Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Valaki alkalmazta ezt a módszert?

Valaki alkalmazta ezt a módszert?

Figyelt kérdés
2,5 éves lányomra napközben nem adok pelenkát. Van, hogy észreveszi és ráül a bilire, de még nem jellemző. Aki így járt el, annak mennyi idejébe telt, mire leszokott a pesulról?
2021. okt. 31. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem teljesen értem. Elvárod, hogy magától észre vegye mindig, hogy jön az inger? Ha belefeledkezik a játékba, akkor mit csinálsz?
2021. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fogom és átöltöztetem!
2021. okt. 31. 17:29
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Én nyáron csináltam ezt sima kisbugyival.Fölszedtem a szőnyegeket,és én is öltöztették ha kellett.Már nem emlékszem pontosan,mert már 13 éves a fiam,de a nyáron leszokott.
2021. okt. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Aprilisban volt 2 a fiam. Én is "csak" levettem róla. De emellett napi 200x meg is kérdeztem, nem e kell pisilnie, vittem bilire/wc-re.


Kb 2hét alatt nem volt pisis ruhánk (első nap 14x öltöztettem át). A kakival úgy kb 1 hónap után lett 100%ra szobatiszta.

2 és fél éves,de éjjelre a mai napig kell.

2021. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron csináltuk ezt az akkor 2,5 éves lányommal, de hatalmas különbség, hogy ő látta, hogy a bölcsiben néhány gyerek már nem hord pelenkát, és kijelentette, hogy neki sem kell. Az első héten én is, meg a bölcsis gondozók is ezerszer megkérdezték, hogy kell-e épp pisilnie, de így is voltak balesetek szép számmal. A második héten taktikát változtattunk, nem kérdeztük, csak 3 óránként elvittük pisilni. Ma sem szól soha, hogy kellene neki, de már rájött, hogy reggel első útja automatikusan a wc-be vezet, lefekvés előtt is, napközben meg kb. kétszer szólok rá, és így nincs baleset.

A kakival érdekes módon egyetlen egyszer volt gond, az is akkor, amikor ugrált az ágyon és nagyot esett, akkor valószínűleg az ijedségtől besikerült neki. De azt már az elejétől fogva jelezte, ha kellett neki.

2021. okt. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na mi éppen kipróbáltuk a napokban, de nálunk az az oka, hogy a kisasszony bugyit szeretne és pelenkát nem. Erre jött a nagy gondolat, hogy hátha majd a bugyit nem akarja osszepisilni. Nyilván vettem neki szép mancs őrjáratos meg cicás bugyikat. Imádja is, járkál körben bennük, mint egy kis dáma, de bepisilt sajna simán. Amúgy O már szól ha pisil. Mondja, anya pisilni kell. És bepisil a pelenkába. Van néha hogy a bilibe. (2 éves 1 hónapos)


Arra milyen megoldást talaltatok, ha pl a kanapéra megy fel? Nem állhatok a sarkában egész nap és ok.. a szőnyeget felszedem. Na de hát az én gyerekem felmászik az ágyra a kanapéra, stb. Azért azt nem akarom, hogy állandóan osszepisilje.

2021. okt. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Én a kanapét letakarom ilyen lepedővel, ami nem engedi át a pisit!

2021. okt. 31. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Ah köszi. Lehet ezt fogom tenni csak nálunk elég sok olyan dolog van amit le kellene takarni, de inkább ez, mint a pisitakaritas.
2021. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!