Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ez rendben igy?

Szerintetek ez rendben igy?

Figyelt kérdés
Emlitettem a védőnőnek kb 4hónapja ,hogy érdekesen viselkedik a gyerek tv elött nem ül el nem köti le semmi ,semmit nem tudok mellette végezni, 2,5 éves ,most már ott tartunk leül akkor is mozog keze lába amit "nyugodtan "ül nagyjából 5perc...teljesen kivagyok merülve játszani sem akar konkrétan semmi és reggeltől estig minden játéka van és a figyelmem is rajta és játszunk mellette csomó mindent kell még csinálnom,szóljak a védőnek ismét?kérjek tanácsot rögtön orvos vagy hülyeség ez igy rendben van ?
2019. jún. 27. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Miért kéne egy 2 és fél éves kisgyereknek tv-t nézni? 🤷🏼‍♀️
2019. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Arra gondolsz, hogy esetleg hiperaktív?
2019. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2.válaszoló igen
2019. jún. 27. 18:27
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Mi köze ahhoz a védőnőnek, hogy nem bírsz a gyerekeddel? :)
2019. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem különitsd el egymásnak ehhez semmi köze aki már találkozott ilyennel
2019. jún. 27. 18:31
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém 6 éves és folyton mozgásban van. Nem hiperaktív, csak szimplán nagyobb a mozgásigénye.
2019. jún. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez teljesen normális. Ez nem hiperaktivitás. Ilyen a veleszületett temperamentuma, nem vagyunk egyformák, vannak akik jól elüldögélnek, játszogatnak, míg mások folyton aktívak.
2019. jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Örülj neki, hogy nem a tv előtt ül.

Az én fiam 2 éves, ő se ül le. Néha telefonozik 20 percet, ez a maximum. Amúgy folyton mozgásban van, én se tudok tőle semmit csinálni. Nem egy molyolós, de én is pörgős vagyok.

Szerintem ne aggódj.

2019. jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
3éves kor előtt ezzel nem igazán foglalkoznak,de ha gondolod a helyi szakszolgálatnál be tudsz jelentkezni, hogy nézzék meg a gyerkőcöt. Ha úgy érzed, hogy szerinted érdemes, veszíteni nem veszítesz vele, viszont ha kiderül mégis valami, akkor még ovi előtt te is tudod vinni fejlesztésre.
2019. jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiperaktivitásra gyanakszol, gyermekpszichiátrián tudod kivizsgáltatni a gyereket. De szerintem még kicsi, nem fognak tudni biztos diagnózist felállítani.

A tévé csak fokozza a tüneteket. Túl gyorsan váltakoznak a képek, plusz sok a hanghatás. Egy ekkora gyerek nem birkózik meg a tévéből (laptopból, telefonból, tabletből) érkező információ tömeggel. Jobb megoldás lenne relaxációs zenét hallgatni, könyvet nézegetni, rajzolni, és persze sokat-sokat lenni a szabadban. Próbáld ki, hogy egyszerre csak egyetlen játék legyen hozzáférhető a gyereknek. Mondjuk adj neki egy db kisautót. Ha nem vonja el másik 100 játék a figyelmét, sokkal könnyebben el fog mélyedni a játèkban, és meglepően sokáig ellesz az egyetlen kisautóval.

A házimunka miatt ne legyél szigorú magaddal. Bőven lesz még időd suvickolni a lakást, de a gyereked csak egyszer kicsi.

2019. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!