Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha kakilás után mutogat a...

Ha kakilás után mutogat a pelenkára, az akkor azt jelentené, hogy kezd felkészülni a szobatisztulásra?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányom, nem akarom sürgetni vagy erőltetni, de már hetek óta látom, hogy jelez, miután kaki került a pelenkába. Odajön hozzám és mutogat a popójára. Nem korai ez még?


Arra gondoltam, hogy mivel amúgy is szemezgettem régen az EC módszerrel, csak kisebb korában sehogy sem jelzett, ezért akkor most szereznék be wc-szűkítőt, és néha ráültetném, hátha tetszik neki. Ezt vajon erőltetésnek, sürgetésnek venné? Nyilván nem bánnám, ha hamar szobatiszta lenne, de azt igen, ha lelkileg megsínylené a dolgot, szóval érdekelnek a tapasztalatok.


2021. okt. 4. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem erőltetés, de ez még nem jelent semmit.
2021. okt. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A fiam még kérdezi is hova bújon, de ha mondom a bilibe nyomja tiltakozik, inkább vissza tartja.
2021. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy lépés a szobatisztaság felé. Annyit jelent, hogy zavarja, ha van valami a pelenkában. A szobatisztaságnak előfeltétele, hogy felismerje az ingert, mielőtt bekakil. Elképzelhető, hogy már megvan ez is nála (bár 14 hónaposan ez elég valószínűtlen), de azért próbálkozhatsz. Nagyobb lesz a siker esélye, ha van valami rendszer (pl. mindig ébredés után kakil, vagy kaja után x idővel, vagyakármi), és célzottan abban az időben ülteted bilire/wc szűkítőre.

A szavaidból úgy vettem ki, hogy az első gyanús jelre amúgy is hagynád a fenébe a dolgot, szóval szerintem nyugodtan belevághatsz.

2021. okt. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Születése óta jelzi a lányom a kakit. 17 hósan lett szobatiszta, de neki van testvére,kicsi korkülönbséggel, és utánozta. Ritka a 17 hó is, nem hogy a 14. Figyeld, aztán majd alakul.
2021. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!