Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van elég időtök csecsemő...

Van elég időtök csecsemő fejlesztésére napi 5 órában, plusz hozzátáplálás, plusz heti 5 kezelésre járni? Ja, és ikrek.

Figyelt kérdés
Sok szülés körüli probléma volt, orvosi javaslatra csinálunk mindent. Heti program: egy hidroterápia, két Dévény, két korai fejlesztő. Napi program: minden nap cuccolás, öltözés, autózás valahová. Kitalálni, hogy mikor egyenek, hogy jó legyen a különböző időpontokra. Egyszer hamarabb etetni, egyszer megkockáztatni, hogy megéheznek, hogy ne bukjanak foglalkozás közben. És a hozzátáplálást is kellene gyakorolni. Mire hazamegyünk, elment a fél nap, alszanak. Ebbe kellene még napi 5-ször 30 perc Katona torna gyerekenként. Nincsenek annyit ébren, hogy ezt meg tudnám csinálni, max. 1-2 fér bele a délutánba. Ha ébren vannak, csak velük foglalkozok. Szeretnék mindent megadni, ebből áll az életem, de bűntudatom van, hogy nem tudok többet adni nekik. Férjem vagy nagyszülők mindig kellenek a napi menőkéhez, az otthoni tornába néha segítenek, többet nem várhatok el tőlük.

2019. júl. 19. 17:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%

A Katona az elemi mozgásmintákat használja, nagyon maximum 1 éves korig van.


Mi a problémátok egyébként?

2019. júl. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%

Nem hiszem hogy lenne.

Egy gyerekkel csináltam végig segítség nélkül és meghalni is alig volt időm. Ikrekkel segítséggel se lehet könnyű.

Most lesz 4 a nagyom, most kezdi majd a normál ovit, sikerült beérnie nagyjából a társait. Fejlesztés továbbra is lesz heti 3. Úgy tudom megoldani, hogy lett kistesója, így itthon vagyok. Mondjuk pont ma volt a gyógytornászunk, a kicsinek is kelleni fog torna, de szerencsére szó sincs olyan, akkora bajról, mint a testvérénél volt/van.

2019. júl. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%

Tényleg minden elismerést megérdemelsz.

Azért egy fix(ebb) napirend sokat segítene. NE legyen lelkiismeretfurdalásod, amig megteszed, ami tőled telik. Két kezed van, két lábad, nem lehet egyszerre mindent.

2019. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy most mi is a kérdés?
2019. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%
Ezt olvasni is faraszto volt. Nagyon jól csinálod hidd el! Fizikailag képtelenség többet tenni ennél ha egyszer 24 órából áll a nap. Nyugodtan dicserd meg magad nap végén és ha van olyan idioata aki beszolna nyugodtan lehet utanad csinalni!
2019. júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

Elhiszem, hogy igyekszel. A fiam korababa így mi is katonáztunk az elején. Szerencsére hallgattam a védőnőmre és áttértünk dévényre. Bár féltem a módszertől. Sokat olvastam a témában én úgy tudom deveny mellett nem javasolt katonázni. Hiszen gyakorlatilag épp ellentétes. A katona módszer a primitív reflexekre épül, teljesen felesleges forgatâsra ösztönözni egy babát, mikor még távolról sem kell forognia (azért ezt mondom mert én csak egy hónapig csináltam és abban pl ez volt) én haragszom is a módszerre, mert a szülőre teszi a felelősséget, holott nem vagy gyógytornász. Ők évekig tanulnak. Ha ellentart a baba vajon mennyire szabad erőltetni, kell-e egyáltalán? Na szóval nekem ilyen bajaim voltak vele. Szerintem a katonát nyugodtan elhagyhatod. És inkább élvezd kicsit a velük töltött időt.


Tényleg szükség van ennyi mindenre?

2019. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
41%

Nekünk is ajánlották a katona tornát az elején de én megmondtam erre nincs időm, és nem is értek hozzá. így elhordtam tornára majd dévényre. A korai fejlesztést majd most kezdi szeptembertől. 1 éves múlt

Szerintem nektek sem kellene mindenfélére elmenni, nem tudom mi lehet a probléma de azért éljetek is ne csak ebből álljon az egész nap, hét.

A torna vagy a korai fejlesztés is szerintem ha heti 2x van egy féle az bőven elég a gyerekeknek. Ha azt nézzük felnőtt ember de tornazik hétfőtől péntekig minden nap egész nap. Kell hogy legyen pihenő idő is mert ezzel csak azt fogjátok elérni hogy nem úgy fognak fejlődni ahogy kellene.

2019. júl. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
27%

*de helyett se

Elírtam

2019. júl. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%

"Kell hogy legyen pihenő idő is mert ezzel csak azt fogjátok elérni hogy nem úgy fognak fejlődni ahogy kellene"


Ennek a gondolatsornak fuss neki még egyszer!

Akkor nem fognak megfelelően fejlődni, ha torna helyett "élnek".

Mert ahol fejlesztés KELL (és nem azért mert "jaj, a szomszéd Juci kúszik 4 hónaposan, az én gyerekem pedig még nem is forog"), ott a torna az élet. Ahhoz kell, hogy később normálisan élhessenek.

2019. júl. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

9-es vagyok

Van egyébként valami probléma, pl agyvérzés, alomanyvesztes, oxigénhiány, pvl, agyi fejlődési rendellenesség stb, vagy csak megelőzésképp csináltok ennyi mindent? Mert megelőzésképp sok és felesleges. Ha egészséges az idegrendszer, akkor nem kell ennyifféle fejlesztés.

Egyébként nem üti egymást a devény és a katona, habár sokan ezt mondják mind két oldalon, de nekünk mind a neurológus, mind a fejlődés neurológus, mind a terapeuták azt mondták, ha bírjuk akkor mehet a 2 párhuzamosan, aztán építsük le idővel a katonát. Másik felvetés, amit olvastam, hogy ennyi mozgás felnőtteknél sincs. Ez való igaz, de a tornákkal a babáknál nem csak a mozgást fejlesztik, hanem az egész idegrendszert, segíti a beszéd megindulását, érzékelést fejleszt, és az értelmi fejlődésre is jó hatással van. A mi kislányunk pl ha nem "fejlesztjük", ami sokszor egyszerű játék egyébként, akkor csak fekszik egy helyben. Az sem mindegy, hogy milyen a gyerkőcök állapota, ezért is kérdeztem, hogy gond van vagy megelőzés. Nehez egyébként egyensúlyt találni a fejlesztésék és a hétköznapi élet között. Nekünk muszáj volt megtalálni, mert itt vannak az egészséges testvérek, így mi kirándulunk, programokat szervezünk stb. De ha csak a beteg gyerekünk lenne, valószínűek ezeket nem csinálnánk és tényleg csak a fejlesztésnek élnénk. Kérdező, meg kell találni az arany középutat.

2019. júl. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!