Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A fiam érzi, ha kakilni kell,...

A fiam érzi, ha kakilni kell, de csak pelusba csinálja, inkább visszatartja ha előveszem a bilit. Mama azt tanácsolja, jól tömjem meg valamivel amitől sokat kell kakilni, és jó rostos, ha pelust kér, ne adjak. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 22. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ezzel csak azt éritek el, hogy szorulása lesz szegénynek.


Nem írtad hány éves, de én simán hagynám, hogy a pelusba rakja. Valószínűleg még nem érett meg a dologra, majd ha itt lesz az ideje magától fogja kérni a bilit.

2014. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, várd ki az idejét. Nem fog 5 éves korában is pelenkába kakilni.
2014. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom is ezt csinálta, sőt sokan vannak így. Ha van egy kis eszed, nem hallgatsz a Mamára! Rendeződni fog magától a dolog. Ha erölteted, vagy megalázod a fent leírtakkal, komoly zavarai lehetnek a fiadnak miatta.
2014. júl. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
2-es...pont múlt héten mesélte egy barátom, hogy az unokaöccse 5 éves, és még mindig csak pelenkába hajlandó kakilni. Erre én is azt mondtam, ha nincs pelenka, akkor is ki fog az jönni. Szerintem ez már nem normális.
2014. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

A gyerek szobatiszta,mindössze pelusba szeretné végezni a dolgát.

Ha te adsz neki pelust,és nem keltesz benne felesleges bűntudatot,és szorongást emiatt akkor egyik napról a másikra áttér majd a wc-re,bilire.

Ha a mama jó szándékú,ám buta ötletét követed akkor egyenes ágon juthatsz el oda,hogy a gyerek pszichés alapon lesz szorulásos,vissza fogja tartani,és hashajtózni kell amivel az egész bélrendszerét tönkre teheted.

Kérdezz meg akármilyen gyerekpszichológust,mind ezt fogja mondani.

Adj pelust,és mellékesen jegyezd meg,hogy:" majd ha nagyfiú leszel,szólj,és akkor kakilunk a bilibe" Ennyi,semmi több!

2014. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam áprilisban volt 2 éves, és most nyáron kezdett bilire szokni. Kb azt csinálta, mint amit a te fiad, azzal, hogy néha még hősiesen rá is ült a bilire, de nem tudott belekakilni, a pelusba meg azonnal. Én azt csináltam, hogy ebéd után (mindig akkor szokott kakilni) következetesen ráültettem a bilire, aztán ha nem ment, akkor adtam neki pelust. Néhány nap után már ment bilibe. Nekem embertelennek tűnik kicsit, amit a nagymama javasol, de valószínűleg nem érné semmi maradandó, ha mégis úgy csinálnád :) Bár az én gyerkőcöm olyan típus, hogy aztán már pisilni se ülne rá, ha így kényszeríteném.
2014. júl. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

de valószínűleg nem érné semmi maradandó, ha mégis úgy csinálnád :)



de az esetek 80%-ban ez történik sajnos.Ők még nem felnőttek,és nem úgy gondolkodnak mint mi.Ha beírod a googleba,hogy "nem akar kakilni "vissza tartja a kakit" milliónyi esetet találsz ami az erőltetések miatt (is) alakulnak ki.Egy rossz beszólás is elég lehet még nekik,pláne még ilyan buta ötletek amit nagyi monnd.

2014. júl. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5 éves korában lett nappalra szobatiszta (éjszakára már kétéves kora előtt). De kakálni csakis pelenkába volt hajlandó 3,5 éves koráig, vagyis még egy évig pelusoztunk az ő kedvéért. Nem tudom, miért nem volt hajlandó használni a wc-t kakilásra is, de nem erőltettem. Egyszer viszont elfelejtettem venni, és mikor szólt, hogy kérné a pelenkát, mondtam, hogy nincs... Úgyhogy ráült a wc-re és azóta azt használja. Ne kínozd a gyereket azzal, hogy megtömöd és esetleg beszalad a gatyójába is ezáltal, még egy rossz emléke lesz a kakálással kapcsolatban. Nekem is adtak a mamák jobbnál jobb ötleteket (a férjem már egyévesen szobatiszta volt anyósom szerint-ja, persze...). Mikor már jó ideje kaptuk az osztást a családon belül, a férjem felemelte a hangját és szólt, hogy nem szeretnénk többet erről a témáról beszélgetni, mert ez a mi dolgunk a kislánnyal, hagyják őt is békén, leálltak a tanácsadással. A második gyereknél is megkérdezték kétéves korában, hogy még mindig pelenkázzuk? A férjem egyetlen pillantással elintézte, hogy utána egyszer se kerüljön szóba a téma megint. Ha lekerül a porondról az ügy, a fiad is megkönnyebbül szerintem (gondolom neki is mondja a mama) és lehet, hogy magától átszokik a bilire.
2014. júl. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!