Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik olyan, hogy problémás...

Létezik olyan, hogy problémás baba? 5 hónapos babàm kezdetektől nehéz esett, lent írom milyen, találkozott mar valaki hasonló természetű, temperamentumú gyerekkel?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi hosszú lesz..

Első hónapjaiban tipikus hasfájós baba volt, rengeteget sírt. Volt hoy napi 6-8 órát is, emellett keveset aludt. Aztán javult a helyzet, mikor egesz nap a babakocsit tologattuk. A durva sírás 6 hetesen csitult, de utána is egész napos nyűgös volt mikor nem aludt. Ez azóta is tart, néha vannak jobb periódusai, de kb napi 2 órat van el (elszórtan kisebb egységekben persze) nyugodtan, egyedül. Egyébként mindenen képes nyűglődni, olyan mintha hisztis lenne, meg akaratos és baromi türelmetlen, bár nem tudom ilyesmi mennyire létezik kisgyermek korban. Biztos hülyén hangzik de a figyelme is nagyon csapongó..

Amiket tud:

-forog (jobbra-balra) hátról hasra és neha fordítva is.

-hason tartja a fejét, de ha megmérgessdik repülőzik

-tárgyakat követ, hang iranyaba fordul, jatekokert pontosan nyúl

-mindent megfog, letépne, kitépni a helyérôl, és persze mindent rág, szájba vesz

-mosolyog, ha nevettetjük és ha van kedve

-figyel ha mondokazunk, énekelünk

-néha gügyög, de inkább visong

-tükörbe nem nézi magat, kukucs jatekra nem nevet egyenlőre.

Viszont éjjel alszik, és a nappali alvásával megvan ami kell neki.

Ez a nyűgösség viszont borzasztó, egész nap kűzd, nyekereg, nyűglődik, nyögdécsel, igyekszik, próbálkozik valamivel..

Az én gyerekem és szeretem, de néha mindketten azt mondjuk hogy szegény borzasztó elviselhetetlen. Vannak periódusok, amikor sokszor sir is mindenér, sehol se jo neki. Aztan abbahagyja hamar, de nem jo ha hasra fordul, nem jo ha visszaforditjuk, nem jo a jatszoszőnyeg, semmi sem jo, konkretan.

Tápszeres, de azzal nem hiszem hogy gond van, igaz sokat próbáltunk màr eddig, de a hasfajasnak már vége kell hogy legyen.

Sajat dokink, védőnőnk szerint rendben van. 6 hetesen elvittük egy masik dokihoz is. Ő azt mondta

6 hetesen, hogy asszimetrikus, feszes és izomtonus eloszlasi zavara van. Szerinte az ilyen babákbol lesznek az ADHD-s gyerekek. Voltunk neurologusnal is, ô rendben latta, szerinte van olyan gyerek akit 1 evig alig lehet elviselni aztan meghálálja. Mlst viszont nagyon elkeseritőnek latom a helyzetet.

Voltunk Devenyesnel, a Gezenguzban gyogytornan, babamasszőr is járt hozzá es még mindig ugyanott tartunk. Sőt szerintem egyre rosszabb. Most a TSMT-n gondolkozunk, alig birjuk idegekkel.

Neha felek hogy valami egyeb baja van (fogyatekossag, autizmus, genetikai elteres) ami ezt okozza.

Segitsetek, mit csinaljunk.. miben bizhatnábk?



2019. júl. 3. 12:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%
Persze,hogy talalkoztam,az enyem ugyanilyen. Ket honapos ugyhogy meg alszik par orat napkozben is,az ejszakat szerencsere atalussza. Viszont ideje nagyreszet sirassal es nyuglodessel tolti,konkretan semmi se tetszik neki. Max 1,5 orat van el siras nelkul,persze tobb reszletbol tevodik ossze ez az ido, es akkor is csak ugy ha jatszunk,lekotom valamivel es mindenkepp ott ulok mellette. Meg remenykedem,hogy ez valtozik
2019. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
35%
Meg valami... Ha esetleg lesz valami jo tipped a kesobbiekben akkor ne habozz megosztani 😄
2019. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ami esetleg masban felmerülhet: nem éhes. 3600g 54cm volt születesenel, most mar 66 cm, súlyát megduplázta.

180ml kap 5x egy nap illetve delelott mar kostolgat. Sokat eszik ez teny, de altalaban nem ker tobbet. Senki nem tudja es nem erti hogy mi baja lehet, egesz nap.. pedig van 2 nagyija (senki se latott ilyen gyerket eddig). Uncsitesók között se volt ilyen baba. Mindenki mondta hogy majd elmulik 3 honaposan, aztan 4, de mar 5 hós is elmult. Jön a foga az teny, de ejjel semmi baja, vegig alszik! (Ha ez nem lenne amugy mar pszichiatrian lennenk a ferjemmel)

2019. júl. 3. 12:11
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem tudom

5 hónap+1 hetes a babám, jó alvó és jó evő.

