Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti hogy kezdtétek el a bilire...

Ti hogy kezdtétek el a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés
A gyerek hány éves korában, milyen jelek alapján kezdtétek el - és hogy? :)
2018. nov. 17. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
23 honaposan, a bolcsiben rault tobbszor a miniwc-kre, mikor a nagyobbakat vittek, mellette elojott az ekcema is a feneken, igy elhataroztam, hogy belevagunk. A Tiny potty c. konyv (gyenged szobatisztasag modszere) alapjan csinaltuk, 1 het alatt lett szobatiszta.
2018. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek megszületésétől kezdve nyitottnak kell lenni a kaki, pisi dologgal kapcsolatban. És pozitívan kell hozzáállni a gyerek testéhez. Hagyni kell meztelenül játszani. Úgy kell kialakítani a környezetet, hogy könnyű legyen feltakarítani a kakit, pisit. Ne váljon szokássá a pelenka. Az a jó, ha a gyerek nem szívesen visel pelenkát. Ez hajtja előre a gyereket a bilire szokásban.

A pelenkát alapból utálják a gyerekek, mert akadályozza őket a szabad mozgásban és hogy felfedezzék saját testüket. A pelenka zárkózottá, gátlásossá teszi a gyereket.

2018. nov. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem és érthető, de én a konkrét bilire szoktatást kérdeztem. Hogy ki hogy kezdte el. Játékkal, kéréssel, a gyerek döntése miatt?
2018. nov. 19. 08:22
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyerek döntése kell hogy legyen. Mikor megtanul járni a gyerek elmondhatjuk hogy képzeljük a kaki, pisi dolgot. Erőltetni felesleges, ha szereti a szüleit a gyerek, vagyis elfogadóak vele, akkor engedelmeskedik.
2018. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Levettem rola a pelenkat, elvucsuztunk tole, megmutattam a bilit, hogy mostantol oda menjen a pisi-kaki, neztunk videot rola, hogy mas gyerek hogy csinalja, illetve eloben latta is egyik kis baratnojet wcszukiton pisilni. Aztan a reggeli ebredes utan rogton vittem bilire, olyankor szinte mindenki mindig pisil, volt sikerelmeny, tobbszor vittem napkozben, mikor ugy lattam, hogy kell neki, illetve mikor bepisilt, akkor is meg raultettem megnezni, hogy maradt-e pisi, meg hogy kosse ossze. Intenziv figyelmet, azonnali cselekvest igenyelt az elso 7 napban. Az elso harom napban alulrol meztelen volt, melegfe futotem a lakast. Igy konnyebben tudott magatolraulni. A bili is a szobaban volt a kozelben, kesobb kerult ki a furdobe.
2018. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha a gyerek mégsem akar bilizni az azért van, mert olyan a szexualitása. Kaki, pisi fétise van. Tehát élvezetet nyújt neki ha tartogatja, vagy saját magára pisil. Lehetőséget kell adni a gyereknek, hogy kiélje a vágyait. Idővel kinövi. Ha korlátozzuk a gyereket dacból visszafejlődik és sokáig nem lesz szobatiszta.
2018. nov. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!