Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Éppen szobatisztuló/szobatiszt...

Éppen szobatisztuló/szobatisztává váló gyerekkel ti mentek játszótérre meg olyan helyekre, ahol nincs mosdó elérhető közelségben?

Figyelt kérdés

Hozzánk relatíve közel van több játszótér is, de mindegyik (gyerektempóban) 10-15-20 perc séta, és hát nem is biztos, hogy a gyerek meg akarja szakítani a játékot azért, hogy hazamenjünk egy pisilésért. Viszont számomra érthetetlen módon ezek a sima játszóterek nem rendelkeznek mosdóval, ha egy 2-4 éves gyereknek éppen a legjobb játék közepén kell pisilnie, akkor mehet a bokorba vagy a fa mögé (télen főleg jó buli, kihalászni az 500 réteg ruhából, de meg amúgy is, ne már).

Mi még csak most kezdjük a szobatisztaság dolgot, 2,5 éves a kislányom, de elvileg alap szabály, hogy amint levesszük a pelust, már nem kapja vissza, nehogy összezavarja. De hát egy ekkora gyereknél még kb az is jó, ha szól előre, és akkor van idő pont elszaladni a vécéig-biliig, de a játszótéren? Annyi ideig biztos nem tudja tartani, amíg hazaérünk, nem beszélve arról, hogy ha 10 perccel érkezés után találja ki, hogy neki most pisilnie kell, és akkor megint haza, majd vissza? Még ha viszek bilit magunkkal a játszótérre is, akkor is mi a fenét kezdek a produktummal? :D Vagy addig ne menjünk ilyen helyekre egyáltalán, amíg stabilan nem szobatiszta, és akkor potenciálisan hónapokig ne lépjünk ki a lakásból (kert nincs, belváros közepén lakunk, még erkélyünk sincs), mert nehogy pont akkor jöjjön rá a gyerekre a pisilhetnék? Ez azért nem egy életszerű gondolat, de őszintén nem tudom, hogy kéne ezt jól csinálni.


Ezt hogy kell elképzelni a gyakorlatban? Nálatok hogy működik/működött? Egyáltalán miért van az, hogy a kisebb játszótereken nincs legalább egy toi-toi vagy valami? Nemrégiben egy egészen nagy gyereket vitt haza az anyja, ilyen 5-6 éves forma volt, mert bepisilt és nem volt náluk váltás ruha, de a gyerek annyira jól érezte magát a játszótéren, hogy nem akart hazamenni vécére (pedig ők pont ott is laktak az egyik szomszédos házban, közvetlenül a játszótér mellett, nem is akkora távolságban, mint mi). Ha egy nagycsoportos óvodás/elsős iskolás gyereknél előfordulhat ilyesmi, akkor még kisebbeknél, főleg akiknek ráadásul új is ez a dolog, mégis mire számítunk?


2022. okt. 27. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát... szedtem már ki kakit télen az overállos gyerekből a játszótéren és utána irány haza. 🙈
2022. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kislányommal tavasszal vágtunk bele a szobatisztulásba, nem siettetük, még pici volt. Nyáron nagyon kényelmes volt, mert pont ezt a sok rétegből való kihámozást megúsztuk.

A kevésbé szép játszókon bevallom, a bokrot használta (más is).

Most a játszóteres csomagban benne van egy papírbili, eddig még nem került elő, hiába vagyunk több órát játszón, hazahozza a pisit.

A papírbili pozitívumai: pici helyet foglal.

Negatívum: elvileg minden használat után új kéne, de én úgy terveztem, hogy nejlonzacsit rakok bele, és így újrahasznosítható.

Amikor 1x kakilt a játszótér mellett, akkor azt ugyan úgy kezeltük, mint a kutyakakit.

2022. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem volt ezzel semmi gond. Én pelenkát ráadtam néha, nem rontotta el a szobatisztulást, de egyébként nem is tudott már belepisilni, mert megszokta az új rendszert. Azért nincs wc a játszón, mert azt takarítani is kell, nincs rá ember.
2022. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mentünk mindenhova. Egy pisilést bárhol meg lehet oldani egy bokornál, fánál. Kislánnyal is.

Nem csak a szobatisztulós időszakban, de akár későbbre is igaz az, hogy ha szól, hogy pisilnie kell (akár még 3-4 évesen is), akkor nem fogja már 15-20 percig tudni visszatartani. Az meg elég érdekes lenne, ha 1-2 évig se mennél vele sehova, ahol nincs wc.

Nálunk spec azon volt a vita sokszor, hogy a gyerek önállósította magát és a játszótéren akart pisilni a bokorba, úgy kellett kivinnem, hogy legalább ne odabent akarja elintézni :D

2022. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
"szobatisztulót" csak pelenkában vittem, szobatiszta meg attól az, hogy kibírja
2022. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Nekem rég szobatiszták de higy mindig a legalkalmatlanabb időben jön ràjuk..


Nem adok overált!


Bokorban popsitörlő letesz, produktum arra landol.


Aztán, mint a kutyások a bekészített zacsival felszedem.

A popsitörlő nagyon hasznos alá..

Kicsit tisztább, gyorsabb..


Nekem decemberben szobatisztult az egyik..

2022. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból szerencsénk volt, hogy nyáron kezdtük a szobatisztaságra átállást, így ha baleset történt a játszótéren, át tudtam öltöztetni anélkül, hogy megfázott volna, meg ugye kevesebb ruha kellett. Természetesen csere ruha mindig volt nálunk. De az utóbbi időben is előfordult néha, volt hogy haza kellett jönni, mert későn szólt hogy pisilnie kell. Kb 10 percre laktunk a játszótértől. Ha már tud szólni, hogy pisilnie kell, akkor max marad egy bokor. De volt, hogy messzebb mentünk, kirándulás alkalmával álltunk meg egy játszótéren, akkor pelenka volt rajta.
2022. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha hideg van, nem húzom le a gyerekről a ruhát, hogy megfázzon a dereka, jó időben meg kisebb méretű kukászsák szétnyitva a földre, abba megy a nagy dolog, utána a zsákot megfogom, összekötöm, és kidobom.
2022. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mentünk a bokorba nyáron. Télen meg siettünk fel. Szerencsére előttünk van a park és a játszótér.
2022. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

6. Vagyok Jó nekünk vármit csinàlok 20 perc a legközelebbi mosdólehetőség a játszótérről, de akkor össze sem szedtem a játékaikat.



Egyébként soha(!) nem volt így baleset amikor öltöztetni kellett volna őket..

2022. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!