Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Adják rá újra pelust?

Adják rá újra pelust?

Figyelt kérdés
3 éves lesz október végén a kisfiam, kB fél éve szobatiszta, és úgy 2 hónapja ágytiszta is volt. Elkezdődött az ovi, amivel semmi probléma nem volt, plusz sajnos kiderült hogy a szeretett nagyi nagyon beteg, rosszindulatú daganatot műtöttek ki az agyából, és most ugye nem nagyon találkozhatnak egyik gyermekemmel sem, mivel kezdődik a sugár és a kemo is, így a napi szintű találkozás kB teljesen lecsökkent. A férjemet nagyon megviseli az anyukája betegsége, én próbálom az álarcot felvenni a gyerekek előtt és tartani magam, de nem nagyon megy, mert nagyon szeretem én is a mamát. Én azt gondolom hogy ez okozza az éjszakai bepisilést, szeptemberben minden jött egyszerre, és a kérdés az, hogy mit tudok neki segíteni benne hogy feldolgozza, esetleg hogy addig is adják-e rá pelust, mert egy-egy ilyen éjszaka után van, hogy már szörcsögve ébred...
2020. okt. 14. 05:46
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2020. okt. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ne adj rá újra pelenkát.

Nehéz most neki, de hamar visszaáll a rend.

2020. okt. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Itt lelkileg nagyon túlterhelt a gyerek, lehet magát hibáztatja mindenért, hogy nem szereti már őt a mama. Nyilván próbálja kiérdemelni, hogy találkozhasson a mamával, jó gyereknek lenni. De mivel azt látja nincs sikere ezért depressziós.

Őszintének kell lenni a gyerekkel, hogy el tudja fogadni a helyzetet és ne önmagát okolja. Az "álarc felvétel" az oka mindennek. Lehet meg fog halni a mama, ezért kár éltetni a reményt a gyerekben, hogy találkozni fog még a mamával.

Ha készen állsz megmondani az őszintét a gyereknek, akkor nem kell pelenka. De ha tovább szeretnéd ezt a politikát folytatni, akkor ez a helyzet sokáig eltarthat, tehát kell a pelenka.

Ha tudni, hogy úgyis be fog pisilni a gyerek, akkor a gyerek önbizalmára nincs hatással, hogy pelenkában van, vagy nincs. A bepisilés ugyanúgy nyugtalanítja a gyereket, mint a pelenka felvétele, de legalább nyugodtan alhat mindenki. Ha mégis tiszta marad a pelenka, akkor bocsánatot kérünk a gyerektől és megdicsérjük. A következő estére nem adunk rá, ha nem kéri.

2020. okt. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem egyéb okokból (idegrendszeri), nagyon rövid ágytisztaság után esett vissza. Egy idő után visszaadtam a pelenkát praktikus okokból. A matracvédő ugyanis hasznos találmány, de pl. a paplant nem védi... A mi ágyneműink nem moshatók mosógépben, a huzat kimosása pedig önmagában nem sokat ér. Nem tudom, nálatok hogy van, de ez is lehet egy szempont.
2020. okt. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Igen, ha újra bepisil akkor nem árt neki a pelenka.
2020. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3as! Amúgy egyszerre voltunk kórházban, mi hörgőgyulladással egyik hétfőn, kedden meg a nagyi került be. A kórházban még semmi baj nem volt, hazaengedtek minket szerdán, és már csütörtökön bepisilt. Ezért kötöm ehhez a dolgot. Néha néha, hetente egyszer legalább át megyünk mi is, (én meg a két gyerek) az ajtóból integetünk, és beszélgetünk úgy 20 perceket. De ugye ezelőtt minden nap, elég sokat lógtak vele a gyerekek. Mindkettőjüknek elmondtuk mi történt, a nagy el is nevezte, hogy a nagyi fejéből kivették a "betolakodót". A nagy 7 éves, ő kicsit komolyodott azóta inkább, kicsit aggódós lett.


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! Mindenkinek ment a zöld.

2020. okt. 14. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!