Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van elég időtök csecsemő...

Van elég időtök csecsemő fejlesztésére napi 5 órában, plusz hozzátáplálás, plusz heti 5 kezelésre járni? Ja, és ikrek.

Figyelt kérdés
Sok szülés körüli probléma volt, orvosi javaslatra csinálunk mindent. Heti program: egy hidroterápia, két Dévény, két korai fejlesztő. Napi program: minden nap cuccolás, öltözés, autózás valahová. Kitalálni, hogy mikor egyenek, hogy jó legyen a különböző időpontokra. Egyszer hamarabb etetni, egyszer megkockáztatni, hogy megéheznek, hogy ne bukjanak foglalkozás közben. És a hozzátáplálást is kellene gyakorolni. Mire hazamegyünk, elment a fél nap, alszanak. Ebbe kellene még napi 5-ször 30 perc Katona torna gyerekenként. Nincsenek annyit ébren, hogy ezt meg tudnám csinálni, max. 1-2 fér bele a délutánba. Ha ébren vannak, csak velük foglalkozok. Szeretnék mindent megadni, ebből áll az életem, de bűntudatom van, hogy nem tudok többet adni nekik. Férjem vagy nagyszülők mindig kellenek a napi menőkéhez, az otthoni tornába néha segítenek, többet nem várhatok el tőlük.

2019. júl. 19. 17:43
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
9-es, köszönöm a magyarázatot a terápiákról, én is ezt akartam írni, ha valaki esetleg nem lenne tisztában vele, csak megelőztél, látom sajnos Te is tisztában vagy ezekkel. Igen, vannak nagy gondok. Oxigénhiány, agyvérzés, vízfejűség, pvl... szóval nem hiába ennyi minden. Fejlődés neurológus ír elő mindent, nem én találtam ki, hogy hová vigyem őket, ezért is írtam a kérdésben, hogy orvosi javaslatra járunk mindenhová. Az arany középút nálunk talán csak annyi, hogy hétvégente kicsit szabadabbak vagyunk.
2019. júl. 21. 08:20
 22/23 anonim ***** válasza:

Sajnállak nagyon, hogy ilyen helyzetben vagy. Nekem "csak" addh-s a fiam, de nekem is folyton azt mondták, hogy anyuka fejlessze otthon. Aztán amikor az idegösszeomlás határán álltam, akkor azt mondta a pszichológus, hogy dehát ez nem a szülő feladata. Nem tudsz ennyi szerepben helyt állni. Nincs is rá idő, nem is tanultad, meg a gyerek nem is ebben a szerepben szeret téged.

Tudom, tudom, nem elég az állami fejlesztés, azért a szülő mégicsak kénytelen ebbe a szerepbe bújni. Viszont csinálod, amennyi időd van, és ne érezz emiatt lelkifurdalást, mert ha ideges vagy és feszült, az átragad a gyerekekre, és az csak rosszabb lesz. Nekik egy nyugodt, kiegyensúlyozott anyukára van szükségük, aki támaszt nyújt nekik.

2019. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Hallottál már a dúlákról? Azt javaslom, sürgősen keress egyet. A barátnőm is fogadott egyet végső elkeseredésében, pedig neki egészségesek az ikrek.
2019. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!