Hasfájós sosem volt.

De ha fent van nem nagyon van el ő sem maga. Nyekereg, kiabál, tekereg,forog, kúszik, ha nem lát minket sír..

De szerintem ez normális nem??

Legalábbis én így hittem..eddig.

2019. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
A fiam 4 hónapos, ugyanez. Szerintem teljesen normális, a két nagylány is ilyen volt, nincs velük semmi probléma szellemileg. Soha nem kellett pszichiátriára mennünk.... Szerintem ti vagytok türelmetlenek.
2019. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is utolsó!

Hát egy baba..

Mit csinálna?

Ő még nem ül le filmet nézni meg olvasni.

Ő még ennyit tud, hogy nyekereg, hallatja a hangját, erőlködik stb..

Mégis mit kellene csinálni?

Ha egy helyben feküdne mint egy kő, na az lenne inkább baj.

2019. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 3hónapos koráig éjjel nappal. Hasfájós nem kakilós allergiás ekczémás nyelvlenövős bukós refluxos. Utána kicsit jobb volt, de nem aludt, nagyon keveset. Csak babakocsiban fel le tologatás. Sorolhatnám. Tényleg nehéz volt. 2emberes.1évesen sokat javult most 1,5. Akaratos az tény, de most érkeztem meg, most érzem azt a mérhetetlen szeretetet iránta és hálát, hogy van nekem. Ha tényleg minden rendben próbáld meg őt elfogadni így ahogy van és nem keresni a hibákat. Lehet az idő a fogzás és millió más dolog is megviseli.
2019. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
66%

Üdv a klubban!

Az én fiam már 8 hónapos. Kb. 4 hónapos korában "romlott" el. Addig jól el volt egyedül, átaludta az éjszakát. Azóta egyszer sem. Nappal is csak úgy alszik, ha elringatom a karomban és beülök vele a hintaszékbe és ott ringunk, amíg alszik. 1.5-2 órákat. Gondolhatod, hogy semmit nem tudok csinálni egész nap.

Egyébként neki megkésett a mozgásfejlődése szülési komplikációk miatt. Még csak nemrég kezdett forogni. A dévényesünk szerint azért frusztrált, mert nem tud annyira mozogni amennyire szeretne. Mert nagyon érdeklődik minden iránt, csak ugye nem tud odamenni megvizsgálni az érdekes dolgokat.

Anyukám szerint a bátyám volt ilyen fárasztó gyerek. Nincs is róla olyan fénykép 1 éves kor alatt, amin nem bőg. Viszont kisfiúnak meg már nagyon könnyű volt vele. Eljátszott, szótfogadott. Ma már 40 éves és se nem autista, se más baja nincs. Sőt egy nagyon intelligens pasi.

Én már elengedtem ezt a dolgot, belenyugodtam, hogy ő ilyen. Majd később könyebb lesz vele (remélem).

2019. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Sok ilyen gyerek van, szívás, semmi baja nincs szerintem, nálunk van a családban adhd-s, babának viszonylag nyugodt volt.
2019. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A fiam 21 hónapos, kb 6-7 hónapos koráig volt hasonló, plusz refluxos, bukós, asszimetrikus, feszes izomtónusú. Lenőtt nyelvvel és gótikus szájpaddal, aki útált szopizni. Mikor elkezdett kúszni mászni kevesebb lett a nyűglődés, kb 3 hónapra mert akkor meg jött a szeparáció. Így visszagondolva sokkal egyszerűbb volt akkor vele, mint most. Akaratos, dacos, földhözvágósan hisztis (magát vagy bármit vagy mindent is). Irgalmatlan sok “munkánk” van benne (az apjának és nekem!) és időről időre látom beérni a dolgokat.

Mikor 2,5 hónaposan nappal ha már mélyen aludt le lehetett tenni aludni és nem rajtunk aludt, mikor 5 hónaposan végre nem ordította végig az autóutat, mikor 8 hónaposan megérett a nem ringatva elalvásra, mikor egy évesen végre átaludta több kevesebb sikerrel az éjszakát.

Mindezek mellett ügyes, okos, figyelmes és még kedves is tud lenni. A hasonkorú gyerekekkel viszont hajlamos az agresszióra. Imád táncolni és énekelni, a kutyákkal játszani. Olyan amilyen de én mindenkinél jobban szeretem. Imádom nézni ahogy forr kifelé a személyisége, már most látszik, hogy nem lesz egy könnyű természetű ember, de ő ilyen.

Vannak úgynevezett két emberes gyerekek, az én fiam típikusan ilyen, valószínű a tiéd is. Az még nem baj és nem is jelent semmiféle bajt. Azért vagytok ketten a szülőségben.

2019. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!