Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyire súlyos ez a probléma,...

Mennyire súlyos ez a probléma, ami engem is érinthet a jövőben?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy férfivel, akinek a gyermeke autista, viszont szerintem súlyosan fogyatékos is.

6 évesen pelenkás, nem beszél, egyedül semmit nem tud megcsinálni, a wc használata és a kézmosás egyáltalán nincs meg neki, semmi kötődése másokkal, fizikailag viszont nagyon aktív.

Nekem csak az autizmust mondta, de azt érzem, eltitkolja a valódi diagnózist.

Mire számíthatok egy ilyen gyerekkel a jövőben, lehet esetleg fejlődés? Vagy egy egész életen át tartó kötöttség lehet?


2022. ápr. 4. 23:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak alapján egész életre szóló kötelezettségnek tűnik. Sajnálom a gyerek apját, mert ez egy egy nagyon nagy gát, ráadásul jó sok lemondást és erőfeszítést igényel egy ilyen beteg gyermek gondozasa.
2022. ápr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Szerintem meg is zakkant picit ebben, de az biztos, teljes tagadásban él.
2022. ápr. 5. 00:01
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak picit zakkant meg, le a kalappal előtte. Én totálisan meghülyülnék a tehetetlenségben. :(

A te részedről biztos hogy nagy erő szükséges. Alapból szerintem sok lelki támogatásra szüksége lehet. Szerintem ne zárkózz el tőle, egy próbát adhatsz magadnak. Kezdjétek szerintem kicsiben és apránként. És a legfontosabb az őszinteség. Beszélj meg vele minden félelmed, hidd el ő sokkal jobban fél a jövőtől. Kitartást!

2022. ápr. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

#3

Az a baj, hogy nem őszinte, nem tudom, hogy mi a gyerek betegsége pontosan.

De ezt én nem tudom csinálni, nagy teher, nem éri meg.

2022. ápr. 5. 00:30
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tárgytalan a kérdés is, ezt te már eldöntötted.
2022. ápr. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%
Lehet azért nem mond mást, mert autista a gyereke. Csak autista. De ezt te már rég eldöntötted magadban, nem értem pontosan milyen megerősítést vársz.
2022. ápr. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
93%

Miért? A "csak autista" nem fér bele a fejedbe?

Vajon miért? Mert te is a hollywoodi marhaságokon szocializódtál, amik elhitetik, hogy egy autista csak egy kicsit különc zseni?

Tévedésben vagy. Egy "csak" autista lehet ilyen is, mint az ismerősöd gyereke.

Sőt, az az igazság, hogy ők vannak többen. Azok, akiknél az autizmus az értelmet is érinti.

Azok pedig egy maréknyian, akinél nem. Rájuk használják az asperger-szindrómát.

2022. ápr. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

pedig valóban csak az autizmus is okoz ilyen tüneteket. ritkán beszélnek, vagy lesznek szobatiszták, nehezen kontrollálják magukat. nem könnyű, az biztos.

és igazad van, ha a gyerekkel elutasító vagy, inkább hagyd a francba az egész kapcsolatot. valószínűleg úgyis amellett lobbiznál, hogy bentlakásos intézetbe kerüljön, akkor pedig te lennél a bűnbak, aki elvette a gyerekét. ennek a férfinak egy empatikus, végtelenül türelmes párra van szüksége, aki támogatja őt a saját döntéseiben. viszont előbb utóbb ilyen esetekben az intézet marad, főleg ha önellátásra képtelen lesz 😔

2022. ápr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
14%
Ne aggódj, biztosan talál nálad jobbat ez a férfi. Aki nem csak magát látja a kapcsolatban, hanem tud támogató társa lenni.
2022. ápr. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
82%

Engedd el, ez tönkretenné az egész életedet. Még egy egészséges gyerek is problémát jelent, nemhogy egy ilyen. Súlyosbító körülmény, hogy az apja a homokba dugja a fejét. Menekülj, ennek a kapcsolatnak nincs jövője.

N

2022. ápr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!