Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik fiút szerettek volna, és...

Akik fiút szerettek volna, és a shettles módszert alkalmazták bejött nektek?

Figyelt kérdés

2020. nov. 25. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az mi?
2020. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

baba nemének befolyásolására talán az egyik legismertebb az ún. Shettles-módszer. Alapja az a megfigyelés, hogy az Y-kromoszómát hordozó hímivarsejtek (amelyből fiú születik) kisebbek, gyorsabbak és csak lúgos környezetben maradnak hosszabb távon is életben. Az X-kromoszómát tartalmazó (amelyből lány születik) hímivarsejtek pedig lomhábbak, viszont sokkal tovább maradnak életben és jól tűrik a savas közeget (a nő hüvelyében általában enyhén savas környezet uralkodik, amelynek fontos szerepe van a fertőzések megakadályozásában).


Misszionárius póz és az időzítés


Akik tehát fiú gyermekre vágynak, javasolt, hogy az együttlétet az ovuláció idejére időzítsék. Gyorsaságuk miatt ugyanis az Y-spermiumok érnek először a petesejthez, így, ha már van érett petesejt, nagyobb az esélyük arra, hogy megtermékenyítsék azt, mielőtt az X-spermiumok odaérnek. Az Y-spermiumok maximum 2 napig maradnak életben. Tovább javíthatja az esélyeket, ha a szeretkezéshez ilyenkor olyan pózt választotok, ahol a férfi mélyebbre tud hatolni a hüvelyben, így a spermiumok közelebb kerülnek a méhnyakhoz, s kevesebb időt kell eltölteniük a számukra igen kedvezőtlen savas kémhatású hüvelyben. További esélynövelő, ha, az aktus során a nőnek is van orgazmusa, mivel az ilyenkor termelődő váladék fokozza a méhnyak lúgosságát, ami az Y-spermáknak kedvező.


Ha kislányt szeretnétek, leginkább a misszionárius póz ajánlott, ez ugyanis kevésbé mély behatolást eredményez, így az Y-spermiumok java része a savas kémhatású hüvelyben elpusztul és főként a női kromoszómákat hordozó spermiumsejtek maradnak életben és jutnak tovább a petesejt felé. Fontos az időzítés is: ha kislányt szeretnétek, akkor érdemes az ovuláció előtt 2 nappal szeretkezni, így a peteérés időpontjára többnyire már csak az ellenállóbb, X-kromoszómás spermiumok maradnak életben és képesek megtermékenyíteni a petét.


A spermiumok élettani képességei (úszási képesség, savas közeggel szembeni ellenálló képesség) igen széles skálán mozoghatnak, így 100%-os megoldást ez a módszer sem nyújthat.

2020. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Én úgy hallottam, hogy a lányok hátulról készülnek .

Mi általában úgy fejeztük be a férjemmel, s kislány lett.


Most misszionárius póz volt, jelenleg 8 hetes vagyok. Meglátjuk, hogy kisfiú vagy kislány! :)

2020. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem volt meg, hogy mit szeretnénk, de elolvasva a leírást, ez mind illik ránk (ovu napján voltunk együtt, hőmérőztem, előtte-utána sok nap telt el, tehát nagyon valószínű, hogy akkor fogant):


Akik tehát fiú gyermekre vágynak, javasolt, hogy az együttlétet az ovuláció idejére időzítsék. Gyorsaságuk miatt ugyanis az Y-spermiumok érnek először a petesejthez, így, ha már van érett petesejt, nagyobb az esélyük arra, hogy megtermékenyítsék azt, mielőtt az X-spermiumok odaérnek. Az Y-spermiumok maximum 2 napig maradnak életben. Tovább javíthatja az esélyeket, ha a szeretkezéshez ilyenkor olyan pózt választotok, ahol a férfi mélyebbre tud hatolni a hüvelyben, így a spermiumok közelebb kerülnek a méhnyakhoz, s kevesebb időt kell eltölteniük a számukra igen kedvezőtlen savas kémhatású hüvelyben. További esélynövelő, ha, az aktus során a nőnek is van orgazmusa, mivel az ilyenkor termelődő váladék fokozza a méhnyak lúgosságát, ami az Y-spermáknak kedvező.


Kislány lesz :D

2020. nov. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi ezt a módszert alkalmaztuk, csak ellenkező előjellel (a fiúk mellé lányra gyúrtunk:)

Tehát időzítettük az együttlétet (2 nappal ovuláció előtt) és ehhez választottunk pózt. Mondjuk az időzítéssel egyszerű dolgom volt, mert tankönyvi, 28 napos ciklusaim voltak.

Számomra viszont már nem fért bele pl a savas/lúgos hüvely öblögetés, mert féltem volna hogy bekavarok ott a hüvely pH-mba... illetve nem követtem semmi spéci diétát stb.

Úgy voltam vele, hogy ezt megtesszük (időzítés+póz), - még viccesnek is találtuk - aztán lesz ami lesz, de nyilván a kisfiúnak is örülni fogunk.

Azért azt tudni kell, hogy nincs garancia semmire, ezek a trükkök nem azt jelentik, hogy akkor 99,5%-ban fiú/lány fog születni, inkább azt mondanám, hogy kissé növelik a valószínűségét az adott nemű babának.

Tehat nem szabad túl komolyan venni, inkább játékosan fogd fel - mert ha mégsem jön be, akkor komoly csalódás lehet a vége, és az nyilván senkinek nem jó, sem a babának, sem a családnak.

2020. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!