Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztulás ősszel-télen?...

Szobatisztulás ősszel-télen? Tapasztalatok? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdett érdeklődni a bilizés iránt. Most hó végén lesz 2 éves, ezért a nyáron eszembe se jutott ezzel foglalkozni mert még kicsi. De most nagyon izgatja és ügyesen belepisil a bilibe.

Kicsit viszont aggódom emiatt... tél, overál... ha bepisil kint nem olyan egyszerű átöltöztetni, ráadásul overálból nem is szokásom annyit beszerezni, hogy bepisilések esetén legyen több váltás...

Szívesen vennék minden jótanácsot azoktól, akiknél szintén erre az időszakra esett a szobatisztulás. Fiammal ezt nyáron csináltuk anno.

Ugyanitt érdekelne az is, hol lehet 80-as méretű bugyit kapni, ha lehet egyáltalán 🤣


2023. szept. 1. 08:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam a sztoriból, hogy kissé nehezített terepen vagyunk, mert hallássérült és még nem beszél és a beszédértés is kezdetleges, hallás után kevés dolgot ért még meg
2023. szept. 1. 08:58
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha szobatiszta, nem fog bepisilni. Ha nem az, akkor is lehet próbálkozni otthon, de akkor az utcára pelenkázd be.

Két gyerekem közül a kislányom lett szobatiszta ősszel. A bölcsiben ragadt rá a többi gyerektől. Soha nem pisilt be otthon sem, pláne nem az utcán.

2023. szept. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeptember van. Ha tényleg készen áll, nem fog az overálos időszakig húzódni, mert addig rég stabilan az lesz. Ha nem áll, akkor meg pelenkázod.

Egyébként bölcsiben a frissen szobatiszta gyerekekre még adtak pelenkát az udvaron téli időszakban. De ez 1-2 hét volt.

Mindkét gyerekem februárban lett szobatiszta (egyik napról a másikra, de idősebbként), onnantól sehova nem adtam pelenkát, nem volt gond.

2023. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi fokozatosan csináltuk: először bentre nem kapott pelenkát, de kintre igen. Sokszor biliztettem.
2023. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha bepisil akkor bem szobatiszta.... Az azt jelenti megérett rá, hogy tartsa addig amíg wchez nem jutottak. Ha nem bírja kontrollálni, akkor nem szobatiszta.
2023. szept. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 akkor én sem vagyok szobatiszta, mert amikor rámjött a cifra..., de nem tudtam otthagyni a gyereket, akkor volt, hogy nem sikerült tartani addig, amíg eljutottam a WC-ig. A viccet félretéve: van az az időszak, amikor szól már, de nem bírja sokáig tartani. Lehet, hogy ez még nem teljes szobatisztaság, de egy lépés arrafelé. És ilyenkor siker, ha eljut odáig és kudarc, ha nem.
2023. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!