Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tudna segíteni olyan szülő...

Tudna segíteni olyan szülő akinek a gyereke későn érő típus volt?

Figyelt kérdés

Nem a korai mozgasokra gondolok hanem hogy későn kezdett el beszélni 3 ev után , későn lett nappali szobatiszta :3,5 évesen és 4 évesen még nem éjszakai szobatiszta. Mikorra hozta be ezeket?

Hogy alakult a testi és szellemi érése??


A beszéde még nem 100% érthető de sokat javult. Jarunk fejlesztésre..csak kicsit elkeseredtem hogy mindent nagyon későn hagy abba és nem tudom mi mindenben leszünk még így.


2019. júl. 16. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ebböl csak a beszéd fejlödés miatt aggodnék, ezzel rendszeres logopédiára járjatok, mert már csak 2 éve van az iskoláig.


A szoba tisztaságnak telejsen 5 éves korára kell lennie.

2019. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Logopédus és tsmt -t is kap. De nem tudom mire számítsak a jövőben..
2019. júl. 16. 09:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3,5 évesen lett szobatiszta és ágytiszta teljesen, balesete összvissz egy volt, mikor este rosszat álmodott.


Ekkor lódult meg a beszéd is, előtte pár szót mondott meg halandzsázott.


Most töltötte be az 5öt, folyékonyan és választékosan beszél, 7 hangot kever a logopedus szerint, de én gyakran hallom, hogy rosszul ragozza a szavakat, vagy felcserél hangokat, rossz igekötőt használ, és biztos vagyok benne, hogy az elvont fogalmak jelentésèvel nem teljesen van tisztában.


Persze ezek ritkán jönnek elő, rövid idő alatt nem mondta meg a védőnő meg a logopédus sem, hogy ezek így vannak, így abszolút belefért az élettani pöszeség, meg r hang az 5 éves státuszba.


Gondolom aggódsz az értelme miatt, néha én is, de olyankor megnézem a rajzait, rendkívül gazdagon, pontosan rajzol, logikai feladatokban szépen teljesít, és bár a többséggel nem jön ki, de vannak barátai, akikkel egymásra tudnak hangolódni.

2019. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szobatisztaság nálunk 3 évesen lett meg, bár ez még nem kóros, de azért nem is jártunk az élen. Viszont a fiam diagnosztizáltam beszédfogyatékos. A tiednek van diagnózisa? A fejlesztések nagyon sokat segítettek neki, de az állami rendszerbe ne bízz, ott csak elveszik a gyerek. Mi is járattuk 3 évig magánúton, és itthon is sokat gyakoroltunk. Most volt 2. osztályos, beszélgetni ne akarj vele, mert nem tud egy sztorit összefüggően elmondani, a verbális memóriája az 5 szónál megrekedt.

Viszont matekból kompenzál, az nagyon megy neki, de a többi tárgyból sem volt rossz tanuló. Környezet persze 4, azért a felsőtől félek, de hátha még fejlődik.

Nekem annak idején 2 dolgot mondtak:

1. Otthon is gyakorolj vele minden nap, mert a heti 1-2 óra logopédia nem elég.

2.Jaj, otthon ne gyakorolj vele, mert csak megutálja, elveszíti a motivációját.

Na, legyél okos. Én gyakoroltam vele, nagyon-nagyon gyűlölte is, sokat veszekedtünk miatta. Az igazi az lett volna, ha beiratom a logopédiai óvodába, de azt a Nevtannak kellett volna kiírni, ők meg nem voltak hajlandók.

2019. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiam 4 évesen lett éjjel-nappalra szobatiszta, beszéde 3 éves kora után indult be. Kapott pár év logopédiai megsegítést, de most már szépen és érthetően, sőt tanárai szerint választékosan beszél.

A lányom 3 évesen lett teljesen szobatiszta, a beszédével komoly gondok voltak,mivel 15 szót mondott kb., logopédiai oviba járt, de ott hamar beindult a beszéde. Iskolában az első két évben logopédus foglalkozott vele, mára viszonylag érthetően beszél, de van még, amit nehezen ejt ki.

2019. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem szülő de én pl saját magamról tudok mondani, én úgy voltam későn érő típus nagyon sokáig meg voltak a gyerek kori szokásaim kb 15 éves koromig, de ez már réges rég el múlt azóta közel 30 vagyok, 6 éves koromig rendes kis ágyban aludtam, valahogy jobban éreztem magam, otthon aztán lett egy normál ágyam a vidéki nyaralónkba ott is szintén volt ilyen rácsos gyerek ágy jó nagy méretű volt, az ott nagyon sokáig meg volt nekem, mivel nem volt másik ágy időn közönként ott aludni nem volt baj kamaszkoromig aludtam ott aban az ágyban 15 éves koromig, mivel hosszú volt el fértem, autóba támlás gyerek ülést is sokáig ragaszkodtam hozzá azt is kb 14 15 éves koromig használtam nehezen tudtam magam bene be csatolni, végül ezektől végleg meg szabadultam, ami sokáig volt meztelenkedés.
2021. jún. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!