Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Bilizés! Jó úton haladunk?...

Bilizés! Jó úton haladunk? Hogyan tobább?

Figyelt kérdés

22 hós a fiam. Pár hete kezdtünk bilizni, és többször volt pisi, de úgy hogy rajta csücsült, azt befolyt, szóval nem tudatos. Ha befolyt a bugyiban, se szólt én vettem észre, nem izgatta.

De most délelött elkezdett pisilni s észrevette, s rögtön futott a bilihez, ráülni. Persze addigra végzett más a pisivel de oda futott, a szándék megvolt.

Mit csináljunk ezután, ez már azt jelenti hogy már érti mit kell csinálni , igaz? Mennyi ideig tart mig megtanulja visszatartani?

Kösziiii



2012. jún. 21. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Szintén 22 hósom van, még sose pisilt bilibe tudatosan, én nagyon nem is erőltetem, nem azért van pelus nélkül, csak hogy ne fülledjen egész nap a pelusban. Reggel szólt, hogy kaki lesz, de mire elértünk a bilire már bekakilt. Utána megint szólt, de akkor sem sikerült. Azóta kisgatyóban van, és még nem pisilt be. Úgy látom, már érti miről van szó, csak még nem sikerül neki sem visszatartani. Próbálkozunk.
2012. jún. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20 hónapos. 4 napja, a nagy melegek miatt, egész nap pelus nélkül van. Délután is pelus nélkül rakom le aludni,csak egy textil pelenkát szoktam a lába közé rakni. Mivel első nap sem pisilt be alvás közben, ébredés után ráültünk a bilire és belepisilt. Azóta is így megy minden nap. Napközben is bilizünk. Előfordulnak balesetek, de ma már egész nap bilibe pisilt, sőt reggel bele is kakilt! Ha sűrűn kérdezgetem, hogy kell-e pisilni, akkor ha kell, mondja és rá is ül a bilire, bele is pisil. Ha nem kérdezem és kell, akkor egy csepp bemegy, visszatartja (toporog) amíg hozom a bilit, ráül és elvégzi a dolgát. A kertben már többször pisilt állva is, úgy, hogy fogtam a kuksit neki. :)

Mi már egy ideje próbálkoztunk a bilizéssel, de csak az utóbbi időben (pár hétben) volt tudatos a belepisilés, előtte, csak hosszas ücsörgés után produkált pár cseppet.

Szóval szerintem a kisfiad jó úton halad, mostmár tudja mikor kell a bili. Szerintem pár napon belül már vissza is tudja majd tartani. A lényeg, hogy kérdezgesd tőle, hogy kell e pisilni. De ne erőltesd, csak addig legyen fontos a bili, amíg neki is móka. Ja! És ha belepisil, belekakil, akkor annak örüljetek és jól dicsérjétek meg. A kisfiam szinte extázisba esik, amikor belepisil, büszkén mutogatja mindenkinek a bili tartalmát. :)

Sok sikert!

2012. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!