Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért csak akkor szól, amikor...

Miért csak akkor szól, amikor már becsurog? Amikor megy ez neki amúgy... Mit lehetne ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

2x is szobatiszta lett már a fiam. Elsőre 3-4 hónapig tartott, csak éjjelre kapott pelust. Aztán megszületett a tesója és visszaesett 3-4 hónapig újra pelusos lett teljesen. Most megint elhagytuk a pelust, csak alváshoz kap.

Egyszer sem erőltettem, nem is mondogattam neki, teljesen magától döntött így mind a kétszer egyik napról a másikra.

Az elején minden oké, szól időben, vissza is tudja tartani pár percig, ha nincs azonnal lehetőség pisilni.

Viszont ahogy telik az idő, elkezdi azt, hogy későn szól, amikor már az eleje becsurog. Most ott tartunk, hogy eddig tök ügyes volt, most már napi 4-5 átöltözés, mert bár csak pár csepp, de becsurog.

És előtte 2 perccel kérdezem tőle, hogy kell pisilni? Válasz: nem kell.

Majd jön, hogy anyaaa, bepisiltem. Vagy ha nem kérdezem, akkor is csak akkor szól, mikor már ott a folt.

Azt gondolnám alapból, hogy nem érzi még időben, hogy kell. De tudom, hogy tudja, hiszen eddig ment. Nyáron is ment, most is ment addig, amíg tartott az újdonság varázsa.

Ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy erre majd megérik? Akinél hasonló volt, hogy alakult a dolog később?


2022. márc. 18. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Mert nem szobatiszta.

Ne erett meg ra, mennyi idos ?

2022. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz be pár leszoktató bugyit, vagy bármi hasonlót, ami 1 adag pisit elbír, de érzi a gyerek, hogy vizes lett. Így csak azt cseréled rajta, nem kell átöltöztetni. És többet nem idegeskedsz miatta, nem foglalkozol az üggyel. Szerintem így lesz a legkisebb a lelki nyomás a fiadon és ez segít a legtöbbet.
2022. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!