Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik olyan, hogy problémás...

Létezik olyan, hogy problémás baba? 5 hónapos babàm kezdetektől nehéz esett, lent írom milyen, találkozott mar valaki hasonló természetű, temperamentumú gyerekkel?

Figyelt kérdés

Előre is bocsi hosszú lesz..

Első hónapjaiban tipikus hasfájós baba volt, rengeteget sírt. Volt hoy napi 6-8 órát is, emellett keveset aludt. Aztán javult a helyzet, mikor egesz nap a babakocsit tologattuk. A durva sírás 6 hetesen csitult, de utána is egész napos nyűgös volt mikor nem aludt. Ez azóta is tart, néha vannak jobb periódusai, de kb napi 2 órat van el (elszórtan kisebb egységekben persze) nyugodtan, egyedül. Egyébként mindenen képes nyűglődni, olyan mintha hisztis lenne, meg akaratos és baromi türelmetlen, bár nem tudom ilyesmi mennyire létezik kisgyermek korban. Biztos hülyén hangzik de a figyelme is nagyon csapongó..

Amiket tud:

-forog (jobbra-balra) hátról hasra és neha fordítva is.

-hason tartja a fejét, de ha megmérgessdik repülőzik

-tárgyakat követ, hang iranyaba fordul, jatekokert pontosan nyúl

-mindent megfog, letépne, kitépni a helyérôl, és persze mindent rág, szájba vesz

-mosolyog, ha nevettetjük és ha van kedve

-figyel ha mondokazunk, énekelünk

-néha gügyög, de inkább visong

-tükörbe nem nézi magat, kukucs jatekra nem nevet egyenlőre.

Viszont éjjel alszik, és a nappali alvásával megvan ami kell neki.

Ez a nyűgösség viszont borzasztó, egész nap kűzd, nyekereg, nyűglődik, nyögdécsel, igyekszik, próbálkozik valamivel..

Az én gyerekem és szeretem, de néha mindketten azt mondjuk hogy szegény borzasztó elviselhetetlen. Vannak periódusok, amikor sokszor sir is mindenér, sehol se jo neki. Aztan abbahagyja hamar, de nem jo ha hasra fordul, nem jo ha visszaforditjuk, nem jo a jatszoszőnyeg, semmi sem jo, konkretan.

Tápszeres, de azzal nem hiszem hogy gond van, igaz sokat próbáltunk màr eddig, de a hasfajasnak már vége kell hogy legyen.

Sajat dokink, védőnőnk szerint rendben van. 6 hetesen elvittük egy masik dokihoz is. Ő azt mondta

6 hetesen, hogy asszimetrikus, feszes és izomtonus eloszlasi zavara van. Szerinte az ilyen babákbol lesznek az ADHD-s gyerekek. Voltunk neurologusnal is, ô rendben latta, szerinte van olyan gyerek akit 1 evig alig lehet elviselni aztan meghálálja. Mlst viszont nagyon elkeseritőnek latom a helyzetet.

Voltunk Devenyesnel, a Gezenguzban gyogytornan, babamasszőr is járt hozzá es még mindig ugyanott tartunk. Sőt szerintem egyre rosszabb. Most a TSMT-n gondolkozunk, alig birjuk idegekkel.

Neha felek hogy valami egyeb baja van (fogyatekossag, autizmus, genetikai elteres) ami ezt okozza.

Segitsetek, mit csinaljunk.. miben bizhatnábk?



2019. júl. 3. 12:03
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Igazad van!

Egyébként azóta 6,5 hónapos. Sokszor kifejezetten nagyon aranyos💞 de már azta hiszem a nyűglődést is megszoktuk. Igaz most épp nagyon durván hörög egész nap és ha valami baj van, eszmeletlenül sikit, de ez legyen a legkevesebb.

Múltkor strandon voltunk és egy szava sem volt. Evett, elnézegetett, es 1,5 órát aludt abban a hangzavarban. Igaz az alvásával sok gond soha nem volt. De volt egy idősebb pár aki rendesen megdicsérte mikor indultunk haza, hogy milyen nagyon jó baba🙏 Ettől még néha tenyleg ki tudnám tepni a hajam😅 abban van valami hogy nem sejtettem mit vállalok, igaz úgy érzem kezdek lassan szépen hozzászokni. Remelem csak jobb lesz, ahogy írod!

2019. aug. 21. 08:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!