Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha egy gyerek elbújik és úgy...

Ha egy gyerek elbújik és úgy kakil be a nadrágba, az konkrétan mit jelent?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ez pozitív vagy negatív ahhoz képest, amikor bármilyen helyzetben kakilna be?


3 és fél éves. Borzasztó küzdelem vele a szobatisztasági kérdés.


Pisivel már 95%-ban nincs gond.


De ma is: elbújt kanapé mögé, bekakilt. Majd amikor felelősségre vontuk, olyan is elhagyta a száját, hogy akkor visszanyomja a kakit.


Ezt a hülye ragaszkodást mivel szüntessük meg? Már minden létező hegyibeszédet megtartottunk szerintem.



2022. júl. 2. 17:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%

Mindhárom nyáron, a nagylány 2 év nyolc hónaposan (egyszer levettük nyár elején, nagyjából másfél hét után egyértelmű volt, hogy korai, akkor visszaadtuk rá a pelust, beszélgettünk róla, bili könyvet olvastunk meg dobd el a pelus elmo-t néztünk, augusztus közepén megint levettem, akkor két nap alatt ment a pisi stabilan wc-be, a kaki még nem. Egy hónap után egy kockás fülű nyúl plüsst belebegtettem, ha a kaki is wc-be megy, aznap este már meg is volt a produkció, utána stabilan ment az is), a két fiam két és fél évesen, másfél-két hét alatt.

Balesetek miatt soha nem volt még sóhajtozás sem, egyszerűen cseréltük a cuccot, mindenhová vittünk több garnitúra váltóruhát.

2022. júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11: amiket írsz, azon réges-régen túl vagyunk.


Nyilván nem tudod akkor milyen, amikor már az ovi előtt vagy, de megy bele az alsóba... Adj ezért hálát, mert borzasztó érzés, amikor úgy tűnik minden módszer kudarcot vall.

2022. júl. 2. 20:29
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

"2,3,4: Szeptemberben Óvoda. Így is mázli, hogy nem 3 évesen kellett volna kezdenie"


És? Ha nem érett, nem érett. A csesztetéssel csak életreszóló traumát generálsz és így se, úgy se visz előrébb.

Ha így folytatod még 5 évesen is bugyiba kakil majd, míg ha nem rugóznál a témán, rég menne.

2022. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

13: a nem rugózok rajta hozzáálláson már rég túl vagyunk. Ha így folytattuk volna, a bepisilés sem szűnt volna meg.


Te gyereked hány évesen lett szobatiszta?

2022. júl. 2. 20:34
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Az én lányom pl. 2 éves kora előtt wc-be kakilt, mert őt zavarta a pelenkában, de pisire szobatiszta csak később lett. De ez teljesen irreveláns, rengeteg gyereket ismerek, aki pisire már hónapok óta szobatiszta volt, de kakiláshoz kért pelenkát, és elbújt valahol a lakásban, hogy ott intézze. Közülük sokan oviban hagyták ezt el, mert már látták, hogy a többiek is ott intézik, meg kellemetlen volt a kakis bugyi. Ettől függetlenül ha néha előfordul az oviban, az sem katasztrófa. Erőltetéssel csak vissza fogja tartani, és szorulásos lesz.
2022. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

15: nem tudom mikor volt a gyereked ovis. De most az a magy helyzet, ha nem stabilan szobatiszta el sem kezdheti. Nincs olyan, hogy majd ott...


Amúgy akkor a számodra is teljesen ismeretlen milyen érzés egy ilyen gyerekkel idegesem ovi előtt. Adj ezért hálát!

2022. júl. 2. 20:54
 17/22 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, szerintem 1-2 hete is te írtál ki kérdést hasonló témában. (Ami teljesen ugyanez, hogy nyakatokon az ovi, ill. a lelketlen, gyereket megtörni akaró hozzáállásod.)

Leírtam már ott is, meg leírta más is, hogy rá kell adni a pelenkát. Én hivatkoztam ott Vekerdy Tamásra.

Ha abból nem értetted meg, most sem fogod.

Tönkre fogod tenni a gyerekedet kétféle módon is. Egyrészt lelkileg, másrészt székrekedést és aranyeret fog kapni ettől a tortúrától, amit művelsz vele.


De te akkor se adod rá. Csak azért sem. Sajnálom a gyerekedet.

2022. júl. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%

Úgy tudom, nem kritérium a szobatisztaság, ha betöltötte a 3 évet, csak ha hamarabb kezdené. Olvass ennek utána.

A nagyobbikom majdnem 3 évesen lett szobatiszta olyan 2 hét alatt, de éjszakára azért olyan 4 évesen.

A kicsi (most volt elsős) még nagycsoportban is volt, hogy bepisilt, ő idegrendszerileg is éretlenebb. (Mármint nincs vele gond értelmileg, nem lett SNI-s, nagyon jó tanuló is, jó a magaviselete is, sok a barátja... stb. de azért egy gyógytornász (akihez magánszorgalomból vittem emiatt) középső csoportban talált nála még olyan reflexeket, amiket 1-2 évesen ki kellett volna nőnie.) Szóval nála bizony mindig váltóruhával mentünk mindenhová és minden nap vihettem haza (vagy a játszótérre meg különórákra, miközben rajtam lógott még focilabda vagy hegedű) a pisis ágyneműt, meg 1-2 rend büdös ruhát és moshattam is naponta azzal a lendülettel. Szóval tudom, milyen szívás és ciki is. De az óvónénik azt mondták, hogy nyugi, minden csoportban szokott lenni ilyen egy-egy ilyen gyerek. És találkoztam is más anyukákkal, akik ugyanezzel küzdöttek.

2022. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
95%

"Te gyereked hány évesen lett szobatiszta?"


3 év 8 hónaposan. Addig pisire se volt az.

Nem fogadták az oviban? Nem.

Megoldottuk? Meg.

Ment 4 évesen.

Anyósom, a nagy 40 év munkatapasztalattal rendelkező óvodapedagógus előtte erőltette 3 évesen (a hátunk mögött), nem bírta elfogadni, mert "az apja 1,5 évesen az lett, nem igaz, hogy ő nem áll készen"... biztosan én vagyok a hibás.

Az eredmény: 1, rájött, hogy ha a fejére áll se lesz a gyerek szobatiszta, mert akkor még csak nem is érezte; 2, egy hét erőltetéssel hónapokra visszavetette a folyamatot.

Takarékra állítottuk a nagyit, visszaadtuk a pelenkát és hónapokig fel se hoztuk a témát. Egy nap fogta magát és nem kért pelenkát. Onnantól 0 balesettel kakira és pisire is az lett.

2022. júl. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
81%
Mi sem erőltettük meg sosem szidtuk le. Olvastam sok pszicho cikket a témában. Nálunk fogadta az ovi. Otthon nem tudtam volna tartani, hisz bölcsis is volt, viszont mit keresett volna a bölcsiben, amikor minden másban nagy volt a többiekhez. 18.
2022. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!