Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kinek hogy nézett ki a szobati...

Kinek hogy nézett ki a szobatisztulás? Mi alapján tanítottátok a gyereknek?

Figyelt kérdés

Mikor értette meg, hogy pisi esetén a bilihez kell menni?

Elmesélnétek hogy nálatok hogy zajlott?


2022. ápr. 15. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer azt mondta, hogy bilibe akar pisilni. (A 2. szülinapja előtt 3 nappal) Utána nem adtam vissza rá a pelenkát. Nagyon tetszett neki és onnantól csak alváshoz kapott pelust. Eleinte előfordultak balesetek, amikor nagyon játszott és nem vette észre. Néha teljesen bepisilt, néha csak pár csepp (heti 1-2 alkalommal). De aztán teljesen szépen ment. Nem tanítottam előtte sehogyan sem, csak mindig szem előtt volt a bili, néha elmondtuk, mire való, megkérdeztük, akar-e abba. De ennyi. Aztán saját döntése volt, mikor akarja.
2022. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az 1-es írja, a gyerek szólt, hogy neki nem kell pelenka, mert a bölcsiben látta, hogy valakinek nincs. (Még bili sem volt otthon.) Elmondtam neki, hogy akkor viszont figyelnie kell, mondta, hogy nem baj. El is mentünk vásárolni, vettünk neki bugyit, mondjuk bilit nem, inkább WC szűkítőt választott.

Másnap nem kapott pelenkát, volt is 6 baleset. A következő nap csak 3, aztán megint hétfő, bölcsi, ott is hatszor öltöztették át. Aztán már csak négyszer, aztán kétszer, úgy egy hét múlva megtanulta.

Mondjuk éjszakára még mindig kap, pedig négy éves már. Mondtam neki, hogy majd levesszük, ha három egymás utáni éjjel száraz marad a pelenka, eddig ezt még nem abszolválta.

2022. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Vettem egy bilit 1,5 éves kora körül.

Elmondtam mire való.

Leraktam a későbbi helyére..

Hagytam ismerkedni vele..

Sokszor amikor én voltam wc-n akkor ráült ruhástól…


Azon a nyàron sokat volt utána meztelen az udvaron, akkor kivittem neki a bilit, hogy ne mindenhova menjen.


Ezután esténként pancsi előtt ráültettem, hogy pisiljen.

Volt, hogy pisilt, volt, hogy nem.


Egy idő után elbújt stb amikor kakilt, akkor elmondtam, hogyha érzi, akkor szólhat, mert nem kell, hogy a pelusba menjen.

Sokkal tisztább lenne, ha bilibe próbálná.


Ez így ment 2 hónapig kb.


Akkor gondoltam egyet és levettem a pelust (2,5 éves volt)

Széklet azonnal bilibe ment, kérdezéd nélkül, pedig neki akkor napi 4 is volt)

Pisi pàrszor bement első nap.

Második nap csak 2 alkalommal..


Azután màr csak nagyon ritkán.( összesen 1 kezemen meg tudom számolni.)

Székletbaleset 2-szer volt, hasmenése volt, ouki helyett más jött.


Jah nappalra amikor levettem a pelenkát többet nem adtam vissza.


Viszont éjjelre sokáig ragaszkodott még.

3,5 évesen lett ágytiszta.itt is, baleset ellenére sem kapott vissza pelenkát.

Persze mind a 2 időpont télre esett.


2. Gyereknél épp most vagyunk a küszöbén.

Bili nincs, nem is lesz, mert a nagy miatt épp eltettük.

Wc szűkítő van.


Ő nem bujkál.. hanem szól, ha kell, így vele megyek wc-re, de csak ha szól.

Egyszer(2 napja pont) levettem a pelenkàt, de nem érett, nem tudja visszatartani.. szerencsétlen szól, és ahogy megyünk akkor csorog be vagy tojik be.

De ma pl ő szaladt a wchez “anya segíts” és oda ment minden széklet, pisi még nem megy, így vàrok 1 hónapot, aztán meglátom addig merre alakul, attól függően leveszem a pelenkát.

De nem sietek vele sehova.. most volt 2 éves.

Neki a tesó miatt izgalom a pelusmentesség, mert hallja, hogy az éjjel miatt docaérve van.. van pisis naptár, ahol matricázubk, hogy nem pisil be.

2022. ápr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Betöltötte a. 3 évet, addig már időnként bilizett, de csak játéknak vette. Mondogattuk, hogy ha legközelebb bilibe megy a pisi/kaka milyen ügyes nagyfiú lesz már. Aztán egy hónap múlva teljesen szoba és ágytiszta lett. Kb 2 hetente volt egy baleset, pár hónap múlva az sem
2022. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2,5 évesen, egy szombati napon kiverte a fiam a hoppot a pelusért. Verte magát az ágyhoz, hogy kell neki ( mindig felajánlottuk a bilit, de nem erőltettük). Másnap reggel felkelt. Apa pelenkázná, erre közli, hogy nem kell. Azóta éjjel-nappal szobatiszta.


Lányom 16 hónapos koráig nem indult el. Egy reggel felállt és totyogni kezdett. Ismételgette, hogy bili. Cukinak tartottuk. Pár nap után kiderült, hogy neki tényleg a bili kell. Azóta szobatiszta nappalra. Már délutáni alváshoz sem kell. Most szokik le az éjszakairól ( 2 év 3 hóapos)

2022. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!