Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek? Káros a limonádé?

Szerintetek? Káros a limonádé?

Figyelt kérdés

18honapos gyerekem eddig teát és vizet ivott

Most már nem akarja elfogadni se a vizet se a teát

Most így Bravó alma lét iszik és szűrt őszi lét

Esetleg ha víz és a tea helyett limonádét csinálok neki az káros??


2019. nov. 4. 16:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, de én nem adnék ilyen pici gyereknek cukros üdítőitalokat, sőt még gyümölcsleveket is csak ritkán. Nekem még nem volt ilyen problémám, de szerintem ha télyeg szomjas, akkor meg fogja inni a vizet is, vagy esetleg különböző gyümölcsökkel ízesítheted neki a vizét cukor nélkül, rakj bele pl. pár szelet narancsot, citromot, uborkát, fagyasztott bogyós gyümölcsöket, stb.
2019. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Tuti nem adnék ekkora gyereknek cukrosat. Maradj a víznél. Fokozatosan szoktasd át. Roncsolod a fogait is...
2019. nov. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
62%
Szerintem nagyon káros, rengeteg 2-3 éves gyereknek el van rohadva a foga a cukros italoktol amivel itatják őket..
2019. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

De ha csak vízbe teszek citrom lét az még nem káros

Hogy a viznek legyen íze

Kiszáradni se száradhat ki

2019. nov. 4. 17:14
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Miért kell, hogy íze legyen a víznek? Az pont a szomjoltásra való.
2019. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
De egyeltalán nem akarja meg inni a vizet......
2019. nov. 4. 17:47
 7/25 A kérdező kommentje:
Kiszáradhat..
2019. nov. 4. 17:47
 8/25 anonim ***** válasza:
57%
Eggyik gyerek (eloleny) sem annyira bolond, hogy ha szomjan halna akkor se inna vizet.
2019. nov. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%

Szoktatás kérdése igazából. Tapasztalatból mondom, hogy megisszák a vizet, ha csak az van.

Hamáshogy nem megy,fokozatosan szoktasd át a vizre. Hisszabb távon jobb, mint a cukros löttyök.

2019. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Pont az volna a dolog lényege, hogy nem kondicionáljuk arra az étkezési/ivási szokások kialakításánál a gyereket, hogy a folyadéknak íze kell, hogy legyen. Mert nem kell. A víz az víz, szomjoltásra való, minden alapja. Persze lehet jönni a farbával, hogy "én bezzeg már felnőtt vagyok és sose ittam a vizet meg, mégis élek", de mégis i értelme az ilyen faék egyszerűségű érvelésnek? Nem akkor kell "elrontani" a gyereket, mikor még irányíthatod legalább az étkezését helyes irányba, lesz még később gond bőven. Igen, léteznek szélsőéges esetek, szelektív evők/ivók (pláne az eltérő fejlődésű gyermekek között) de jellemzően megissza mindegyik a vizet, ha megfelelő időben hozzászokott. Nem fog kiszáradni, meg szomjan halni. Viszont jó úton haladsz afelé, hogy semmi ízesítetlen folyadékot nem fog meginni a jövőben, mert arra trenírozod, hogy ami lecsúszik a torkán folyadék, annak íze kell legyen. Nem vagyok vaskalapos, sem maradi, egy neurotipikus és egy szelektív evő autista gyerekem van, de vannak alapvető szabályok, amit mindkettőjüknél betartok, "állapot" ide vagy oda.
2019. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!