz gyerekem, mert megőrülnék. Bármi ötlet amit megpróbálhatnék?

2019. márc. 25. 14:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha gyerekkel vagy, akkor te vagy a felnőtt, és te irányítasz. Ez nem parancsolgatást jelent, hanem hogy nem könyörgünk a gyereknek, nem alkudozunk vele. Nekem van gyerekem, de ő már nagyobb. Munkám mellett bébiszitterkedek egy családnál, a gyerekek 1, 2,5 és 5 évesek. Főzök neki, elpakolok, takarítok utánuk. És sosincs káosz. Kezdetektől tudják, hogy ki a "főnök", pedig sosem emeltem fel a hangom velük. Ha a sétából haza kell indulni ebédre, akkor hazaindulunk és kész. Nincs könyörgés. Az unokahúgod érzi a bizonytalanságodat és ezt kihasználja.


Akik azt mondják, hogy ez normális viselkedés egy 5 évesnél, azoknak a gyereke az oviban eldobálja a ruháját, dobálózik, ha nem tetszik valami, alvásidőben rohangál? Nem hiszem, pedig az óvónők sem alkudoznak a gyerekekkel, és nem is verik őket.

2019. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Bogus20 ***** válasza:
89%
Egyetértek az előttem szólóval, attól még hogy sok ilyen gyerek van, szerintem sem ez a normális. Olvastam egy jó könyvet, hogy hogy működnek a gyerekek, nekem nagyon sokat segített. Pár tipp belőle: te vagy a főnök, így nem kell alkudoznod, ha nem úgy viselkedik, ahogy szeretnéd, szólj rá csak röviden ( a gyerekek még élvezik is a jó hosszú magyarázatokat amikért érdemes nekik megismételni amit nem szabad), ha nem engedelmeskedik elsőre legyen azonnal következménye, ha hisztizik ne törődj vele, rá se nézz, hagyd ott. Az evés az egy jó dolog, ha nem kér a jóból ne erőltesd, te főzöd azt amit kigondoltál, felkínálod akkor amikor ebédidő van, de csak 1x mondasz el mindent. Nem mondod neki, hogy egyél meg ilyenek, ha eszik eszik, ha nem, akkor majd a következő étkezésnél biztos éhes lesz. Ha olyan dologért sír, amiért te úgy gondolod, hogy semmi alapja nincs ne vigasztald! Kiabálni, magyarázkodni, érzelmekre hatni, megütni semmi értelme, inkább csak olaj a tűzre, gyerekeknek a legnagyobb büntetés az ha levegőnek nézik őket, és a legnagyobb jutalom, ha figyelnek rájuk, legyen az pozitív vagy negatív. Összességében sokkal jobban tisztelik a gyerekek azokat a felnőtteket akiken érzik, hogy nem akarnak feltétlenül a gyerekek kedvében járni, nekik megfelelni és állandóan a gyerek jó hangulatáról gondoskodni. Az utóbbi az nem a mi dolgunk. Ellátni őket, gondoskodni arról hogy mindenük meglegyen ami nekik fontos ( és ez nem mindig az amit ŐK akarnak) és ha ennek ellenére néha frusztráltnak érzik magukat, akkor ezzel nekik meg kell küzdeni, legyen már nekik is valami kihívás, nem nekünk kell teljesen hozzájuk alkalmazkodni! Szerintem főleg ez utóbbi gondolat egy felszabadító érzés egy anyának, hogy tudom, hogy mindent megteszek ami kell a fejlődéséhez és ennek ellenére néha frusztrált, mert nem az van amit szeretne, de ez nem más mint a világhoz való alkalmazkodás része, egy hosszú tanulási folyamat ami szükséges is hogy később könnyebben megbirkózzon az akadályokkal. Elég temperamentumos kislányom van, de ezeket alkalmazva én nagyon élvezem a gyereknevelést, de ha nem olvasok erről, szerintem sokkal nehezebb lenne, mert sok dolgot nem így csináltam volna.
2019. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval. Még annyit: nekem az vált be leginkább, amikor én magam is halálosan komolyan gondoltam, amit mondtam. Pl. amikor bizonytalan voltam valamiben, pl. kaphat-e egy kis körömlakkot a kisujjára, akkor mindig keresztülvitte az akaratát. Amikor tisztában voltam vele, hogy fontos, hogy megtörténjen, amit mondok, pl. gyógyszer bevétele, akkor egyszerűen tudtam úgy kommunikálni, hogy nem volt mese, nem volt választás. Egy idő után megpróbáltam az egyszerűbb dolgokra is alkalmazni ezt, nagyon komolyan és magabiztosan mondtam, amit el akartam érni, fel sem merült egy pillanatra sem, hogy nem úgy lesz.
2019. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyugtatlak meg, ez nem normális öt éves viselkedése. Vannak betegségek, amik ebben a korban kerülnek napvilágra, pont az ilyen viselkedés miatt. Lehet akár Adhd is, ami nem a fegyelmezés hiánya, ahogy a hozzá nem értők állítják. Inkább szakember segítséget kellene kérnie az édesanyjának, te pedig próbálj meg minden esetben higgadt maradni, a fegyelmezés helyett válaszd a dicséretet vagy próbáld meg az adott szituból kiemelni a gyereket figyelemeltéréssel. Öt gyereket nevelek, jól tudom, hogy ebben a korban mi a normális és mi nem. Ez nem az.

Elsősorban a saját magad hozzáállásán változtass saját magad miatt. De én szakembert javaslok, pl nevelési tanácsadó kezdetnek jó.

2019. márc. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!