Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyire súlyos ez a probléma,...

Mennyire súlyos ez a probléma, ami engem is érinthet a jövőben?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy férfivel, akinek a gyermeke autista, viszont szerintem súlyosan fogyatékos is.

6 évesen pelenkás, nem beszél, egyedül semmit nem tud megcsinálni, a wc használata és a kézmosás egyáltalán nincs meg neki, semmi kötődése másokkal, fizikailag viszont nagyon aktív.

Nekem csak az autizmust mondta, de azt érzem, eltitkolja a valódi diagnózist.

Mire számíthatok egy ilyen gyerekkel a jövőben, lehet esetleg fejlődés? Vagy egy egész életen át tartó kötöttség lehet?


2022. ápr. 4. 23:44
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
27%
Azért azt is vedd észre, hogy a kérdező gyerek nélkül (pláne hogy nem is akar), jobban tudja mi van a gyerekkel -akiről jószerivel nem is ismer- és azt is jobban tudja mit kell vele csinálni, mint a saját szülei és orvosai. Még majdnem diagnosztizálja is úgy, hogy látta életében vagy 5x.
2022. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

#19

Igen, alaposan átolvastam a témát, ezt is beleértve. Súlyos a helyzet.


Én csak azt nem értem, miért viselkedik úgy, mintha a gyerek csak náthás lenne kb.

2022. ápr. 5. 10:18
 23/38 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező! Nagyon sok szülő így reagál. Évekig. Mert nem tudja elfogadni. Hárít,tagad.

Talán jót tenne nekik,ha a kisfiú megfelelő fejlesztést kapna,az apuka pedig egy jó pszichológust.

2022. ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
79%

21!

Azért egy autizmust nehéz eltéveszteni....


Sőt.

2022. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

normál oviba jár a gyerkőc? mert ha annyira súlyos az autizmus, nem szokták normál oviba engedni, csak speciálisba, vagy legalább integrálóba. de ugye ezekhez kell diagnózis is, szakértői bizottság által. ők vizsgálják és mondják ki hogy autizmus, vagy bármi egyéb.

de ezt a vizsgálatot az ovi is kérni szokta, ha látja hogy nem oké valami a gyerekkel. és onnantól hogy bekerül ebbe a rendszerbe, kötelező a fejlesztés. van, hogy a gyógypedagógus az intézményben tartja a fejlesztést, így a szülőnek sem kell emiatt szaladgálnia, tud dolgozni. ez nagy segítség. nem lehet, hogy csak erről van szó nálatok is? bár tény, hogy amúgy nem sok óraszámot írnak elő, mellette érdemes még pluszban elhordani fejlesztésre a gyereket, otthon is fejleszteni amennyire lehet (gyógypedagógus tud feladatokat mondani, tornát, stb).

sokszor a szülők valóban homokba dugják a fejüket.. miért? mert fáj a valóság. fáj látni, hogy másoknak egészséges gyermekük van, mennyivel könnyebb az életük. megértem teljesen ezeket a szülőket, és iszonyatosan sajnálom is őket. kirekesztettek, mert többnyire az országban nincs meg ezeknek a gyerekeknek az ellátási rendszere. kevés az integráló bölcsi (ahol 6 éves korig lehetnek), kevés a gyógypedagógiai ovi, a spec iskola is... én ezek közül bölcsiben dolgoztam az integrált csoportban. volt több sérült, autista gyerekem is. volt, aki elment oviba 6 évesen, mert tovább nem maradhatott nálunk. bölcsiben szobatiszta volt, de az oviban pelenkában volt... onnan nem sokkal később speciális iskolába került.. egyszerűen hihetetlen és brutális. hiába iskola, legtöbbször ezek csak "gyerekmegőrzők"...

visszatérve, nyilván a gyereknek az lenne a legjobb, ha a szülő szeme felnyílna, és a jövőbe nézne, és aszerint igyekezne fejleszteni a gyereket, odatenni magát, mert ez a gyerek érdeke, hogy megtanulja ellátni magát. sajnos ez sok erőfeszítésbe, türelembe, kitartásba kerül. de nem akarja a gyerek, sír, hisztizik, nem csinálja a tornát hiába próbálkozol... te meg megsajnálod... mert a gyereked, mert olyan amilyen, nem tehet róla ahogyan valószínűleg te sem... és engedsz neki, mert sajnálod is. iszonyat nehéz lehet. minden tiszteletem a sérült gyerekeket nevelőké, nem cserélnék velük egy napra sem... ahogyan szerintem senki sem

2022. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy házaspárt fogyatékos gyerekkel. A gyerek már felnőtt, komoly fizikai ereje van. Ott tartanak, hogy veszélyes önmagára és a környezetére is. Ezt bizony komolyan kell venni. Sajnálom az apát, de nem várható el, hogy egy nő ilyen terhet vegyen a nyakába.

N

2022. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos nekem.


#25

Speciális oviba jár, a srác azt mondta, ősztől iskola lenne, de marad egy évet még, csak utána kezdi. De amúgy nem értem, semmi nem fog változni, milyen iskolába menne pelusban?!

A másik pedig, hogy kéthetente hétvégén magához akarja vinni a gyereket, na ez is úgyis probléma lenne köztünk, mert én nem szeretnék kontaktot a gyerekkel.

2022. ápr. 5. 16:01
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
26: igen, gyerekeknél is gyakori, hogy hatalmas erejük van, amit nem tudnak fékezni, ezáltal ön és közveszélyes. ilyen gyerekek közösségbe sem járhatnak hivatalosan. épp ezért sokszor nyugtatózni is kell őket... az intézetekben ez a bevált szokás ilyenkor, hogy leszedálják őket teljesen, és csak vannak maguknak... 😔
2022. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

25ös vagyok.

amit fentebb is írtam, speckó suli, ami kb gyerekfelügyelet... ne úgy képzeld el, mint a normál iskolát. ezeknek a gyerekeknek egy része hiperaktív, autista, mozgásszervi fogyatékos, stb... nem tudnak megülni sem 10percig egyhelyben, nem még tanulni is..

2022. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

#29

Igen, pontosan erről van szó, azt mondta a gyerekéről, hogy nem tud megülni bizonyos időn túl.

Magyarul: nem beszél, nem tud csinálni semmit, nem tud elnyugodni sem, 5-6 évesen pelenkás …

Mi lesz ezeknek a sorsa?

2022. ápr. 5. 16:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!