Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyire súlyos ez a probléma,...

Mennyire súlyos ez a probléma, ami engem is érinthet a jövőben?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy férfivel, akinek a gyermeke autista, viszont szerintem súlyosan fogyatékos is.

6 évesen pelenkás, nem beszél, egyedül semmit nem tud megcsinálni, a wc használata és a kézmosás egyáltalán nincs meg neki, semmi kötődése másokkal, fizikailag viszont nagyon aktív.

Nekem csak az autizmust mondta, de azt érzem, eltitkolja a valódi diagnózist.

Mire számíthatok egy ilyen gyerekkel a jövőben, lehet esetleg fejlődés? Vagy egy egész életen át tartó kötöttség lehet?


2022. ápr. 4. 23:44
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Zavar igen, hogy a homokba dugja a fejét :(

2022. ápr. 5. 07:49
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
21. De ezt miből gondolod? Nem kap fejlesztést a fiú, vagy te úgy gondolod nem csak autizmus van a háttérben?
2022. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

#12

Sokat segítettem neki úgy, hogy nincs gyerekem és nem is szeretnék, egyszerűen nekem csak jön, hogy mit lehetne jobban csinálni. Ezt mindig megfogadja.

A gyerek semmi fejlesztést nem kap, csak az óvoda hétköznap és ennyi. Elvannak vele, kényeztetik, pátyolgatják, semmi mást nem láttam. Ez hosszútávon óriási probléma lesz, mert már szeptembertől tankötelezett, de nyilván nem megy.

2022. ápr. 5. 08:08
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiába mondják, hogy aki ebben nincs közvetlen benne, az nem tudja kívülről, hogy mennyire nehéz. A férjemnek van egy sérült tesója és képzeld még mi sem látunk igazán a kulisszák mögé. Anyósom is csak kapja a tanácsokat, hogy de így meg úgy kellene. Mintha csak egy normális gyerekről lenne szó. Te is jobban tudod, hogy az utóbbi x évben miken mentek végig ahhoz, hogy újabb és újabb kudarcok érjék a gyerekkel kapcsolatban őket. Jobban jártok egymás nélkül! És utóbbit legnagyobb jóindulattal mondom.
2022. ápr. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Szetintem nem igazán vagy képben az autikkal kapcsolatban. Remélem lesz itt anyuka aki ténylegesen tud majd reális választ adni neked.



Akik meg leírják a kérdezőt..

A legtöbben nehezen vagy egyáltalán nem tudják elfogadni az egészséges meglévő gyereket, tisztelet a kivételnek.


Nekünk 2 sni-s gyermekünk van. Nem autik, tanulási probléma, figyelemhiány stb. Velük sem könnyű az élet sokszor, itt pedig a leírtak alapján nem egy jól funkciónáló autiról van szó, de még nem is középsúlyosról. Így én teljesen megértem a kételyeidet.

2022. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetesen sajnalom az egesz családot, hogy egy vidam egeszseges elet helyett meggyotri oket a sors. Szornyu lehet. Apukanak kicsi az eselye egy normális kapcsolatra, de nem várható el egy notol, hogy ebben teljesen partner tudjon lenni. Sajnos nekem sem menne, hiaba...
2022. ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
31%
#9es szégyelld magad de nagyon.
2022. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

#17


Én nem haragszom senkire, #9-re sem, tanácsért jöttem, mit tegyek …


Van egy normálisnak mondható, aktív, sportos életem, amiért nagyon sokat küzdöttem, rengeteg tanulással. Gimiben pedig kigyógyultam egy daganatból, akkor megfogadtam, csak élvezni szeretném az életet.

Szóval küzdő vagyok én is ;)

2022. ápr. 5. 09:59
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Van olyan, hogy Kanner szindróma. A legsúlyosabb autizmus. Olvass utána. Valószínűleg az a baja a kisfiúnak.

Itt is lakik mellettem egy család, egy felnőtt Kanner szindrómás ikerpárral,fiúk ők is.


Pelenkások. Az egyik ismételget,a másik csak hümmögni tud.

2022. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
92%
#9 senkinek nem kötelezô felàldozni magàt az életét egy vadidegen gyerek miatt. Hogy jösz te ahhoz, hogy ezért barkit ilyen stílusban lehordj?
2022. ápr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!