Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy kell elkezdeni a szobatis...

Hogy kell elkezdeni a szobatisztulást?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kislányom, nagyon kis ügyes, okos lány. Fürdés előtt már program, hogy ráül a vécére, és 10-ből 9 alkalommal pisil is, néha kaki is besikerül. Ugyanakkor ez ugye inkább egy ilyen "tréningelt" dolog, hogy tudja, hogy most esti fürdés jön, akkor megyünk vécére, ez a rutin, és nem azért van, mert kell neki (bár amúgy szerintem már tartogatja, mert nagyon élvezi).

Jelezni nem jelez előre, utólag néha jön, hogy cseréljünk pelenkát, mert kakis, de nem mindig.


Szerintem nem korai elkezdeni a szoktatást, mert okos kislány és úgy látom, hogy nyitott rá, de nem tudom, mégis hogy kezdjek neki? Erőltetni sem szeretném, nyilván, de csak azért, mert ez most így kényelmes mindkettőnknek, nem is szeretném visszafogni.


2022. ápr. 8. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Hiába okos. Ez egy érési folyamat. Azzal h ezt csináljátok este csak egy berögződés alakul ki. Makd 40 évesen is minden fürdés előtt pisilni fog, de szobatiszta nem lesz tőle hamarabb. Tehát nrm tanulási hanem érési folyamat. Nem tudod rá tanítani
2022. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%
Ne csak esti fürdésnél, hanem pl reggel is ahogy felkel ültesd rá a wc-re (ha még nem bugyi pelusa van akkor vegyél azt, mert azzal egyszerűbb) 2-3 óra múlva megint ráülteted, napi "programként betenni": séta előtt- ebéd utáni alvás előtt-ébredéskor stb... Bölcsödei dadusként mi így kezdtük azokkal akiknek tetszett, hogy wc-be pisilhetnek.
2022. ápr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!