Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 éves szobatisztaság "visszae...

2 éves szobatisztaság "visszaesés" mit csináljak?

Figyelt kérdés
1 hónapja töltötte a kisfiam a 2 évet. Július eleje óta szobatiszta. Ő maga szólt. Már a deleléshez is elhagytuk a pelust, csak éjszaka kell. Kisdolog nagydolog is a bilibe ment szépen szólt. Viszont most 2-3 napja nem szól csak ha már teljesen vagy kicsit bepisilt. Mit csináljak? Ha én ráteszem időnként a bilibe akkor pisil. Nem szeretném vissza adni rá a pelenkát
2020. júl. 20. 08:50
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Ma amúgy elment egész nap. De fejtsd már ki hogy mivel vittem túlzásba a szabályozást?????

Itt mindenki nagyon okos komolyan. Mit csináltam rosszul. Ő nem akart pelenkát, nem volt kényszerítve a bilibe sem... Még most is azt írom csak tanácsot, tapasztalatot várok. Oké megértem a véleményt hogy adjam rá a pelenkát, de az hogy itt azt írjátok hogy túl sokat várok tőle meg erőltettem... Hát vagy olvasni vagy értelmezni nem tudtok

2020. júl. 20. 12:31
 22/34 anonim ***** válasza:
76%

NE add vissza rá a pelust!

Olvass utana az EC csecsemohigenianak.

Szerintem jól csinálod.

A fiam 22 hónapos lesz és időnként raultetem a bilire. Reggeli felkelésnel az az első. Van mikor száraz éjjel a pelus. Napközben is levennem róla, de nem akarom h mindent osszepisiljen,mert ő viszont sajnos nem szól, csak mikor már végzett. Így csak mikor kint vagyunk veszem róla le.

2020. júl. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
63%
22es vagyok, az EC-Ben is azt írják, ha le vetted egyszer róla ne kapja vissza, mert csak osszezavarodik. Tarts ki, ha már ilyen ügyes a kisfiad!
2020. júl. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Köszi, végre valaki.. És ezt nem azért írom mert esetleg mások más véleményen vannak...

Utána olvasok

2020. júl. 20. 13:55
 25/34 anonim ***** válasza:

#20-as vagyok, aki a túlszabályozásról írt. Nem kell mindenen megsértődni! Ha az kell bocsánatot kérek. Nem voltam ott tehát nem tudom, ki sértette meg a gyereket (nem feltételeztem, hogy szándékos volt). De mindennek oka van, semmi sem véletlen. Egy problémát nem lehet úgy megoldani, ha nem keressük a kiváltó okot. Mindenki hibázik emberek vagyunk. Minden hibát jóvá lehet tenni. Ha több jót teszünk, mint rosszat akkor már jók vagyunk.

Aki kérdez kell lennie egy kis önkritikájának, és ami nem inge azt ne vegye magára. Nyilván ha nem történik hiba, akkor nincs probléma és ez a kérdés sem született volna meg. A lényeg, hogy mindenből lehet tanulni. És ezáltal tudatosabban állunk a dolgokhoz. Mert azzal nem lennél előrébb, ha mindenki azt írná nincs is probléma és szuperul csinálsz mindent.

2020. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Írtam hogy beteg volt az lehetett a gond. Hasmenése volt.. De ma reggel pisilt be és utána mindig szólt.

Nem megsértődtem csak egyből le lettem szólva hogy kicsi még, de még egyszer mondom nem lett erőltetve semmi.

Türelmetlen sem vagyok de persze ha már itt tartunk nem szeretném ráadni a pelenkát..

2020. júl. 20. 14:24
 27/34 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a gond igaz 2,5 éves probálkozunk, de néha össze-vissza pisil attól tartok a jövő nyáron jön el a mi időnk valami történhetett, mert az eleje olyan jól indult rokonság ilyesmi megbánthatta.
2020. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Nálunk jól alakult most. 3 4 nap "visszaesés" volt. Azóta egyáltalán nem volt baleset, szóval akik írták hogy türelmetlen vagyok....

Inkább hogy türelmes voltam és igenis nagyon jól tettem hogy nem adtam vissza rá a pelenkát

2020. júl. 31. 13:54
 29/34 anonim ***** válasza:
#27-nek. Egy megbántás miatt nem kell jövő nyárig várni. Meg kell beszélni a gyerekkel a megbántást. Minél előbb helyre kerül a téma a gyerek fejében, annál jobb (még az idén szobatiszta lesz). Ha halogatjuk a probléma megbeszélését, annál mélyebb lelki sérülést szenved a gyerek. Odáig juthat, hogy a szüleit sem tartja különbnek a megbántóitól.
2020. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

22,23-as vagyok. Hogy álltok a szobatisztasaggal?

A fiam is el kezdett szólni, hogy pisi, így tegnap óta, én is levettem a pelust róla. Nálunk azért vannak balesetek, mert sokszor csak akkor szól ha közben már csurgat, de nem bánom. Sokat vagyunk kint a kertben.

2020. aug. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!