Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam tudja szabályozni/viss...

Kisfiam tudja szabályozni/visszatartani a pisi/kaki ingert, de nem hajlandó ráülni a bilire vagy a wc-re. Mit lehet ilyen esetben tenni?

Figyelt kérdés

Mindig szól, ha pisil vagy kakil. Kakilni félre vonul.

A pisit is vissza tudja tartani. Pl. fürdés előtt kicsit pelus nélkül szokott lenni, sosem pisil addig. Ha látom rajta, hogy nagyon toporog, és megkérdezem, hogy pisilnie kell-e, akkor bólogat. Ilyenkor kérem, hogy üljön a bilire, de nem akar. Fel kell rá adni a pelust és akkor pisil.

Tegnap már a fürdővizét engedtem, amikor észrevettem, hogy kell neki. Mondtam, hogy menjen be a zuhanyzóba és pisiljen ott. Bement és pisilt.

Szóval nem lenne már ezzel gond. Pedig sosem erőltettük a bilizést.

Volt így másnál is? Lehet valamit tenni, vagy várjunk még?

Köszönöm a válaszokat!


2021. jan. 30. 22:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
4%
Szivesen!🙂
2021. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen jól csináltad, szerintem is várhattok nyárig, 2 évesen még kicsi, nem vagytol elkésve.

A többi kommentelőtől meg üzenném ne mondjátok mar, hogy ti soha életetekben nem pisiltetek a tusolóba. Semmi undorító nincsen ebben. Egyébként is szokás takarítani a tusolót, plusz a szappan is lefolyik a földre.

Emiatt amúgy tuti le leszek pontozva😂

2021. jan. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem erőltetném. Legyen a bili elől, olvass neki sokat ilyen jellegű gyerekkönyvekből. Esetleg szerezzetek be egy lépcsős szűkítőt, hátha a 'mászókázás' miatt megtetszik neki (nálunk így volt).

És nálunk a csodamondat az volt, ha megpróbáltam, és nemet mondott, hogy: 'Rendben, tudom, hogy ügyes vagy, és ha majd készen állsz rá, akkor használni fogod a bilit/ wc-t. Képes vagy rá, és bízom benned, hogy te majd tudod, hogy mikor van itt az ideje'.

Ez a dackorszakban nagy segítség volt, mert így nem érezte 'kötelezőnek' és nem csináltunk belőle 'dactémát'.

2021. jan. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
17%

A szereti tartogatni a kakit, pisit a végsőkig. Mérges rátok, hogy ezt nem értitek meg. Ezért dacból utálja a bilit, WC-t. Egyébként szobatiszta lenne, csak folyton veszekedtek vele, így nem tudja kiélni a szenvedélyét.

Ha azt akarod, hogy együttműködően a WC-be pisiljen, kakiljon. Akkor ne foglalkozzatok vele, ha látjátok taporog, vagy tartogatja a kakit pisit. Várjátok meg míg szól magától. Csak akkor szóljatok rá a gyerekre, ha mentek valahova és nincs lehetőség a pisire, kakira. Esetleg le kell fizetni, megvesztegetni a cél érdekében, hogy időben szóljon, vagy elintézze önállóan.

A gyerekeknél a kaki, pisi tartogatása természetes, alapból egészséges folyamat. Javítja a gyerek koncentrációs képességét és jobban kitapasztalja a határait, edződnek a záróizmai és a hólyag, bél izmai is. Az őszinteség, tisztelet, megértés, vagyis a szeretet erről szól. Esetleg meg is lehet dicsérni milyen kitartó, hangsúlyozva elfogadásunkat, szeretetünket.

Betegséget az okoz, ha a gyerekben bűntudatot, félelmet generálunk a dologgal kapcsolatban. Ilyenkor felnőttkorban hólyagrenyheség, bélrenyheség alakul ki és szexuális problémái is lesznek.

Tudom közösségben nem működik, ahol több gyerekre jut egy felnőtt és foglalkozások vannak. De ha otthon kiéli a szenvedélyét a gyerek, akkor közösségben kevésbé lesz rá kiéhezve, rágerjedve, jobban uralkodik magán. Mondani kell a gyereknek, hogy az másvilág nem otthon van, mások a szabályok ennyi.

2021. jan. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
14: Honnan vetted, hogy veszekszünk vele? Egyáltalán nem veszekszünk. És soha nem erőltettük, hogy üljön a bilire vagy a wc-re.
2021. jan. 31. 08:57
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Az egy perverz barom (14), ne foglalkozz vele, mindig ezt írja, erre izgul, hogy vissza kell tartani, meg ilyenek, undorító.
2021. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

Én megpróbálnám állva pisiltetni. Wc vagy bili az mindegy.


Szerintem furcsa neki hogy le kell ülni. Az én fiam is ilyen volt.

2021. jan. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Megpróbáljuk állva. De kakiláshoz akkor is le kéne ülnie.
2021. jan. 31. 10:29
 19/24 anonim ***** válasza:
34%
#14-es: végre egy normális kommentelő!!!!! Teljesen igazad van!!!
2021. jan. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
67%

Én vàrnék kicsit.

Vannak gyerekek akik ragaszkodnak a pelushoz.


Nem a “szobatisztasàg” a gondjuk, hanem az,hogy nem tudják elengedni a pelenkát.

Ha mégis idő előtt leveszi az ember, akkor ellenállásbaütközik.

A gyerek nem akar üríteni. Székrekedése lesz.


Ez a tapasztalatom.


Tehát türelem, és beszélgetés

2021. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!